• Informacje na temat:

  apollo

Artykuły na temat: apollo
 • Mit o Apollo - najpiękniejszym z bogów olimpijskim, przewodniku dziewięciu muz.

 • 50 lat temu wystartowała misja Apollo 8

  ...21 grudnia 1968 wystartowała pierwsza misja kosmiczna Apollo 8, podczas której ludzie opuścili orbitę okołoziemską, okrążyli Księżyc i zobaczyli Ziemię z perspektywy niemal 400 tys. kilometrów. Lot zakończył się wodowaniem 27 grudnia tego samego roku.

 • Na Księżycu mogło być kiedyś życie. I nie chodzi o astronautów programu Apollo...

  Księżyc z całą pewnością nie nadaje się obecnie do życia, ale w przeszłości mogło być inaczej - piszą na stronie internetowej czasopisma "Astrobiology" naukowcy z Washington State University i University of London. Dirk Schulze-Makuch i Ian Crawford twierdzą, że przynajmniej dwukrotnie w dziejach naszego naturalnego satelity, warunki na jego powierzchni mogły sprzyjać pojawieniu się i przetrwaniu prostych form życia. Ich zdaniem było to krótko po powstaniu Księżyca, około 4 miliardów lat...

 • Poświęcił życie, by ratować motyla. Walczy o przywrócenie przyrodzie niepylaka apollo

  Jerzy Budzik od ponad 20 lat walczy o przywrócenie przyrodzie najrzadszego polskiego motyla - niepylaka apollo. Gatunek ten prawie wyginął, ale dzięki cierpliwemu hodowcy z Dolnego Śląska jego szanse na przetrwanie wzrosły.

 • Gratka dla fanów kosmicznych podbojów. NASA wrzuciła do sieci tysiące zdjęć z misji Apollo

  Ponad 8 tys. zdjęć z kilku misji programu Apollo udostępniła w internecie Amerykańska Agencja Kosmiczna NASA. Fotografie zostały wykonane w czasie misji załogowych.

 • Rosyjski deputowany: Koniec z nagim Apollem na rosyjskich banknotach

  .... - Wyraźnie widać, że Apollo jest nagi. Można zobaczyć jego genitalia - wskazuje parlamentarzysta, którego do zmiany wizerunku na sturublówce skłoniły komentarze oglądających ją dwójki dzieci...

 • Na dnie morza odnaleziono element rakiety Apolla 11

  Założyciel i szef spółki handlu internetowego Amazon Jeff Bezos ogłosił w środę, że odnalazł na dnie morza pierwszy stopień rakiety nośnej statku kosmicznego Apollo 11, który w 1969 roku jako pierwszy wylądował z ludźmi na Księżycu - podał w czwartek Reuters.

 • Choć trudno to sobie dziś wyobrazić, w misji na Księżyc astronautów statku Apollo 11 wspomagał dużych rozmiarów pokładowy komputer, który bardziej przypominał kalkulator. O komputerach osobistych nikomu się wtedy nie śniło - wspomina 40. rocznicę pierwszego lądowania człowieka na Księżycu płk dr inż. Maciej Mroczkowski z Wojskowej Akademii Technicznej.

 • Odnaleziono części Apollo 11

  Udało nam się odnaleźć silniki F-1, które wyniosły Apollo 11 w przestrzeń kosmiczną - poinformował Jeff Bezos, założyciel Amazona. W 1969 roku Apollo 11 wystrzelony na pokładzie rakiety Saturn V wyniósł ludzi na Księżyc.

 • NASA sfotografowała miejsce lądowania misji Apollo 12 na Księżycu

  Niezwykłe fotografie Księżyca można obejrzeć na oficjalnej stronie internetowej NASA. Dokładnie widać na nich obszar, na którym ponad 40 lat temu wylądowała misja Apollo 12. Poza elementami, które pozostały na Srebrnym Globie, wyraźnie widoczne są wydeptane przez astronautów ścieżki oraz wcześniejszy bezzałogowy lądownik Surveyor 3. Zdjęcia wykonała sonda LRO, która dostarcza dane do badań...

Zdjęcia na temat: apollo
Wideo na temat: apollo
Dyskusje na temat: apollo