• Informacje na temat:

  arenda

Artykuły na temat: arenda
 • ...14 kolonistów, wypoczywających w ośrodku „Arenda” w Porębie Wielkiej koło Limanowej, zatruło się salmonellą. Dwójka dzieci trafiła do szpitala. Pracownicy sanepidu natychmiast zamknęli cały kolonijny kompleks.

 • Stan Wirginia narusza prawo "równej ochrony jednostek gwarantowane przez 14. poprawkę" amerykańskiej konstytucji - oceniła sędzia Arenda Wright Allen. Sąd jest zmuszony stwierdzić, że prawo dotyczące małżeństw w stanie Wirginia w sposób niekonstytucyjny narusza podstawowe prawo gejów i lesbijek do zawierania małżeństw - dodała. 14. poprawka do konstytucji USA zapewnia ochronę wszystkim...

 • Szanse, by Rosja odpowiedziała za zbrodnię agresji na ukraińskim Krymie przed międzynarodowymi sądami, są znikome, obecnie wręcz nie istnieją - mówią eksperci prawa międzynarodowego. Rada Bezpieczeństwa ONZ jest zablokowana. Pozostają więc sankcje UE i USA.

 • Rozpoczyna się Festiwal Trzech Baroków

  Trzynastu solistów z Europy, Azji, Kanady i Ameryki Południowej wystąpi we Wrocławiu podczas rozpoczynającego się w piątek Festiwalu Trzech Baroków. Jest to czwarta edycja imprezy, w tym roku poświęcona kompozytorom francuskim.

 • Bądź miły i... współpracuj. Dobrze na tym wyjdziesz

  Osoby samolubne i niemiłe nie mają przyszłości. Przynajmniej z punktu widzenia ewolucji. Mogą wygrywać i odnosić korzyści przez jakiś czas, ale w ostateczności świat należy do miłych, którzy chętnie współpracują dla powszechnego pożytku. To wniosek z opublikowanej dziś na łamach czasopisma "Nature Communications" pracy biologów Michigan State University.

 • Rowerowe równanie nauki jazdy

  Jeśli ktoś się już nauczy jazdy na rowerze, szybko zapomina o upadkach i podrapanych kolanach i z perspektywy czasu uważa, że to banalnie proste. Naukowcy się z tym jednak nie zgadzają. Wg nich, to bardzo złożona czynność, a zapisanie jej za pomocą równania zajęło badaczom z Holandii, USA i Wielkiej Brytanii ponad trzy lata.

 • Mimo rozwodu zamierza kierować kościołem

  Zwierzchniczka Krajowego Kościoła Ewangelickiego w Hanowerze, pani biskup Margot Kaessmann nie zamierza, pomimo rozwodu, rezygnować z kierowania największym niemieckim kościołem protestanckim - podał w niedzielę "Welt am Sonntag".

 • Henryk Martenka: Obyś cudze dzieci uczył...

  I stało się. Tytułowe przekleństwo belfrów dosięgło katechetów. Księża wprost mówią, że szkoła to ich front, a religijna edukacja to walka. Żalą się, że są stawiani w kłopotliwych sytuacjach. Że nie dają rady. I rezygnują z nauczania religii.

 • "Uczony, którego nie ma..."

  ...wykazach oficerów stacjonujących wówczas w Warszawie nie ma nazwiska Oberleutnanta Arenda czy Arndta. A może nazwisko było tylko pseudonimem, a może to wcale nie był Niemiec? Mamy więc kolejną...

 • .... Okazało się, że Arenda z siedzibą w Gdyni należy do Grzegorza Biereckiego (prezesa KK) i Andrzeja Sosnowskiego - prezesa SKOK-u Stefczyka; Bila (też Gdynia) - to spółka m.in. Jarosława Biereckiego (brata...

Dyskusje na temat: arenda