• Informacje na temat:

  asymilacja

Artykuły na temat: asymilacja
 • Czy Polakom w Niemczech grozi asymilacja?

  Niemiecki dziennik"Frankfurter Allgemeine Zeitung" w zapowiedzi wywiadu z polską minister spraw zagranicznych Anną Fotygą napisał na swojej stronie internetowej, że zdaniem pani minister Polacy w Niemczech są narażeni na "asymilację", która w porównaniu z krajami Unii Europejskiej jest zdecydowanie silniejsza.

 • "RZ": Kaszubi w sojuszu radykałów

  ..."podwójna tożsamość jest drogą do asymilacji. A jak wiadomo, asymilacja jest zgubna dla mniejszości".  Więcej w "Rzeczpospolitej"

 • II Forum Romskie o tożsamości społeczności

  Integracja a nie asymilacja jest sposobem na zachowanie przez społeczność Romów w Polsce własnej tożsamości, czyli Romanipen, co w języku romskim oznacza solidarność z członkami własnej zbiorowości.

 • Miloš Zeman potwierdza swoje stanowisko ws. migrantów

  Prezydent Czech odrzucił przyjmowanie migrantów, nawet za cenę ograniczenia środków finansowych z UE. Miloš Zeman wątpi w asymilację kulturową muzułmanów w Europie i przekonuje, że pomagać trzeba w krajach pochodzenia migrantów.

 • Polacy, nie gęsi?

  ...biznesowych brak umiejętności posługiwania się biegłym angielskim może oznaczać nawet powód do wstydu... "Mamy asymilację kulturową" Asymilacja kulturowa - jak podaje encyklopedia Wikipedia - to proces...

 • Królowa Danii przywołuje do porządku imigrantów

  "To nie jest sprawa mięsnych klopsów" – tak 75-letnia duńska królowa Małgorzata II odniosła się do kwestii asymilacji muzułmańskich imigrantów w kraju.

 • ​Finlandia zaostrza przepisy migracyjne

  Rząd Finlandii przedstawił we wtorek plan zaostrzenia przepisów migracyjnych obliczony na zmniejszenie napływu imigrantów i ograniczenie kosztów związanych z ich przyjmowaniem i asymilacją.

 • "Rzeczpospolita": Kaszubi chcą walczyć o swoje prawa na forum europarlamentu

  „Radykalne stowarzyszenie Kaszëbskô Jednota zamierza na forum europarlamentu walczyć z polskim rządem o powstrzymanie "asymilacji kulturowej" Kaszubów” – informuje w piątkowym wydaniu „Rzeczpospolita”. „Droga do tego wiedzie przez Wolny Sojusz Europejski (EFA), który zrzesza nacjonalistyczne organizacje, m.in. szkockie i katalońskie” – wyjaśnia dziennik.

 • Wzruszający gest premiera Kanady

  ​Premier Justin Trudeau przeprosił we wtorek w imieniu władz państwowych przedstawicieli rdzennych ludów Kanady za politykę przymusowej asymilacji oraz przemoc w specjalnych ośrodkach wychowawczych, gdzie umieszczano młodzież oderwaną od rodzin.

 • Tygodnik "ABC": Młodzi islamiści rządzą niemieckim internatem

  "Niemieckie media skrzętnie ukrywają ekscesy nastoletnich imigrantów w obozach dla uchodźców. Tymczasem dopuszczają się oni przestępstw i nikt nie ma pomysłu jak przeprowadzić asymilację młodych przybyszów z Syrii i innych krajów muzułmańskich" - w najnowszym numerze tygodnika „ABC” szokujący reportaż Wojciecha Osińskiego z internatu zamieszkanego przez młodych imigrantów w bawarskiej miejscowości Kirchseeon.

Dyskusje na temat: asymilacja