• Informacje na temat:

  asean

Artykuły na temat: asean
 • Szczyt ASEAN. Ważne rozmowy w kuluarach

  Podróżujący po Azji prezydent USA Donald Trump bierze w poniedziałek udział w szczycie Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) w stolicy Filipin. Tematem rozmów będą m.in. handel, Korea Północna i Morze Południowochińskie.

 • USA: Barack Obama zorganizował szczyt z liderami państw ASEAN

  Prezydent USA Barack Obama otworzył w poniedziałek w Kalifornii bezprecedensowy szczyt z liderami 10 krajów należących do ASEAN - Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej. Spotkanie ma potwierdzić, jak dużą rolę USA przywiązują do tego regionu.

 • ASEAN "łagodny" dla Chin. Bez krytyki działań Pekinu

  W Manili zakończył się szczyt ASEAN-u - Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej. Agencja Reutera zwraca uwagę, że przywódcy w "łagodny" sposób potraktowali działania Chin, które w regionie budzą wiele kontrowersji. Będące gospodarzem tegorocznego szczytu ASEAN-u Filipiny to główny rywal Chin w kontekście sporów terytorialnych na Morzu Południowochińskim. Wcześniej prezydent tego...

 • Tajlandia: Szczyt ASEAN odwołany po protestach

  ...przywódców 10 krajów Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) i ich regionalnych tzw. partnerów dialogu ASEAN: Chin, Japonii, Korei Południowej, Indii, Australii i Nowej Zelandii. Ubrani(...). Głównym tematem obrad miała być walka ze skutkami globalnego kryzysu finansowego i bezpieczeństwo regionalne. Szczyt ASEAN, który rozpoczął się w piątek rano spotkaniem szefów MSZ 10 krajów...

 • Z powodu nadciągającego nad Filipiny tajfunu, w piątek oficjalnie przełożono na później mający odbyć się w przyszłym tygodniu na wyspie Cebu szczyt Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).

 • Ban Ki Mun żałuje odwołania szczytu ASEAN

  Zaznaczył jednocześnie, że "rozumie okoliczności, które zmusiły rząd Tajlandii do podjęcia tej trudnej decyzji". Szczyt 10 krajów Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo- Wschodniej (ASEAN) oraz(...) spotykać się przywódcy ASEAN i ich partnerzy. Najpierw ze względów bezpieczeństwa odwołano sobotnie mini- szczyty, a później rzecznik rządu poinformował, że spotkania nie odbędą się również w niedzielę...

 • Unia Europejska i kraje Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo - Wschodniej (ASEAN) uzgodniły w czwartek na szczycie w Singapurze wspólną deklarację wzywającą m.in. do uwolnienia więźniów politycznych w Birmie i rozszerzenia stosunków gospodarczych, jednak bez wyznaczania ram czasowych.

 • ​Duterte: Azja będzie pierwszą ofiarą konfliktu wokół Korei Płn.

  Podczas sobotniej konferencji prasowej podsumowującej 30. szczyt ASEAN prezydent Filipin Rodrigo Duterte ostrzegł przed eskalowaniem konfliktu wokół Korei Płn. "To zabawa niebezpiecznymi zabawkami" - dodał, określając Kim Dzong Una przywódcą, który chce zniszczyć świat.

 • ​Nowe wytyczne w sprawie Morza Południowochińskiego. "Staramy się dojść do konsensusu"

  Zgodnie z zapowiedzią po sobotniej rundzie rozmów szefów MSZ Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) wraz z Chinami przyjęło w niedzielę na szczycie w Manili nowe wytyczne dotyczące postępowania odnośnie do Morza Południowochińskiego.

 • Szczyt w Azji: Zdecydowanie odrzucono użycie siły

  Filipińska prasa podkreśla w czwartek wagę trwającego w Manili szczytu ASEAN. "Pierwszy dyplomatyczny test dla Duterte", "Walka z narkotykami poza tematami obrad" - to niektóre z nagłówków.

Zdjęcia na temat: asean
Dyskusje na temat: asean