• Informacje na temat:

  arcybiskup

Artykuły na temat: arcybiskup
 • Zmarł arcybiskup Janusz Bolonek

  Nie żyje ksiądz arcybiskup Janusz Bolonek, Nuncjusz Apostolski Senior, Biskup Tytularny Madauro (Afryka). Duchowny zmarł wczoraj. Miał 78 lat.

 • ...​Nie żyje ksiądz arcybiskup Janusz Bolonek, Nuncjusz Apostolski Senior, Biskup Tytularny Madauro (Afryka). Duchowny zmarł wczoraj. Miał 78 lat.

 • Uroczystości pogrzebowe arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego rozpoczęły się w Radomiu. Po mszy świętej biskup senior diecezji radomskiej pochowany zostanie w katedralnej kaplicy.

 • Arcybiskup Hoser przechodzi na emeryturę

  Jak poinformowało biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski w komunikacie przesłanym PAP, ingres do katedry nowego ordynariusza - dotychczasowego koadiutora arcybiskupa - jest planowany na 20(...) Episkopatu Polski, członkiem Komisji Duszpasterstwa, Rady ds. Rodziny KEP i Rady Stałej. Arcybiskupem mianował go 22 stycznia 2005 r. papież Jan Paweł II. Benedykt XVI mianował abp. Hosera biskupem...

 • Arcybiskup Jeremiasz nie żyje

  ...-szczecińskiej odbędzie się we wtorek w katedrze wrocławskiej przy ul. Św. Mikołaja. Pogrzeb arcybiskupa Jeremiasza zaplanowano na środę w Warszawie. Zmarły spocznie na cmentarzu wolskim. Jak wynika(...)-gdańskiej. Arcybiskup Jeremiasz (Jan Anchimiuk) urodził się w 1943 r. w Odrynkach w województwie podlaskim. Ukończył Chrześcijańską Akademię Teologiczną w Warszawie, studiował również na uczelniach...

 • Dziś pogrzeb arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego

  ...​Dziś w Gdańsku odbędzie się pogrzeb arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego. O godzinie 11.00 w katedrze oliwskiej mszy w jego intencji przewodniczyć będzie arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Kazanie wygłosi arcybiskup Henryk Muszyński. Duchownym towarzyszyć będzie polski Episkopat. Po mszy trumna z ciałem arcybiskupa Gocłowskiego zostanie złożona w Krypcie Biskupów Gdańskich.

 • Wlk. Brytania: Zmarł były arcybiskup Westminsteru

  W piątek, po długiej chorobie, w wieku 85 lat zmarł były arcybiskup Westminsteru, czyli tytularny przywódca Kościoła Rzymskokatolickiego w Anglii i Walii, kard. Cormac Murphy-O'Connor - poinformował obecny arcybiskup Westminsteru, kard. Vincent Nichols.

 • Arcybiskup Henryk Hoser trafił do szpitala

  Arcybiskup Henryk Hoser trafił w czwartek do szpitala - poinformował rzecznik diecezji warszawsko-praskiej bp Marek Solarczyk.

 • Niemiecki arcybiskup komentuje apel polskich biskupów

  Współprzewodniczący grupy kontaktowej episkopatów Niemiec i Polski, arcybiskup Bambergu Ludwig Schick, podziękował w poniedziałek polskim biskupom za apel do polskiego społeczeństwa, w którym podkreślili wielką wartość polsko-niemieckiego pojednania.

 • Radom: Pogrzeb arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego

  ...​Przedstawiciele Stolicy Apostolskiej i episkopatu Polski, samorządowcy, parlamentarzyści i wierni wezmą dziś udział w pogrzebie zmarłego w minioną środę arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego. Duchowny pochowany zostanie w radomskiej katedrze.

Zdjęcia na temat: arcybiskup
 • Arcybiskup Zygmunt Zimowski
Wideo na temat: arcybiskup
Dyskusje na temat: arcybiskup