• Informacje na temat:

  aquino benigno

Artykuły na temat: aquino benigno
 • Filipiny: Aquino prowadzi w wyborach prezydenckich

  Senator Benigno "Noynoy" Aquino, syn byłej prezydent Corazon Aquino, prowadzi w wyborach prezydenckich na Filipinach.

 • Filipiny: Aquino zaprzysiężony na prezydenta

  Benigno Aquino, zwycięzca majowych wyborów prezydenckich na Filipinach, został w środę zaprzysiężony na 15. prezydenta tego kraju. Uroczystość odbyła się w stolicy kraju Manili przed tłumem około 600 tysięcy ludzi.

 • ​Filipiny: Ustępujący prezydent ostrzega przed powrotem dyktatury

  Ustępujący prezydent Filipin Benigno Aquino wezwał w niedzielę obywateli do obrony wolności i demokracji. Pod koniec czerwca władzę w kraju obejmie Rodrigo Duterte, który zapowiedział m.in., że zezwoli siłom bezpieczeństwa na zabicie tysięcy przestępców.

 • Rodrigo Duterte zaprzysiężony na prezydenta Filipin

  ...71-letni populista Rodrigo Duterte, który wygrał majowe wybory prezydenckie na Filipinach zapowiadając walkę z korupcją i przestępczością, został w czwartek zaprzysiężony. Jego kadencja potrwa sześć lat. Na stanowisku szefa państwa zastąpił Benigno Aquino.

 • Prezydent Filipin Benigno Aquino III ostrzegł w niedzielę przed ewentualnym atakiem terrorystycznym podczas corocznej katolickiej procesji w stolicy kraju, Manili.

 • Prezydent Filipin Benigno Aquino przewodniczył delegacji członków swojego gabinetu podczas wizyty na amerykańskim lotniskowcu USS Carl Vinson, z którego pochowano w morzu ciało przywódcy Al-Kaidy Osamy bin Ladena.

 • Prezydent Filipin: Biorę winę na siebie

  Nowy prezydent Filipin Benigno Aquino powiedział dziś, że jest odpowiedzialny za źle przeprowadzony szturm policji na porwany autokar z zagranicznymi turystami w Manili - poinformowała filipińska telewizja GMA.

 • Filipiny: Prawie 2 tys. ofiar tajfunu

  ..."Liczba ofiar tajfunu Haiyan, który uderzył w Filipiny, jest zapewne bliższa 2 tys. albo 2,5 tys., a nie - jak wcześniej podawano - 10 tysięcy" - oświadczył prezydent tego kraju Benigno Aquino w wywiadzie dla telewizji CNN. Zastrzegł, że nie jest to jeszcze ostateczny bilans.

 • Prezydent Filipin: 2-2,5 tys. ofiar tajfunu Haiyan

  Liczba ofiar śmiertelnych potężnego tajfunu Haiyan, który uderzył w Filipiny, jest zapewne bliższa 2 tys. albo 2,5 tys., a nie - jak wcześniej podawano - 10 tys. - oświadczył we wtorek prezydent tego kraju Benigno Aquino w wywiadzie dla telewizji CNN. Relacje ofiar kataklizmu są wstrząsające. Za pośrednictwem telewizyjnych kamer błagają o pomoc.

 • Stany Zjednoczone przepraszają za powieszenie do góry nogami flagi Filipin podczas spotkania w Nowym Jorku z udziałem prezydentów obu państw: Baracka Obamy i Benigno Aquino. Na Filipinach flaga wywieszona w ten sposób oznacza, że kraj jest w stanie wojny.

Zdjęcia na temat: aquino benigno