• Informacje na temat:

  arcybiskupstwo

Artykuły na temat: arcybiskupstwo
 • Arcybiskupstwo Bordeaux sprzedaje w internecie stare kościoły, bo z powodu kryzysu nie ma pieniędzy na ich renowacje. W świątyniach mają w przyszłości powstać luksusowe apartamenty.

 • Arcybiskupstwo Bordeaux sprzedaje w internecie stare kościoły, bo z powodu kryzysu nie ma pieniędzy na ich renowacje. W świątyniach mają w przyszłości powstać luksusowe apartamenty.

 • Arcybiskupstwo Madrytu potrzebuje egzorcystów - informuje katolicki portal "Religia w Wolności". W stolicy Hiszpanii nie ma żadnego księdza uprawnionego do odprawiania tych obrzędów, a osób opętanych, dręczonych i zniewolonych przybywa.

 • Egipt: Długoletnie więzienie dla 119 islamistów za podpalenie kościoła

  Sąd egipskiej prowincji Sohag skazał w czwartek na kary długoletniego więzienia 119 członków Bractwa Muzułmańskiego. Uznał ich za winnych podpalenia latem 2013 r. koptyjskiego kościoła oraz budynku arcybiskupstwa w mieście Sohag na południu kraju.

 • Policja belgijska przeprowadziła rewizję w kurii arcybiskupstwa Bruksela-Mechelen w związku z oskarżeniami wobec duchownych o wykorzystywanie seksualne nieletnich.

 • Watykan wyrazil w piątek oburzenie z powodu profanacji grobów dwóch kardynałów, do której doszło podczas rewizji przeprowadzonej przez belgijską policję w siedzibie arcybiskupstwa Mechelen-Bruksela.

 • Belgijskie władze przeprowadziły rewizje w diecezjach antwerpskiej i hasselckiej oraz w siedzibie arcybiskupstwa Mechelen-Bruksela w ramach śledztwa dotyczącego nadużyć seksualnych wobec małoletnich ze strony duchownych Kościoła katolickiego.

 • Policja belgijska przeprowadziła rewizję w kurii arcybiskupstwa Bruksela-Mechelen w związku z oskarżeniami wobec duchownych o wykorzystywanie seksualne nieletnich. Jak tłumaczy rzecznik belgijskiej prokuratury Jean-Marc Meilleur rewizję przeprowadzono w celu "poparcia lub nie" tych oskarżeń. Nie dodał żadnych szczegółów.

 • Egipt: ​Kilkuset muzułmanów zaatakowało chrześcijańską świątynię

  Z komunikatu arcybiskupstwa w Atfih wynika, że wczoraj tłum setek osób skandujących "wrogie hasła" wtargnął do znajdującej się pod Atfih świątyni, wzywając do zburzenia budynku. Napastnicy "zniszczyli to, co było w środku, po czym zaatakowali obecnych tam chrześcijan" - czytamy w oświadczeniu. Siły bezpieczeństwa rozpędziły napastników, a ranni zostali przewiezieni do szpitala. Arcybiskupstwo nie...

 • ...funkcjonowania obiektu w areszcie również przebywał właściciel budynku - pisze Reuters. W piątek tłum kilkuset muzułmanów skandujących - jak podało w komunikacie arcybiskupstwo w Atfih - "wrogie hasła(...). Arcybiskupstwo informowało, że po zmianach, które zaszły w egipskim prawie w 2016 roku w kwestii budowy i renowacji świątyń, powzięto kroki w celu nadania temu miejscu statusu kościoła. Ze względu na...

Dyskusje na temat: arcybiskupstwo