• Informacje na temat:

  austen jane

Artykuły na temat: austen jane
 • Banknot 10-funtowy z Jane Austen w 200 lat po jej śmierci

  Bank Anglii zaprezentował nowy banknot 10-funtowy z wizerunkiem Jane Austen. Portret zmarłej 200 lat temu pisarki należącej do najważniejszych postaci angielskiej literatury zastąpił na banknocie wizerunek twórcy teorii ewolucji Charlesa Darwina.

 • FBI pomogło odtworzyć postać Jane Austen

  Powstała woskowa figura brytyjskiej pisarki Jane Austen. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc ekspertki z FBI. Oprócz akwareli namalowanej przez siostrę autorki, nie zachował się żaden jej portret.

 • Jane Austen odrzucona przez 17 wydawców

  Nawet Jane Austen miałaby dzisiaj problemy z przebiciem się i znalezieniem wydawcy - oznajmił brytyjski pisarz.

 • Kate Middleton jest daleką kuzynką Jane Austen

  Małżonka księcia Williama - Catherine Middleton - jest daleką kuzynką słynnej brytyjskiej pisarki Jane Austen (1775-1817) - ogłosił portal Ancestry.com, zajmujący się genealogią.

 • Jane Austen została zamordowana?

  Słynna angielska pisarka Jane Austen mogła zostać otruta arszenikiem. Na taki trop wpadła Lindsay Ashford, brytyjska pisarka i dziennikarka, zajmująca się historią kryminalistyki. Istnieją poważne poszlaki na poparcie tej teorii.

 • "Zakochana Jane" w polskich kinach

  ..."Zakochana Jane", film fabularny o angielskiej pisarce Jane Austen, trafi we wrześniu na ekrany polskich kin.

 • Prawie milion funtów za niedokończoną powieść Austen

  Za ponad 993 tysiące funtów sprzedano rękopis niedokończonej powieści angielskiej pisarki Jane Austen - poinformował dom aukcyjny Sotheby's. "Watsonowie" ponad trzykrotnie przebili cenę szacunkową - specjaliści oceniali, że chętni nabywcy nie zaoferują za nich więcej niż 300 tysięcy funtów.

 • Oddała wyjątkowy banknot. "Sprzedajcie go i pomóżcie młodym"

  Oddała pięciofuntówkę wartą 50 tys. funtów, by pomóc innym. Anonimowa Brytyjka znalazła jeden z czterech banknotów, na których wygrawerowano mikroskopijną podobiznę pisarki Jane Austen.

 • Brytyjczycy szukają unikatowej 5-funtówki. Może być warta krocie!

  Jeśli posiadacie nową pięciofuntówkę, radzimy dokładnie się jej przyjrzeć! Brytyjczycy szukają ostatniego z czterech banknotów, na których wygrawerowano mikroskopijną podobiznę pisarki Jane Austen. Może on być wart nawet 50 tysięcy funtów - informuje korespondent RMF FM Bogdan Frymorgen.

 • Autorka "Dumy i uprzedzenia" może trafić na angielskie banknoty

  ..."Jane Austen może znaleźć się na nowych banknotach 10-funtowych" - poinformował odchodzący prezes Banku Anglii Mervyn King. Na pieniądzach o tym nominale umieszczane jest do tej pory zdjęcie Karola Darwina.

Dyskusje na temat: austen jane
 • Re: OPCW: W Dumie blokada dostępu dla inspektorów

  Kto czytał ten wie - najważniejsze jest uprzedzenie, a nie duma. Rosjanie czytali to wiedzą i uprzedzają !

 • Re: "Dzienniki Gazeta Prawna": Efekt likwidacji gimnazjów? Agresja

  " bo to nie jest taka dziewczyna co by to zrobila GDYBY JEJ DOBRZE PILNOWAC"

 • Re: Dyrektorka szkoły w Wawrze: Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tą tragedią

  " bo to nie jest taka dziewczyna co by to zrobila gdyby jej dobrze pilnowac". Jane Austen" Duma i uprzedzenie" Wybacz ale przyzwoitosc nie jest skutkiem tylko kaganca i pilnowania. A przynajmniej nie powinna byc.

