• Informacje na temat:

  arbeit macht frei

Artykuły na temat: arbeit macht frei
 • Skradziona brama z napisem "Arbeit macht frei" wraca do Dachau

  ...​Fragment żelaznej bramy z napisem "Arbeit macht frei" ("Praca czyni wolnym"), odnaleziony w Norwegii, zostanie w poniedziałek odesłany do Dachau.

 • Morawiecki: Auschwitz-Birkenau to nie polska nazwa, a Arbeit Macht Frei to nie jest polskie zdanie

  ..."Żydzi, Polacy i wszystkie ofiary powinny być strażnikami pamięci o tych wszystkich, którzy zostali zamordowani przez niemieckich nazistów. Auschwitz-Birkenau to nie jest polska nazwa, a Arbeit Macht Frei to nie jest polskie zdanie" - napisał na Twitterze premier Polski Mateusz Morawiecki.

 • Skradziono bramę z napisem "Arbeit Macht Frei" z Dachau

  Z terenu dawnego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Dachau niedaleko Monachium nieznani sprawcy skradli żelazną bramę ze złowieszczym napisem "Arbeit Macht Frei".

 • Nie odpowie za kradzież napisu "Arbeit macht frei"

  Śledztwo w sprawie szwedzkiego milionera Larsa-Goerana Wahlstroema, który miał zamówić kradzież napisu "Arbeit macht frei" z byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, umorzono - ustaliła "Rzeczpospolita".

 • Scalony napis "Arbeit macht frei" znad bramy głównej byłego niemieckiego obozu Auschwitz zaprezentowali dziś po raz pierwszy publicznie konserwatorzy z Muzeum Auschwitz. Zabytek został skradziony w grudniu 2009 roku. Placówka odzyskała go miesiąc później.

 • Napis "Arbeit macht frei" znad historycznej bramy głównej niemieckiego obozu Auschwitz jest już scalony. Trwają przy nim jeszcze prace konserwatorskie - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do Muzeum Auschwitz.

 • Konserwatorzy z Muzeum Auschwitz przygotowują się do wyprostowania poszczególnych części zniszczonego przez złodziei napisu "Arbeit macht frei" z bramy wejściowej do byłego niemieckiego obozu - dowiedziała się w środę PAP w muzeum.

 • Zaprezentowano scalony napis "Arbeit macht frei"

  Scalony napis "Arbeit macht frei" znad bramy głównej byłego niemieckiego obozu Auschwitz zaprezentowali w środę po raz pierwszy publicznie konserwatorzy z Muzeum Auschwitz. Zabytek został skradziony w grudniu 2009 roku. Placówka odzyskała go miesiąc później.

 • Decyzja o przyszłości zniszczonego przez złodziei napisu "Arbeit macht frei" z bramy wejściowej do niemieckiego obozu Auschwitz zostanie podjęta na podstawie opinii konserwatorów, wydanej po jego scaleniu.

 • Oryginał napisu "Arbeit macht frei" zastąpi kopię

  Oryginał napisu "Arbeit macht frei" wróci na swoje miejsce nad bramą wejściową do byłego KL Auschwitz I po scaleniu, przeprowadzeniu niezbędnych prac konserwatorskich, a także opracowaniu nowych metod zabezpieczenia - poinformował w poniedziałek Bartosz Bartyzel z biura prasowego Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Zdjęcia na temat: arbeit macht frei
Wideo na temat: arbeit macht frei
 • Tak wygląda odzyskany napis "Arbeit macht frei"

  Pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zaprezentowali odzyskany, pocięty na części napis "Arbeit macht frei", który został skradziony znad bramy obozu Auschwitz-Birkenau.

 • Napis "Arbeit macht frei" raczej nie wróci nad główną bramę muzeum

  Scalony napis "Arbeit macht frei" najpewniej nie wróci już nad bramę główną byłego niemieckiego obozu Auschwitz. Tam pozostanie kopia - przyznał podczas publicznej prezentacji naprawionego zabytku dyrektor muzeum Piotr Cywiński. Napis został skradziony w grudniu 2009 roku. Placówka odzyskała go miesiąc później.