• Informacje na temat:

  antysemityzm

Artykuły na temat: antysemityzm
 • Antysemityzm wschodnich Niemiec

  We wschodnich landach rośnie antysemityzm - twierdzą niemieccy eksperci. Apelują do rządu Niemiec o powołanie pełnomocników do walki z tym zjawiskiem.

 • Antysemityzm w szeregach laburzystów?

  Lider laburzystów Jeremy Corbyn bronił się we wtorek przed krytyką ws. jego udziału w kolacji sederowej z przedstawicielami kontrowersyjnego ruchu żydowskiego Jewdas, będącego w konflikcie z głównymi organizacjami żydowskimi. Trwa dyskusja nt. antysemityzmu w Partii Pracy.

 • Antysemityzm w Niemczech. „Przekroczona czerwona linia”

  Przedstawiciele organizacji żydowskich w Niemczech ubolewają, że antysemityzm znowu obecny jest na co dzień.

 • Europa Zachodnia: Antysemityzm wśród imigrantów

  Antysemityzm w Europie Zachodniej przybiera na sile. Naukowcy zbadali, czy ma to związek z muzułmańskimi imigrantami.

 • Antysemityzm w niemieckich szkołach. Sprawcami muzułmanie

  Politycy w Niemczech zapowiadają walkę z antysemityzmem w szkołach. Powodem są coraz liczniejsze przypadki stosowania przez uczniów muzułmańskich przemocy słownej i fizycznej wobec uczniów innych religii. Szczególnie atakowani są uczniowie żydowscy.

 • Netanjahu: Wzywam do potępienia antysemityzmu Abbasa

  Izraelski premier Benjamin Netanjahu oskarżył przywódcę Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa o antysemityzm i negowanie Holokaustu. W poniedziałek Abbas uznał, że prześladowanie europejskich Żydów było spowodowane ich własnym postępowaniem.

 • Wielka Brytania: Antysemityzm w Partii Pracy?

  Shawcroft była przewodniczącą dyscyplinarnego panelu laburzystowskiego, a ze stanowiska zrezygnowała po zaledwie dwóch miesiącach. Powodem były zarzuty dotyczące antysemityzmu. Jeden z kandydatów(...) błędy dotyczące tej sprawy nie powodują wątpliwości ani niepokoju". "Musimy wyeliminować antysemityzm z naszej partii i całego społeczeństwa" - stwierdziła kategorycznie Shawcroft. Mimo to jednak...

 • W szkołach podstawowych w Niemczech wzrasta liczba antysemickich incydentów, których sprawcami są uczniowie wyznający islam - informuje w poniedziałek niemiecki tabloid "Bild". Do incydentów dochodzi też na tle antychrześcijańskim i wobec ateistów.

 • Wlk. Brytania: Partia Pracy oskarżana o antysemityzm

  Opozycyjna Partia Pracy została oskarżona o antysemityzm i "bezprecedensową pogardę" wobec brytyjskiej społeczności żydowskiej, po tym jak odmówiła przyjęcia w całości definicji antysemityzmu według Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA).

 • Merkel podkreśla "trwałą odpowiedzialność" Niemiec za antysemityzm

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel przypomniała podczas czwartkowej wizyty w Muzeum Historii Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie o "trwałej odpowiedzialności" swojego kraju za antysemityzm oraz ksenofobię.

Zdjęcia na temat: antysemityzm
Wideo na temat: antysemityzm
Dyskusje na temat: antysemityzm