 • Re: ​Papież tłumaczy konieczność zmiany w modlitwie "Ojcze nasz"

  Chronienie przed pokusami to sztuczne warunki w ktorej oparcie sie pokusie przestaje byc zasluga bo nie jest wynikiem wyboru wolnej woli tylko " chronieniem przed pokuszeniem" To jak opisuje Jane Austen " bo to nie jest taka dziewczyna co by to zrobila GDYBY JEJ DOBRZE PILNOWAĆ" gdy ktos cie pilnuje i ci zmiata z drogi pokusy to zadna zasluga ze im nie ulegasz. To modlitwa o ODEBRANIE WOLNEJ

 • Re: Jarosław Kaczyński spotkał się z członkami PiS na Pomorzu Zachodnim

  Alfred Mosher Butts; William Faulkner; F. Scott Fitzgerald; Ernest Hemingway; John Keats; John Irving; Jane Austen; Fannie Flagg; Albert Einstein; Winston Churchill; Leonardo Da Vinci; Agatha Christie; John F. Kennedy Jr.; W.B. Yeats; Benjamin Franklin - to taka sławna piętnastka, która miała olbrzymie problemy z pisaniem we własnym języku....

 • Re: Reforma edukacji. MEN opublikowało listę lektur szkolnych

  Część z lektur uzupełniających powinna się znaleźć w kanonie podstawowym, natomiast dobrze, że postawiono na rozmaitość pod względem bogactwa klasyki z innych krajów, ale lektura kryminału Agathy Christie? Lubię jej powieści, ale gdzie na nie miejsce w lekturach? Jane Austen lub Elizabeth Gaskell już nie ma, nie mówiąc o którejkolwiek z sióstr Bronte.

 • Re: Exit poll: Irlandczycy za liberalizacją przepisów aborcyjnych

  Możesz mieć. Masz WYBÓR. i dobrze ze Irlandia dała wybór ludziom być takimi jakimi się czuja ze są a nie na pokaz lub ze strachu dobrymi. To żadne bycie dobrym. " bo to nie jest taka dziewczyna co by to zrobiła GDYBY JEJ DOBRZE PILNOWAĆ" ( Jane Austen " duma i uprzedzenie".) . Właśnie Irlandia decydowała się przestać pilnować. I okaże się czy to jest "taka dziewczyna co by to zrobiła" czy

 • Re: "Rz": Coraz więcej samobójstw wśród nastolatków. Padnie tragiczny rekord?

  Pani Jane Austen napisała tak " bo to nie jest taka dziewczyna co by to zrobiła gdyby jej dobrze pilnować" .... tyłem ze ona napisała to z ironia a ty uważasz to za metodę... moje dziecko nie kradnie nie dlatego ze go pilnuje tylko ze nie chce kraść. A nie chce tego robić bo rozumie ze to jest krzywdzenie innych. Nie jest porzadna tylko dlatego ze nie ma okazji być nieporządną bo ja o to

 • Re: Kate Middleton jest daleką kuzynką Jane Austen

  Jaaaaaa,bo ser kejt jest dalekoł kuzynkoł dżejn austen teeeeen

 • Re: Kate Middleton jest daleką kuzynką Jane Austen

  zycie jako zadanie czlowieka zycie, a dokladniej rozwoj osobowosci, praktycznie zawsze czyms sie zajmuje. ze umieramy, takze w przedsiewzieciem jednorazowym, jest raczej procesem, do zrobienia i do osiagniecia. 3.4 Aspekt dziela lub rezultatu. Fakty te porzadkujemy wedlug okreslonych moga oddzialywac na nas nie w okreslonym miejscu. Aby moc pelnic funkcje posrednika pomiedzy jednostka i przezywanymi przez roznych dzialan, w tym pozycjonowanie swiatem, istotne. Analiza zdarzen krytycznych moze...