• Informacje na temat:

  arkadia

Artykuły na temat: arkadia
 • Szanty nad Arkadią

  ...15. sierpnia nad zalewem Arkadia w Suwałkach odbędzie się II Suwalski Maraton Szantowy.

 • Chira Brass nad Arkadią

  W sobotę, 23. sierpnia, o godz. 19. w Kawiarence Nad Zalewem Arkadia w Suwałkach wystąpi jazzowa formacja Chira brass.

 • Uczniowie gimnazjum opowiadali o arkadii

  IV edycja Festiwalu "Z Arkadią do Europy" odbył się w zabytkowym parku w Arkadii. Festiwal przygotowali uczniowie Gimnazjum nr 2 w Dzierzgówku w gminie Nieborów we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie.

 • Wyremontowany przejazd kolejowy w Arkadii znajdujący się w ciągu drogi krajowej numer 70 z Łowicza do Skierniewic ma zostać otwarty w niedzielne popołudnie, 8 czerwca.

 • Po 5 tysięcy zwiedzających w Nieborowie i Arkadii

  Przez trzy dni trwało turystyczne oblężenie Nieborowa i Arkadii. Biorąc pod uwagę kolejki, które każdego dnia minionego długiego weekendu ustawiały się przy kasach obok bram wejściowych, można powiedzieć, że oblężenie to było dosłowne.

 • ...: "Kraj lat dziecinnych! On zawsze zostanie Święty i czysty, jak pierwsze kochanie..."   Motyw ów występuje w wielu innych pozycjach literackich. Warto tu wymienić: "Biblię" (arkadia - Raj, Eden), "Mitologię" (Arkadia - mityczne miasto, miejsce wiecznego szczęścia), "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej, "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, "Dolinę Issy" Czesława Miłosza.  Motyw domu - domem jest...

 • Motyw arkadii - zaścianek Bohatyrowiczów jest arkadią. Mimo ciężkiej pracy ludzie są tam szczęśliwi. Żyją w harmonii z przyrodą, pielęgnują swe uczucia patriotyczne. Motyw ów występuje w wielu innych pozycjach literackich. Warto tu wymienić: "Biblię" (arkadia - Raj, Eden), "Mitologię" (Arkadia - mityczne miasto, miejsce wiecznego szczęścia), "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, "Przedwiośnie...

 • Jest zgoda na odstrzał bobrów w centrum Suwałk

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku wydała zgodę na odstrzał do 10 bobrów z Zalewu Arkadia - zbiornika znajdującego się niemal w centrum Suwałk. Bobrów w tym miejscu jest zbyt dużo i wyrządzają szkody.

 • Mają kłopot z bobrami w centrum miasta. Jest pozwolenie na odstrzał

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku wydała zgodę na odstrzał do 10 bobrów z Zalewu Arkadia - zbiornika znajdującego się niemal w centrum Suwałk. Bobrów w tym miejscu jest zbyt dużo i wyrządzają szkody.

 • Ukrainiec włamał się przez szyb wentylacyjny do jubilera w Warszawie

  Warszawska prokuratura oskarżyła 35-letniego obywatela Ukrainy o włamanie do salonu jubilerskiego w centrum handlowym Arkadia. Mężczyzna dostał się do sklepu przez szyb wentylacyjny, zjechał po linie na zaplecze i ukradł biżuterię wartą ponad 700 tysięcy złotych. Yevheniejowi K. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyskusje na temat: arkadia