• Informacje na temat:

  architektura romańska

Artykuły na temat: architektura romańska
 • Droga Romańska na 750-lecie Piotrkowa

  W kościele OO. Bernardynów została otwarta wystawa fotografii "Droga Romańska architektura romańska Magdeburga i Saksonii - Anhalt".

 • Świętokrzyski Szlak Architektury Drewnianej

  "Świętokrzyski Szlak Architektury Drewnianej" - to kolejna, jedna z najnowszych publikacji Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego.

 • Prof. Andrzej Tomaszewski - historyk architektury i sztuki, architekt, konserwator - uważany za jeden z międzynarodowych autorytetów w tej dziedzinie konserwacji zabytków - zmarł w poniedziałek w Berlinie. Miał 76 lat.

 • Będą środki na remonty zabytków architektury

  ...romańska budowla datowana na XI lub XII stulecie otrzymała najwyższe wsparcie Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków (WUOZ) - 200 tys. zł. W WUOZ w Przemyślu trwa przygotowanie naboru wniosków...

 • Prof. Andrzej Tomaszewski - historyk architektury i sztuki, architekt, konserwator - uważany za jeden z międzynarodowych autorytetów w tej dziedzinie konserwacji zabytków - zmarł w Berlinie; miał 76 lat.

 • Wystawa zdjęć nestora polskiej fotografii Stefana Arczyńskiego

  Kilkadziesiąt zdjęć autorstwa nestora polskiej fotografii 96-letniego Stefana Arczyńskiego można od czwartku oglądać na wystawie w Dolnośląskim Centrum Fotografii "Domek Romański" we Wrocławiu.

 • Kilkadziesiąt zdjęć autorstwa nestora polskiej fotografii 97-letniego Stefana Arczyńskiego można od środy oglądać na wystawie w Dolnośląskim Centrum Fotografii "Domek Romański" we Wrocławiu.

 • "Człowiek snem cienia" to tytuł wystawy fotografii autorstwa Janusza Leśniaka, którą od soboty można obejrzeć w Dolnośląskim Centrum Fotografii "Domek Romański". Na ekspozycji znalazło się kilkadziesiąt prac, które powstały w latach 1987-2010.

 • ...średniowieczne przedmioty znalezione w mieście przez archeologów podczas wykopalisk. Romańska piwnica jest jedyną XIII-wieczną murowaną budowlą w Gdańsku. Wprawdzie przed kilkoma laty archeolodzy(...), gdzie spółka Kupcy Dominikańscy planowała budowę kilkudziesięciu straganów handlowych. Romańska piwnica została zbudowana w drugiej połowie XIII wieku, czyli jeszcze przed przybyciem do Gdańska...

 • Konserwator zabytków, dominikanie, gdańscy kupcy oraz archeolodzy ustalą w czwartek, co zrobić z romańskimi piwnicami odkrytymi przy Hali Targowej w Gdańsku. Przeciwko zasypaniu piwnic jest wiceminister kultury Jarosław Sellin- informuje gazeta.pl.

Dyskusje na temat: architektura romańska
 • Re: Protest przed Pałacem. "Komuna próbuje wrócić do Polski"

  Dzisiaj zwiedziłem kolegiatę w Tumie k. Łęczycy. Wspaniała 1000 letnia romańska architektura, czynny kościół, odnowiony, jakby zbudowany teraz a starszy od krakowskiego Wawelu. Stoi z dala od miasta, zaledwie kilka domów w pobliżu. Oczywiście był zbombardowany w 1939r. przez Niemców. Czym można uzasadnić takie barbarzyństwo? Przecież to dziedzictwo nie tylko nasze, to dziedzictwo całej Europy

 • Re: Nowa Zelandia: Prezydent Duda musiał odpowiadać na trudne pytania

  Zanim napiszesz kolejną bzdurę może warto wejść na stronkę KUL ? Administracja Architektura krajobrazu Bezpieczeństwo narodowe Biotechnologia Biotechnologia (studia w jęz. angielskim(...) stacjonarne) Filologia angielska (studia niestacjonarne) Filologia germańska Filologia klasyczna Filologia niderlandzka Filologia polska Filologia romańska Filologia słowiańska