• Informacje na temat:

  arcybiskupstwo

Artykuły na temat: arcybiskupstwo
 • Arcybiskupstwo Bordeaux sprzedaje w internecie stare kościoły, bo z powodu kryzysu nie ma pieniędzy na ich renowacje. W świątyniach mają w przyszłości powstać luksusowe apartamenty.

 • Arcybiskupstwo Bordeaux sprzedaje w internecie stare kościoły, bo z powodu kryzysu nie ma pieniędzy na ich renowacje. W świątyniach mają w przyszłości powstać luksusowe apartamenty.

 • Arcybiskupstwo Madrytu potrzebuje egzorcystów - informuje katolicki portal "Religia w Wolności". W stolicy Hiszpanii nie ma żadnego księdza uprawnionego do odprawiania tych obrzędów, a osób opętanych, dręczonych i zniewolonych przybywa.

 • Egipt: Długoletnie więzienie dla 119 islamistów za podpalenie kościoła

  Sąd egipskiej prowincji Sohag skazał w czwartek na kary długoletniego więzienia 119 członków Bractwa Muzułmańskiego. Uznał ich za winnych podpalenia latem 2013 r. koptyjskiego kościoła oraz budynku arcybiskupstwa w mieście Sohag na południu kraju.

 • Policja belgijska przeprowadziła rewizję w kurii arcybiskupstwa Bruksela-Mechelen w związku z oskarżeniami wobec duchownych o wykorzystywanie seksualne nieletnich.

 • Watykan wyrazil w piątek oburzenie z powodu profanacji grobów dwóch kardynałów, do której doszło podczas rewizji przeprowadzonej przez belgijską policję w siedzibie arcybiskupstwa Mechelen-Bruksela.

 • Belgijskie władze przeprowadziły rewizje w diecezjach antwerpskiej i hasselckiej oraz w siedzibie arcybiskupstwa Mechelen-Bruksela w ramach śledztwa dotyczącego nadużyć seksualnych wobec małoletnich ze strony duchownych Kościoła katolickiego.

 • Policja belgijska przeprowadziła rewizję w kurii arcybiskupstwa Bruksela-Mechelen w związku z oskarżeniami wobec duchownych o wykorzystywanie seksualne nieletnich. Jak tłumaczy rzecznik belgijskiej prokuratury Jean-Marc Meilleur rewizję przeprowadzono w celu "poparcia lub nie" tych oskarżeń. Nie dodał żadnych szczegółów.

 • Egipt: ​Kilkuset muzułmanów zaatakowało chrześcijańską świątynię

  Z komunikatu arcybiskupstwa w Atfih wynika, że wczoraj tłum setek osób skandujących "wrogie hasła" wtargnął do znajdującej się pod Atfih świątyni, wzywając do zburzenia budynku. Napastnicy "zniszczyli to, co było w środku, po czym zaatakowali obecnych tam chrześcijan" - czytamy w oświadczeniu. Siły bezpieczeństwa rozpędziły napastników, a ranni zostali przewiezieni do szpitala. Arcybiskupstwo nie...

 • ...funkcjonowania obiektu w areszcie również przebywał właściciel budynku - pisze Reuters. W piątek tłum kilkuset muzułmanów skandujących - jak podało w komunikacie arcybiskupstwo w Atfih - "wrogie hasła(...). Arcybiskupstwo informowało, że po zmianach, które zaszły w egipskim prawie w 2016 roku w kwestii budowy i renowacji świątyń, powzięto kroki w celu nadania temu miejscu statusu kościoła. Ze względu na...

Dyskusje na temat: arcybiskupstwo
 • Re: Premier: Nie chcemy, by ktokolwiek musiał z Polski wyjeżdżać

  Na pewno nie będzie to arcybiskupstwo polskie.

 • Re: Atak zimy w Polsce. Abp Gądecki apeluje

  Myślałem , że zaapeluje tymi słowami : Kochani bezdomni zapraszam wszystkich w te trudne dni i noce do mnie , na arcybiskupstwo !!!! Każdemu obiecuję ciepły posiłek i kąt do spania. Podzielę się swoim szczęściem z każdym potrzebującym. !!!!!

