• Informacje na temat:

  armia

Artykuły na temat: armia
 • ...​Błękitna Armia (Armia Polska we Francji, Armia Hallera) to polska armia składająca się z ochotników, która powstała podczas I wojny światowej we Francji. Nazwa armii pochodzi od koloru mundurów żołnierzy.

 • Syryjska armia atakuje ostatni bastion rebeliantów

  Syryjska armia kontroluje już około 94 proc. Wschodniej Guty, położonej w pobliżu stołecznego Damaszku - poinformowało w sobotę wieczorem Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

 • Ukraińska armia przystępuje do ćwiczeń praktycznych z użyciem przeciwpancernych systemów kierowanych Javelin, które dostarczyły jej Stany Zjednoczone - oświadczył we wtorek minister obrony Stepan Połtorak.

 • "Rzeczpospolita": Problemy polskiej armii. Brakuje mundurów

  Według rządowego programu "Tytan", polska armia miała dysponować hiper nowoczesnym wyposażeniem, jednak – jak podaje w środę "Rzeczpospolita" – wyczerpują się nawet zapasy mundurów.

 • 15-latek zastrzelony przez izraelską armię

  Armia izraelska oświadczyła, że jej siły weszły do obozu, gdzie aresztowały dwie osoby podejrzane o "działalność terrorystyczną". Według wyjaśnień wojskowych, "podczas operacji rozpoczęły się gwałtowne zamieszki, w których Palestyńczycy rzucali w żołnierzy izraelskich kamienie, bomby i granaty". Armia potwierdziła w oświadczeniu, że otworzyła ogień do protestujących.  Obóz, w którym zginął...

 • Amerykańska armia wyrzuciła setki imigrantów

  W ciągu minionych 12 miesięcy armia USA zwolniła ze swych szeregów co najmniej 500 rekrutów pochodzących z różnych krajów na świecie, których przyjęto do niej w ramach programu MAVNI - wynika z dziennikarskiego śledztwa przeprowadzonego przez Associated Press.

 • "Izwiestija": Rosja tworzy nową armię

  .... Gazeta relacjonuje, że w składzie nowej struktury znajdą się jednostki lotnictwa, wojsk rakietowych i radiotechnicznych. Armia tworzona będzie w oparciu o rozlokowany w Jelizowie, nieopodal(...) już we Flocie Północnej, gdzie 45. armia lotnictwa i sił obrony przeciwlotniczej powołana została w 2015 roku. "Zjednoczone pod wspólnym dowództwem siły lotnictwa i obrony przeciwlotniczej będą...

 • Izraelska armia zestrzeliła syryjski myśliwiec

  Armia Izraela zestrzeliła syryjski myśliwiec, który spenetrował terytorium tego państwa - podało w oświadczeniu wojsko państwa żydowskiego. Samolot rozbił się prawdopodobnie w Syrii. Los załogi nie jest znany.

 • Armia Afgańska potrzebuje wsparcia USA

  Pytany o pogorszenie bezpieczeństwa w Afganistanie Ghani oznajmił, że konflikt w jego kraju obecnie "zmienia się z wojny między armiami na wojnę między ludźmi". Zdaniem prezydenta w Afganistanie "działa 21 międzynarodowych grup terrorystycznych", które "wysyłają dziesiątki zamachowców samobójców". "Istnieją +fabryki produkujące+ zamachowców; jesteśmy oblężeni" - zaznaczył Ghani w wywiadzie...

 • Morawiecki: Rekordowe zamówienia od polskiej armii

  ...świecie" - mówił premier. Jego zdaniem zmiany w zakładzie są symboliczne, bardzo dobre i idą w bardzo dobrym kierunku. "Z tego zakładu polska armia dla wojsk obrony terytorialnej, czyli niedawno(...). "Silna armia i silna gospodarka" "Zajmujemy się przede wszystkim zapewnieniu bezpieczeństwa polskiemu społeczeństwu poprzez silną armię i silną gospodarkę" - powiedział premier Morawiecki. Jak mówił...

Zdjęcia na temat: armia
 • Świat w obietywie - czerwiec 2011
Wideo na temat: armia
Dyskusje na temat: armia