• Informacje na temat:

  austriacka sztuka

Artykuły na temat: austriacka sztuka
 • ...-TAT.Inspiracje: 13-16 IV 2015 Prolog: 23 III - 7 IV 2015 Wystawa Trakl: Inspiracje ze zbiorów Biblioteki Austriackiej, poświęcona Traklowi i okresowi Wielkiej Wojny. Miejsce : Biblioteka Austriacka...

 • Instalacja artystyczna w austriackiej katedrze

  ..."Ludzkie cierpienie" to nazwa instalacji artystycznej, którą zaprezentowano w katedrze w austriackiej diecezji Voralberg. W głównej nawie katedry ustawiono m.in. łóżka szpitalne, a instalacja jest częścią cyklu pod hasłem "Sztuka i kościół".

 • Sztuki są jak dzieci - kocha się je, gdy się je pisze, ma się do nich intymny stosunek i tak jak w przypadku dzieci, nie można powiedzieć, którą lubi się najbardziej - powiedział w sobotę podczas spotkania z kielecką publicznością znany czeski dramaturg Pavel Kohout.

 • Międzynarodowa fuzja sztuki w Międzyzdrojach

  W tym roku Międzyzdroje staną się miejscem, w którym przenikać się będzie teatr, muzyka i film. Na uczestników Festiwalu czekają premierowe pokazy filmowe, niecodzienne występy teatralne, a także niezwykłe spotkania z twórcami i aktorami, nie tylko rodzimego, ale również zagranicznego środowiska artystycznego. A wszystko rozpocznie się 8. lipca od wielkiej Parady Otwarcia.

 • Chce sprzedać swoją kolekcję sztuki, by ocalić miejsca pracy

  Austriacki przedsiębiorca i kolekcjoner Karlheinz Essl zaproponował Republice Austrii swoją olbrzymią kolekcję sztuki, wycenianą na 86 mln euro. Chce w ten sposób uratować należącą do niego sieć sklepów z materiałami budowlanymi i kilka tysięcy miejsc pracy.

 • Prace Fangora, Hasiora, Nowosielskiego, Szajny będą prezentowane od 5 sierpnia na wystawie w katowickiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA. Większość dzieł to dary od artystów dla krytyka i teoretyka sztuki Bożeny Kowalskiej, gromadzone przez ostatnie 40 lat.

 • Cztery wystawy w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK

  Cztery wystawy zostaną zaprezentowane krakowskiej publiczności w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (MOCAK) - poinformowała we wtorek dyrektor muzeum Anna Maria Potocka. Następne wydarzenie w tej skali zaplanowano w muzeum na maj 2012.

 • Sztuka nowych mediów na festiwalu we Wrocławiu

  Wystawy, koncerty, projekcje oraz spektakle performance znalazły się w programie 14. Biennale Sztuki Mediów Wro, które rozpocznie się 10 maja w stolicy Dolnego Śląska. Impreza jest najstarszym i największym w Polsce festiwalem poświęconym sztuce nowych mediów.

 • Fragmenty wspomnień Anny Dostojewskiej połączone z hymnem o miłości św. Pawła przeczyta w sobotę w poznańskiej Piwnicy Duchowej aktorka Anna Guzik. Jej występ zainauguruje VIII Festiwal Sztuki Słowa Verba Sacra.

 • Twórczości Franciszki i Stefana Themersonów - jednych z najbardziej oryginalnych artystów awangardowych w polskiej sztuce XX wieku - poświęcona jest wystawa, którą od piątku będzie można oglądać w Muzeum Sztuki w Łodzi. W tym roku mija 25. rocznica śmierci obojga artystów.

Dyskusje na temat: austriacka sztuka
 • Re: smieszne

  Czytanie ze zrozumieniem to zanikająca sztuka."Austriacka prasa pisze dziś, że ta sprawa bardziej szokuje, niż przypadek Nataschy Kampusch, która przez osiem lat była przetrzymywana przez porywacza w piwnicy" - tak jest napisane i nie ma tu nic śmiesznego.