 • Re: Polski kościół prawosławny zakazuje kontaktów z "patriarchatem kijowskim"

  Historia chrześcijaństwa w Polsce czyli polskiej państwowości jest bardzo ciekawa. Wynikała to z siły Mieszka i propozycji sojuszu cesarza. Chrzest nie odbył się z rąk czeskich tylko cesarskich w Wielkanoc 966 roku w Ratyzbonie (być może w Rzymie, ale to mało prawdopodobne). Paradoksalnie był to sojusz antyniemiecki w dzisiejszym znaczeniu tego słowa. Niemcy szykowali arcybiskupstwo w Magdeburgu

 • Re: Kraków: Msza dziękczynna za posługę kardynała Dziwisza

  Dobre... "przyjal z pokorą nominacje na arcybiskupstwo krakowskie"; "zdajac sobie sprawe z wlasnych ograniczen"... Bo mi sie wydaje ze te Arcybiskusptwo "wychodził sobie" a jego wlasne ograniczenia" (czego akurat dowiodł") w niczym mu nie przeszkadzały... A moze sie mylę ;-)

 • Re: Prezydent wręczył Order Orła Białego kard. Stanisławowi Dziwiszowi

  Po wyborze Karola Wojtyły na papieża martwiliśmy się że prymasa zostanie Michalski. Jednak Jan Paweł II wiedział, że wtedy Polska spłonęła by krwią. Tego rozeznania nie ma Franciszek i mianował ortodoksę Jędraszewskiego na bardzo ważne dla Polski arcybiskupstwo. Będzie ciężko.

 • Re: ​Dwa razy weto. Komentarze i możliwe konsekwencje

  Ziobro został ministrem sprawiedliwości oraz Prokuratorem najprokuratorszym, teraz miał zostać szefem wszystkich sędziów. Następny krok to arcybiskupstwo, bo przecież ludzie oprócz ciała mają ponoć i dusze do sądzenia. Danie władzy jednej osobie to proszenie się o problemy i tyranię. "Władza deprawuje a władza absolutna deprawuje całkowicie " Stara ale zawsze aktualna maksyma. przy okazji

 • Re: ​Japonia: Powieszono sześciu wyznawców sekty Aum

  mu arcybiskupstwo warszawskie i godność prymasa "kongresówki". KLER OD ZAWSZE ANTYPOLSKI- nie dawać grosza na tacę!!!

 • Re: Sondaż Ipsos o Brexicie: 52 proc. za pozostaniem w UE, 48 przeciwko

  Najlepiej zapytać na temat brexitu starszą kobietę Pawłowicz oraz polskie biskupstwo, arcybiskupstwo i kardynalstwo. Przecież kiedyś z takim jadem wypowiadali się o UE i zgubnej przyszłości PL w UE. Myślę jednak, że Brytania wyjdzie, więc efekt domina pewny. Oczekuję takiego samego ref w PL. A biskupstwo niech stworzy nam miejsca pracy i godziwą płacę. Spoko, więcej nie potrzebuję

 • Re: FAZ o rządach PiS: "Strategiczna ślepota"

  Z Niemcami tak od tysiąca lat jest. Nie żebym nimi straszył czy coś. Z nimi po prostu trzeba prowadzić twarda politykę. Sąsiedzką, życzliwą, ale twardą. Przy każdej okazji chcieli nas sobie podporządkować, zaczynając od początków Polskiej Państwowości. Tylko dzieki mądrej, zorientowanej na Polskę postawie ówczesnych władców, Nasza Ojczyzna dostała arcybiskupstwo i koronę, dzięki czemu groźba

 • Re: Apel rady przy arcybiskupie: To niechrześcijańskie

  Może arcybiskupstwo sprzeda część swojego majątku i przeznaczy to na utrzymanie uchodźców? Bo oni jak zwykle apelują do innych , sami tylko mielą ozorem i wołają by inni byli "cheścijańscy"... A ich "chrześcijaństwo" polega tylko na zrzucaniu obowiązków i kosztów na innych! Szczerze mówiąć wolałbym dać na uchodźców niż na tych czarnych pasożytów! Tyle, że nie mam wyboru...