• Informacje na temat:

  apanaże

Artykuły na temat: apanaże
 • "Niezdrowy apetyt Tuska na apanaże władzy"

  Jego rząd "skubnie jakiś problem, czasem w sposób pożyteczny, ale na ogół nieskuteczny. Wytwarza wokół siebie atmosferę nieco chaotyczną idącą w parze z niezdrowym apetytem na apanaże władzy" - dodaje pismo. "Czy jeden z najlepszych rządów, jakie Polska miała w swej historii, jest wystarczająco dobry" - pyta "The Economist" w artykule zatytułowanym "Wyglądając sympatycznie, ale nie robiąc...

 • Wolter był łasy na apanaże

  Francuski pisarz i filozof epoki oświecenia Wolter (1694-1778) był łasy na pieniądze i zaszczyty. Takie wnioski można wysnuć na podstawie lektury 14 nieznanych dotąd listów Woltera. Odnalazł je oksfordzki profesor Nicholas Cronk.

 • Mało co budzi we mnie, patrzącemu zazwyczaj na polską rzeczywistość z pogodą, sympatią i wyrozumiałością, takie zażenowanie, jak owczy pęd pchający polityków, celebrytów, ekssportowców ku europarlamentowi. Mieszanka kompletnego braku kompetencji połączona z pazernością na brukselskie apanaże jest żenującym przykładem tego jak nie powinno uprawiać się polityki.

 • Mało co budzi we mnie, patrzącym zazwyczaj na polską rzeczywistość z pogodą, sympatią i wyrozumiałością, takie zażenowanie, jak owczy pęd pchający polityków, celebrytów, ekssportowców ku europarlamentowi. Mieszanka kompletnego braku kompetencji połączona z pazernością na brukselskie apanaże jest żenującym przykładem tego, jak nie powinno się uprawiać polityki.

 • Czy powinno się obniżyć zarobki europosłów?

  Czy europosłowie powinni zarabiać mniej? Zasiadający w Parlamencie Europejskim co miesiąc pobierają pensję w wysokości 7 600 euro brutto. To w przeliczeniu na złotówki ponad 31 tysięcy. W popołudniowych Faktach RMF FM zastanawiamy się, czy takie wynagrodzenie jest adekwatne do pracy europosłów. Czy może jednak należałoby obniżyć te apanaże? Agnieszka Friedrich uważa, że zarobki...

 • Około 100 tysięcy złotych miesięcznie będzie kosztował Polaków wicepremier Andrzej Lepper. O ile oczywiście nim zostanie. W skład tej sumy wchodzi zarówno pensja jak i dochodzące do niej apanaże.

 • Z ośmiu do trzech tysięcy chce obniżyć Samoobrona zarobki parlamentarzystów. Projekt ustawy obcinającej poselskie apanaże został złożony dziś u marszałka Sejmu.

 • Nowi, z namaszczenia ministra zdrowia, członkowie zarządu Śląskiej Kasy Chorych niezadowoleni z wysokości zarobków postanowili zmienić sytuację. Według informacji RMF w grę mogą wchodzić nawet dwukrotnie większe apanaże niż te, które pobierał zarząd za czasów Andrzeja Sośnierza.

 • W polityce, nawet w tej lokalnej, nie ma sentymentów. A oto przykład: burmistrz Świdwina w Zachodniopomorskiem będzie zarabiał około 1200 złotych miesięcznie, a diety radnych wyceniono na złotówkę. Te apanaże to zemsta polityczna.

 • "Fakt": "Powalająca na kolana" pensja Misiewicza

  Jak podaje "Fakt", Misiewicz otrzymał intratne stanowisko w dniu rocznicy katastrofy smoleńskiej, kiedy "PiS nawoływał do zadumy i upamiętnienia ofiar". Na jakie apanaże będzie mógł liczyć Misiewicz? Jak informuje gazeta, "pensja powala na kolana". Według "Faktu", ulubieniec ministra obrony narodowej będzie zarabiał aż 50 tysięcy złotych. Jak zauważa dziennik, "specjalnie" dla "27-latka po...

Wideo na temat: apanaże