• Informacje na temat:

  apokalipsa

Artykuły na temat: apokalipsa
 • Piotr Patykiewicz: Apokalipsa jest nieunikniona

  ...zgasną gwiazdy" to jego szósta powieść i pierwsza, która ukazała się nakładem Wydawnictwa SQN. Dariusz Jaroń, Interia: Czym dla pana jest apokalipsa? Nieuchronnym zakończeniem, do którego zmierzamy czy fikcją literacką? Piotr Patykiewicz: Apokalipsa jest dla mnie nieuniknioną przyszłością świata. Kto nie dowierza św. Janowi, niech zaufa fundamentalnemu prawu Murphy'ego - jak coś się może...

 • Klimatyczna apokalipsa w Polsce?

  Susze, powodzie, trąby powietrzne i ekstremalne zjawiska pogodowe będą w Polsce zdarzać się coraz częściej - ostrzegają synoptycy. Dlatego IMiGW jest zdania, że rząd powinien uwzględnić te zjawiska w swoich planach strategicznych. Trzeba uruchomić rządowy program, który nas zabezpieczy i pomoże wyjaśnić genezę tych zjawisk - mówią klimatolodzy.

 • Azjatycka apokalipsa

  Apokalipsa nie jest zbyt mocnym określeniem tego, co stało się w południowo-wschodniej Azji. Największe od 40 lat trzęsienie ziemi na świecie i wywołane przez nie wielkie fale tsunami pochłonęły życie kilkunastu tysięcy ludzi.

 • Apokalipsa na życzenie?

  6 sierpnia 1945 roku na Hiroszimę spadła amerykańska bomba atomowa. Ten dramat nadal budzi ogromne emocje i skrajnie różne oceny.

 • Zniszczone domy, zerwane mosty, zdewastowane drogi i trzy ofiary śmiertelne - bilans powodzi na Dolnym Śląskim jest tragiczny. Kataklizm niszczył wszystko. Najtrudniejsza sytuacja jest w Bogatyni, ucierpiał też Zgorzelec. Woda opada, ale walka z żywiołem trwa. Teraz potrzebna jest pomoc. Zalana Bogatynia apeluje o wodę i chleb, Zgorzelec o pompy.

 • "Śnieżna apokalipsa" w Kijowie, wprowadzono stan nadzwyczajny

  W związku z trwającymi ponad dobę intensywnymi opadami śniegu władze Kijowa ogłosiły stan nadzwyczajny. Zawieje i zamiecie sparaliżowały komunikację miejską i wstrzymały dostawy do sklepów w ukraińskiej stolicy. Miejscowe media zgodnie nazywają tę sytuację „śnieżną apokalipsą”.

 • Senna zwykle turecka wioska Sirince, w pobliżu starożytnego Efezu, przeżywa prawdziwe oblężenie. Jest to związane z przekonaniem, że licząca 600 mieszkańców osada będzie oszczędzona, gdy nadejdzie apokalipsa, co ma według kalendarza Majów nastąpić 21 grudnia.

 • Piękno i sacrum - "Apokalipsa" na Rynku Wielkim

  ..., doprawione muzyką i tańcem, a przede wszystkim teatr próbuje widzowi powiedzieć coś bardzo ważnego. "Apokalipsa" to zrealizowany z rozmachem, największy spektakl impresaryjnego Teatru "A", to(...) zrozumieć i pojąć, ale robi to na widzu ogromne wrażenie. Trudno się otrząsnąć po spektaklu "Apokalipsa", ale cóż, lato teatralne trwa, a poprzeczka ciągle idzie w górę. A na rynku ciągle pachną kadzidła...

 • Apokalipsa pszczół dotarła do Polski

  ..., którego autorzy biją na alarm z powodu spadku liczby owadów zapylających w Indiach. To nie przelewki, bo kraj ten zaopatruje aż 14 proc. światowego rynku warzyw. Apokalipsa pszczół dotarła i do nas(...), które wzbogacają mleko krowie. Tak więc apokalipsa pszczół to jak najbardziej nasza sprawa" - mówi "Rz" dr hab. Stanisław Hońko z Pracowni Hodowli Owadów Użytkowych w warszawskiej SGGW. Więcej na...

 • Telekomunikacyjna apokalipsa w Szampanii

  Z powodu gigantycznej kradzieży miedzianych przewodów w kilkunastu francuskich miejscowościach nie działają telefony stacjonarne i przewodowe łącza internetowe. Odcięte od reszty świata zostały częściowo posterunki żandarmerii, przychodnie zdrowia, gabinety lekarskie, szkoły i urzędy.

Zdjęcia na temat: apokalipsa
Wideo na temat: apokalipsa
 • "Ukraina i tylko Ukraina"

  Ofiary wojny domowej w Kijowie na pierwszych stronach piątkowych wszystkich gazet. "Polska The Times" w barwach narodowych Ukrainy. "Gazeta Wyborcza" wspiera walczących ogromnym plakatem "My z Wami" - po ukraińsku. "Rzeczpospolita" na okładce uderza jednym słowem - "Apokalipsa".