• Informacje na temat:

  antysemityzm

Artykuły na temat: antysemityzm
 • Antysemityzm wschodnich Niemiec

  We wschodnich landach rośnie antysemityzm - twierdzą niemieccy eksperci. Apelują do rządu Niemiec o powołanie pełnomocników do walki z tym zjawiskiem.

 • Antysemityzm w szeregach laburzystów?

  Lider laburzystów Jeremy Corbyn bronił się we wtorek przed krytyką ws. jego udziału w kolacji sederowej z przedstawicielami kontrowersyjnego ruchu żydowskiego Jewdas, będącego w konflikcie z głównymi organizacjami żydowskimi. Trwa dyskusja nt. antysemityzmu w Partii Pracy.

 • Antysemityzm w Niemczech. „Przekroczona czerwona linia”

  Przedstawiciele organizacji żydowskich w Niemczech ubolewają, że antysemityzm znowu obecny jest na co dzień.

 • Antysemityzm w niemieckich szkołach. Sprawcami muzułmanie

  Politycy w Niemczech zapowiadają walkę z antysemityzmem w szkołach. Powodem są coraz liczniejsze przypadki stosowania przez uczniów muzułmańskich przemocy słownej i fizycznej wobec uczniów innych religii. Szczególnie atakowani są uczniowie żydowscy.

 • Netanjahu: Wzywam do potępienia antysemityzmu Abbasa

  Izraelski premier Benjamin Netanjahu oskarżył przywódcę Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa o antysemityzm i negowanie Holokaustu. W poniedziałek Abbas uznał, że prześladowanie europejskich Żydów było spowodowane ich własnym postępowaniem.

 • Wielka Brytania: Antysemityzm w Partii Pracy?

  Shawcroft była przewodniczącą dyscyplinarnego panelu laburzystowskiego, a ze stanowiska zrezygnowała po zaledwie dwóch miesiącach. Powodem były zarzuty dotyczące antysemityzmu. Jeden z kandydatów(...) błędy dotyczące tej sprawy nie powodują wątpliwości ani niepokoju". "Musimy wyeliminować antysemityzm z naszej partii i całego społeczeństwa" - stwierdziła kategorycznie Shawcroft. Mimo to jednak...

 • W szkołach podstawowych w Niemczech wzrasta liczba antysemickich incydentów, których sprawcami są uczniowie wyznający islam - informuje w poniedziałek niemiecki tabloid "Bild". Do incydentów dochodzi też na tle antychrześcijańskim i wobec ateistów.

 • Wlk. Brytania: Partia Pracy oskarżana o antysemityzm

  Opozycyjna Partia Pracy została oskarżona o antysemityzm i "bezprecedensową pogardę" wobec brytyjskiej społeczności żydowskiej, po tym jak odmówiła przyjęcia w całości definicji antysemityzmu według Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA).

 • Trzystu francuskich polityków, intelektualistów, ludzi kina i teatru wystosowało do mediów apel spowodowany wzrostem - ich zdaniem - fali antysemityzmu we Francji. Wezwanie poprzedza zapowiedziane na początek tygodnia ukazanie się książki, w której piętnastu intelektualistów potępia, jak to określają, "truciznę, jaką jest antysemityzm".

 • "Jerusalem Post": Deklaracja polsko-izraelska pomija antysemityzm

  Oburzenie na deklarację premierów Izraela i Polski było do przewidzenia, gdy Polska "wykonała rundę honorową, publikując ją w ważnych gazetach w Izraelu i Europie", bo oświadczenie to "całkowicie pomija istotę problemu": antysemityzm - ocenia "Jerusalem Post".

Zdjęcia na temat: antysemityzm
Wideo na temat: antysemityzm
Dyskusje na temat: antysemityzm
 • Re: Antysemityzm nie tylko polski

  Myślę, że ta nienawiść wynika po prostu z.... głupoty. Nie rozumiem nienawiści do narodów - skreślanie człowieka ze względu na historię jego narodu? To jakiś absurd. Możemy mówić np. krwawej historii narodu żydowskiego (np. tym, że to zdaniem wielu, Żydzi są "autorami" terroryzmu). Nie usprawiedliwia to jednak nienawiści do poszczególnych ludzi, a już na pewno nie strzelania do nich!

 • Re: Soros zbulwersowany kampanią przeciw niemu na Węgrzech

  ANTYSEMITYZM? ANTYSEMITYZM? ANTYSEMITYZM? ANTYSEMITYZM? ANTYSEMITYZM? ANTYSEMITYZM? ANTYSEMITYZM? ANTYSEMITYZM? ANTYSEMITYZM?

 • Re: Wyrazy szacunku i głos oburzenia

  dotyczą jednej osoby, ugrupowania, wydarzenia, tematu. Bo jaki jest sens założenia kolejnych wątków pt. "Rydzyk - geniusz czy cham", "Fenomen ojca Rydzyka", "Dyrektor Radia Maryja i antysemityzm" itd

 • Re: ATAK NA KOŚCIÓŁ KATOLICKI

  No to wracamy do tematu. To inni atakują Kościół katolicki. 75% mordów na tle religijnym jest na chrześcijanach. To inni nie chcą zrozumieć chrześcijan i dlatego go atakują. W Polsce na razie nie ma mordów, ale ataki na kościół już są. Nie wolno nic powiedzieć na Żydów bo to antysemityzm, nie wolno nic powiedzieć na ateistów bo nazwą cię ciemnogrodem, ale jak zaatakujesz katolików to jeszcze

 • Re: Francja: Politycy i intelektualiści o wzroście antysemityzmu

  JEST OK ! TO ESKIMOS Z PLEMIENIA ŻMIJOWEGO JEST BEEEE!!!!!!!!!!!!!!!

 • Re: ATAK NA KOŚCIÓŁ KATOLICKI

  No to wracamy do tematu. To inni atakują Kościół katolicki. 75% mordów na tle religijnym jest na chrześcijanach. To inni nie chcą zrozumieć chrześcijan i dlatego go atakują. W Polsce na razie nie ma mordów, ale ataki na kościół już są. Nie wolno nic powiedzieć na Żydów bo to antysemityzm, nie wolno nic powiedzieć na ateistów bo nazwą cię ciemnogrodem, ale jak zaatakujesz katolików to jeszcze

 • Re: Niemcy: Antysemityzm szkołach. Sprawcami muzułmanie

  ...a to bardzo ciekawe, bo do tej pory wydawało mi się, że wspomniani w tekście napastnicy to również... semici? Czyli co, atakują samych siebie? A może po prostu nie lubią żydów? Oj lewaczki, sami się gubicie w swoich kłamstwach.

 • Re: ATAK NA KOŚCIÓŁ KATOLICKI

  zrozumieć chrześcijan i dlatego go atakują. W Polsce na razie nie ma mordów, ale ataki na kościół już są. Nie wolno nic powiedzieć na Żydów bo to antysemityzm, nie wolno nic powiedzieć na ateistów bo nazwą