• Informacje na temat:

  armia

Artykuły na temat: armia
 • Kiepski żart amerykańskiej armii

  Amerykańska armia na początku roku musi się tłumaczyć. Chodzi o tweeta, w którym oficjalne konto Amerykańskiego Dowództwa Strategicznego sugerowało, że w czasie zabawy sylwestrowej na Times Square w Nowym Jorku może spuścić bombę.

 • ...​Błękitna Armia (Armia Polska we Francji, Armia Hallera) to polska armia składająca się z ochotników, która powstała podczas I wojny światowej we Francji. Nazwa armii pochodzi od koloru mundurów żołnierzy.

 • Ukraińska armia wzywa rezerwistów

  Armia Ukrainy wysyła wezwania do rezerwistów. To kolejny etap działań władz po wprowadzeniu stanu wojennego w dziesięciu obwodach po ataku rosyjskich służb granicznych, które ostrzelały trzy ukraińskie okręty w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej.

 • Syryjska armia wkroczyła do Manbidżu

  .... Syryjska armia w wydanym później oświadczeniu poinformowała o wciągnięciu na maszt w Manbidżu syryjskiej flagi i zapewniła, że zagwarantuje "pełne bezpieczeństwo wszystkim obywatelom Syrii oraz wszystkim...

 • Syryjska armia atakuje ostatni bastion rebeliantów

  Syryjska armia kontroluje już około 94 proc. Wschodniej Guty, położonej w pobliżu stołecznego Damaszku - poinformowało w sobotę wieczorem Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

 • Ukraińska armia przystępuje do ćwiczeń praktycznych z użyciem przeciwpancernych systemów kierowanych Javelin, które dostarczyły jej Stany Zjednoczone - oświadczył we wtorek minister obrony Stepan Połtorak.

 • "Rzeczpospolita": Problemy polskiej armii. Brakuje mundurów

  Według rządowego programu "Tytan", polska armia miała dysponować hiper nowoczesnym wyposażeniem, jednak – jak podaje w środę "Rzeczpospolita" – wyczerpują się nawet zapasy mundurów.

 • 15-latek zastrzelony przez izraelską armię

  Armia izraelska oświadczyła, że jej siły weszły do obozu, gdzie aresztowały dwie osoby podejrzane o "działalność terrorystyczną". Według wyjaśnień wojskowych, "podczas operacji rozpoczęły się gwałtowne zamieszki, w których Palestyńczycy rzucali w żołnierzy izraelskich kamienie, bomby i granaty". Armia potwierdziła w oświadczeniu, że otworzyła ogień do protestujących.  Obóz, w którym zginął...

 • Amerykańska armia wyrzuciła setki imigrantów

  W ciągu minionych 12 miesięcy armia USA zwolniła ze swych szeregów co najmniej 500 rekrutów pochodzących z różnych krajów na świecie, których przyjęto do niej w ramach programu MAVNI - wynika z dziennikarskiego śledztwa przeprowadzonego przez Associated Press.

 • "Izwiestija": Rosja tworzy nową armię

  .... Gazeta relacjonuje, że w składzie nowej struktury znajdą się jednostki lotnictwa, wojsk rakietowych i radiotechnicznych. Armia tworzona będzie w oparciu o rozlokowany w Jelizowie, nieopodal(...) już we Flocie Północnej, gdzie 45. armia lotnictwa i sił obrony przeciwlotniczej powołana została w 2015 roku. "Zjednoczone pod wspólnym dowództwem siły lotnictwa i obrony przeciwlotniczej będą...

Zdjęcia na temat: armia
 • Świat w obietywie - czerwiec 2011
Wideo na temat: armia
Dyskusje na temat: armia