• Informacje na temat:

  asad

Artykuły na temat: asad
 • Jak sypia Asad?

  Reżim Baszara al-Asada jest odpowiedzialny za ogromną większość ofiar cywilnych w Syrii. Czy postawienie syryjskiego prezydenta i jego współpracowników przed Trybunałem w Hadze jest możliwe?

 • Asad: Nie liczcie na pomoc USA, Amerykanie wam nie pomogą

  Prezydent Syrii Baszar el-Asad oświadczył w niedzielę, że te grupy, które "liczą na Amerykanów", powinny wiedzieć, że USA im nie pomogą. Jak komentuje Reuters, Asad kierował swe słowa do milicji kurdyjskich, które USA wspierały w walce z Państwem Islamskim.

 • ​Asad: Rosyjskie wojsko potrzebne w Syrii przez długi czas

  Prezydent Syrii Baszar el-Asad powiedział w czwartek, że rosyjskie siły będą potrzebne w jego kraju jeszcze przed długi czas i nie tylko do walki z terroryzmem - podała agencja Interfax, powołując się na wywiad z przywódcą syryjskiego państwa.

 • Asad: Trump może być naszym "naturalnym sojusznikiem"

  Donald Trump będzie naszym naturalnym sojusznikiem, jeśli włączy się w walkę z terrorystami - powiedział we wtorek wieczorem prezydent Syrii Baszar el-Asad w wywiadzie dla portugalskiej telewizji publicznej RTP.

 • Baszar el-Asad: Byliśmy świadkami amerykańskiej agresji

  Prezydent Syrii Baszar el-Asad powiedział grupie rosyjskich deputowanych, że naloty zachodnich sił na jego kraj były aktem agresji; zapewnił, że siły syryjskie zdołały ją skutecznie odeprzeć - poinformowały w niedzielę rosyjskie agencje.

 • Trump: Asad jest zwierzęciem, słono zapłaci za atak

  Prezydent USA Donald Trump oświadczył w niedzielę, że prezydent Syrii Baszar el-Asad "słono zapłaci" za atak chemiczny, jakoby przeprowadzony przez jego wojska w mieście Duma. Nazwał również syryjskiego przywódcę "zwierzęciem" oraz oskarżył Rosję i Iran o wspieranie go.

 • Asad: Trump może być naszym naturalnym sojusznikiem

  Donald Trump będzie naszym naturalnym sojusznikiem, jeśli włączy się w walkę z terrorystami - powiedział prezydent Syrii Baszar el-Asad w wywiadzie dla portugalskiej telewizji publicznej RTP. Reżim w Damaszku za "terrorystyczne" uważa wszystkie ugrupowania zbrojnej opozycji, także te umiarkowane.

 • Walki w Aleppo: Asad wygrywa z rebeliantami

  Obserwatorium, które ma swoją siedzibę w Londynie, informuje, że walki toczą się w dzielnicy Bustan al-Basza w pobliżu centrum miasta. Bustan al-Basza to jedna z linii frontów w Aleppo, które od 2012 roku jest podzielone na obszary kontrolowane przez wojska prezydenta Baszara el-Asada i opozycję. W ostatnich tygodniach armia rządowa otoczyła wschodnie części miasta, które są w rękach rebeliantów...

 • Rosja i Asad "kreują nową generację terrorystów"

  ...​Brutalna, militarna kampania Rosji i reżimu Asada na terenie Syrii kreuje nową generację terrorystów, którzy będą stanowić zagrożenie dla społeczności międzynarodowej - ostrzega Alex Younger, nowy szef brytyjskiej Służby Bezpieczeństwa (MI6). Wystąpienie Younger'a przytacza brytyjska prasa.

 • Baszar el-Asad trafił na syryjskie banknoty

  Wizerunek prezydenta Syrii Baszara el-Asada pojawił się po raz pierwszy na syryjskich pieniądzach. Banknot o najwyższym nominale 2 tys. funtów syryjskich (ok. 4 USD) z podobizną szefa państwa został w niedzielę wprowadzony do obiegu.

Zdjęcia na temat: asad
Dyskusje na temat: asad