• Informacje na temat:

  ariowie

Artykuły na temat: ariowie
 • Legutko: Opozycja śpiewa kłamliwą arię o polexicie

  "W Polsce cały czas opozycja śpiewa tę swoją kłamliwą arię o polexicie, a tu widać jak na dłoni, że Unia Europejska potrzebuje reformy" – mówił w małopolskich Liszkach Ryszard Legutko – europoseł Prawa i Sprawiedliwości i kandydat tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Legutko na spotkaniu w Gminnym Ośrodku Kultury. Dodał, że opozycja wprowadza "nastawienie unijnej pobożności", co znaczy, że nie można powiedzieć niczego krytycznego o UE, bo od razu pojawia się zarzut polexitu. "To...

 • Ryszard Legutko: Opozycja śpiewa swoją kłamliwą arię o polexicie

  Opozycja śpiewa swoją kłamliwą arię o polexicie - mówił w sobotę w podkrakowskich Liszkach prof. Ryszard Legutko, europoseł i kandydat PiS w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

 • Ukrywali w zoo setki Żydów. "Gdy zbliżali się Niemcy, Żabińska grała arię z operetki Offenbacha"

  "Gdy sytuacja stawała się niebezpieczna, Niemcy wchodzili do domu, narastało ryzyko odkrycia, że Żabińscy ukrywają u siebie ludzi, pani Antonina zasiadała przy fortepianie i grała ulubioną melodię. Była to aria z operetki "Piękna Helena" Offenbacha. To oznaczało, że należy zniknąć - opuścić dom poprzez tunel, który znajdował się w piwnicy" - mówi w rozmowie z RMF FM Olga Zbonikowka-Żmuda z warszawskiego zoo, gdzie podczas II wojny światowej Jan i Antonina Żabińscy ukrywali Żydów. Ocalili...

 • Arie w zamkowym parku

  Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu zaprasza na dwa spotkania z operą.

 • Aria na cześć Andrzeja Dudy. Konwencja wyborcza w Rybniku

  Andrzej Duda wziął udział w konwencji wyborczej w Rybniku. Na koniec przemówienia kandydata PiS na prezydenta tenor Adam Sobierajski odśpiewał na jego cześć fragment arii operowej "Nessuma Dorma" G. Pucciniego.

 • Michał Wachowiak & Arie eon Brio

  Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza 20 sierpnia na kolejny koncert w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka w katedrze".

 • Koncert Karnawałowy: Najsłynniejsze arie

  Samorząd Miasta Tczewa oraz Centrum Kultury i Sztuki zapraszają na Koncert Karnawałowy z udziałem solistów Polskiej Opery Kameralnej, który odbędzie się 23 lutego o godz. 18:00 w sali widowiskowej CKiS.

 • Krakowska prokuratura przekazała do sądu akt oskarżenia w sprawie korupcji przy budowie Opery Krakowskiej - poinformował prok. Piotr Kosmaty.

 • Niecodzienną "Arię", autorstwa wybitnego kompozytora i pianisty Zygmunta Krauzego, można usłyszeć w salach Muzeum Sztuki w Łodzi.

 • Wykonana podczas tegorocznego festiwalu Gaude Mater w Częstochowie aria sygnowana nazwiskiem Wolfganga Amadeusza Mozarta to znane już dzieło tego artysty, pochodzące z opery "Łaskawość Tytusa".

Zdjęcia na temat: ariowie
Wideo na temat: ariowie
 • Twoje Miasto w RMF FM: W tym dworze mieszkała młodzieńcza miłość Fryderyka Chopina

  W modrzewiowym dworku w Skierniewicach przez ostatnie 10 lat swojego życia mieszkała Konstancja Gładkowska, która była młodzieńczą miłością Fryderyka Chopina. Budynek, gdzie dziś mieści się Izba Historii Skierniewic, jest skromny, nie rzuca się w oczy - podobnie, jak to było z Konstancją, a jednak potrafiła zauroczyć kompozytora. Poznali się w warszawskim konserwatorium, gdzie dziewczyna uczyła się śpiewu. Podobno Fryderyk kochał Konstancję, a ona nie odwzajemniała jego uczuć. Jednak w dniu...

 • Brudziński: Możemy poprzeć Sikorskiego, jeśli dokona samooczyszczenia

  "PiS jest sercem ze wszystkimi, którzy uważają za chorą sytuację, w której 7 milionów ton węgla zalega na hałdach, a od 5 miesięcy z samej Rosji sprowadzono około 6 milionów ton. Pytamy: gdzie jest gospodarz? (...) W sposób oczywisty taki napływ węgla, dotowanego przez Rosję, przez Putina, jest zabójczy dla polskiego interesu" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Joachim Brudziński. "Radosław Sikorski na marszałka Sejmu nadaje się tak, jak ja do śpiewania arii w La Scali" - komentuje, ale deklaruje...