• Informacje na temat:

  archeologiczna kultura

Artykuły na temat: archeologiczna kultura
 • Wielkopolskie: Nielegalne poszukiwania archeologiczne

  Około 800 przedmiotów pochodzących z nielegalnych wykopalisk archeologicznych znaleźli policjanci z Wągrowca w woj. wielkopolskim u 35-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży dóbr o szczególnym znaczeniu dla kultury.

 • Skarby archeologiczne znaleziono w Beskidzie Niskim

  Liczące dwa, trzy tysiąclecia miecze, wyroby ze złota, czy biżuterię szklaną przynieśli w ostatnich trzech latach mieszkańcy regionu do Muzeum Podkarpackiego w Krośnie (Podkarpackie). Wszystkie zabytki znaleziono w Beskidzie Niskim.

 • 35-latek z zarzutami za nielegalne poszukiwania archeologiczne. Wykopał prawdziwe skarby

  Około 800 przedmiotów pochodzących z nielegalnych wykopalisk archeologicznych znaleźli policjanci z wielkopolskiego Wągrowca u 35-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży dóbr o szczególnym znaczeniu dla kultury.

 • Sprzedawał zabytki archeologiczne na aukcjach

  Zarzuty usiłowania sprzedaży przedmiotów zabytkowych poza granice Polski usłyszał 30-letni mieszkaniec Ukrainy. Mężczyzna wystawił na portalu aukcyjnym ponad 100 eksponatów. Najcenniejszym zabezpieczonym okazem jest punca, służąca do wybijania znaków na złotych zbrojach książęcych, będąca jedynym zachowanym egzemplarzem w Europie Wschodniej.

 • Festyn archeologiczny w Biskupinie

  ...18 września o 10. w Biskupinie po raz szesnasty zostanie otwarty festyn archeologiczny. Jego tematem wiodącym będzie kultura Rosjan, Białorusinów i Ukraińców.

 • Podczas prac archeologicznych na Wzgórzu Zamkowym w Wyszogrodzie natrafiano na fragment fundamentów zabudowań, prawdopodobnie domu mieszkalnego, będącego częścią warowni, której początki sięgają XIV wieku. Odkryto też dwa bunkry z okresu II wojny światowej.

 • Ponad 300 wojów oraz kilkudziesięciu rzemieślników zaprezentuje turystom odwiedzającym skansen archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy koło Jasła (woj. podkarpackie) materialne i duchowe aspekty życia ludzi w początkach epoki brązu i wczesnego średniowiecza.

 • Archeologiczne odkrycie na cmantarzysku

  50 naczyń, zestaw form odlewniczych, tygiel oraz kamienne przedmioty o charakterze cyzelerskim odkryli na terenie pradziejowego cmentarzyska w Wartosławiu (woj. wielkopolskie) archeolodzy z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.

 • Kolejne sensacyjne odkrycie archeologiczne. Potwierdza, że to Wikingowie odkryli Amerykę Północną

  Grupa archeologów za pomocą zdjęć satelitarnych znalazła miejsce, które wiążą z wyprawami Wikingów do Ameryki Północnej. Miejsce to jest oddalone o 50 mil od L'Anse aux Meadows - pisze  "The Washington Post". Albo jest to nowa kultura, identyczna do tej nordyckiej, o której do tej pory nic nie wiedzieliśmy, albo jest to kolejne, najbardziej na zachód wysunięte odkrycie archeologiczne...

 • Pożar 200-letniego muzeum w Brazylii. "Tragedia dla kultury"

  Ogień strawił liczące 200 lat muzeum narodowe w Rio de Janerio. Prawdopodobnie zniszczonych zostało nawet 20 milionów cennych przedmiotów, pochodzących między innymi z wykopalisk archeologicznych, zabytki ze starożytnego Egiptu i Grecji oraz pamiątki po portugalskiej rodzinie królewskiej.

Zdjęcia na temat: archeologiczna kultura
Dyskusje na temat: archeologiczna kultura