• Informacje na temat:

  antyrakieta

Artykuły na temat: antyrakieta
 • Budowa amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce jest już przesądzona - powiedział wczoraj prezydent Lech Kaczyński.

 • Amerykański sekretarz obrony William Cohen zapowiada, że w ciągu 3 do 4 tygodni przedstawi prezydentowi Clintonowi raport w sprawie programu budowy systemu antyrakietowego. Przeciwko jego budowie protestują zarówno europejscy sojusznicy USA oraz Rosja i Chiny.

 • Władze Chin uważają, że amerykańskie plany wzmocnienia obrony przeciwrakietowej, w odpowiedzi na prowokacje Korei Płn., zwiększą tylko antagonizmy - oświadczył w poniedziałek rzecznik chińskiego MSZ Hong Lei. Pekin wezwał też Waszyngton, by działał rozważnie.

 • Minister obrony USA Leon Panetta podpisał rozkazy w sprawie wysłania antyrakiet Patriot wraz z ich liczącą 400 żołnierzy obsługą do Turcji w celu przeciwdziałania ewentualnym atakom rakietowym z Syrii - poinformowały w piątek amerykańskie media.

 • Chińscy hakerzy wykradli poufne dane dotyczące antyrakiet USA

  Dane dotyczące systemów obrony antyrakietowej USA zostały wykradzione przez chińskich hakerów - poinformował wtorkowy "Washington Post". W Australii media donoszą o podobnych cyberatakach. Skradzione dane mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa obu krajów.

 • Prasa: Chińscy hakerzy wykradli poufne dane dotyczące antyrakiet USA

  Dane dotyczące systemów obrony antyrakietowej USA zostały wykradzione przez chińskich hakerów - poinformował wtorkowy "Washington Post". W Australii media donoszą o podobnych cyberatakach. Skradzione dane mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa obu krajów.

 • Budowa amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce jest już przesądzona - powiedział wczoraj prezydent Lech Kaczyński. Wybrano już miejsce, w którym powstanie wyrzutnia antyrakiet. To na razie tajemnica, ale w mediach najczęściej wymienia się Redzikowo koło Słupska w Pomorskiem.

 • Amerykański sekretarz obrony William Cohen zapowiada, że w ciągu 3 do 4 tygodni przedstawi prezydentowi Clintonowi raport w sprawie programu budowy systemu antyrakietowego. Przeciwko budowie protestują zarówno europejscy sojusznicy USA oraz Rosja i Chiny.

 • Oficjalne powitanie baterii antyrakiet Patriot w Morągu

  Umieszczenie w Polsce baterii Patriot zwiększa bezpieczeństwo Polski i przyczynia się do współpracy z USA - mówił minister obrony Bogdan Klich, witając amerykańskich żołnierzy. Z kolei amerykański ambasador Lee Feinstein podkreślał, że to ważny dzień, bo jest znakiem tego, jak wiele każdy z naszych krajów osiągnął oraz jak wiele udało nam się uzyskać przez wspólne działanie .

 • Jeśli na terenie Polski będzie tylko dziesięć antyrakiet, to taka baza amerykańskiej tarczy antyrakietowej nie będzie zagrożeniem dla Rosji - mówi szef rosyjskiej dyplomacji. Siergiej Ławrow od razu zastrzega, że Rosja ma powody, aby tarczy się jednak obawiać.

Dyskusje na temat: antyrakieta