• Informacje na temat:

  autoironia

Artykuły na temat: autoironia
 • Buta chadza w brązowych butach

  Moje prezydenckie "twitteriana" - tak górnolotnie, z dużą domieszką autoironii, mógłbym zatytułować dwie moje krótkie refleksje na mikroblogu dotyczące Andrzeja Dudy. Dla pełnego obiektywizmu jedna z myśli jest bardzo krytyczna wobec urzędującej głowy państwa, a druga w pełni apologetyczna.

 • "Klatka dla ptaków" w Teatrze Capitol

  ..., dającym aktorom szansę stworzenia wielkich scenicznych kreacji, ale w nieczęstej umiejętności zabawnej rozmowy na tzw. trudny i kontrowersyjny temat.  Ironia w ogóle - a szczególnie autoironia...

 • Sekret udanego małżeństwa? Uczciwość i dwa telewizory

  Uczciwość i zdolność do kompromisów - to, według sondażu przeprowadzonego wśród dwóch tysięcy brytyjskich par, sekret udanego małżeństwa. Co ciekawe, zapewnia je także posiadanie dwóch telewizorów, dwóch samochodów, czy dwóch toalet.

 • Gdańsk: Minifestiwal Tańca Butoh

  ..., jak zdziwienie, rozkosz, pożądanie... A przez to wszystko przebija poczucie humoru i autoironia. - Nie chcę kłaść nacisku jedynie na cierpienie i ból. W życiu jest ciemność i jasność - wyznała. Na...

 • Teatr i przemijanie: Premiera w Żaku

  Autoironia i humor, to dwa tropy, którymi powinniśmy podążać odczytując zaprezentowane w miniony weekend przedstawienie. \To one sprawiają, że najważniejszy temat spektaklu, przemijanie, można interpretować na wiele sposobów. Znosząc zbędny dystans, sięgając po dowcip, kontrast czy zaskoczenie, artystki stworzyły niezwykle dojrzałą wypowiedź o zmianie i próbach jej oswojenia. Przywołany temat...

 • Te zachowania świadczą o trwałości związku. Zdziwienie?

  Brytyjskie media publikują listę zachowań, które charakteryzują komfortowy związek między kobietą i mężczyzną. Ustalono ją na podstawie wyników sondażu przeprowadzonego wśród 2 tysięcy Wyspiarzy. Może nie brzmi to romantycznie, ale wspólne wyciskanie pryszczy, niezamykanie drzwi do toalety i chodzenie po domu w piżamie są dla Brytyjczyków oznakami życia w bezpiecznym i trwałym związku.

 • Borusewicz: Bartoszewski był otwarty na poglądy innych ludzi

  Władysław Bartoszewski był patriotą, człowiekiem otwartym na poglądy innych ludzi; najważniejszą wartością była dla niego demokratyczna i niepodległa Polska - powiedział marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

 • Tomasz Żółtko - koncert w Royal Hall

  Tomek Żółtko - muzyk, poeta i kompozytor - wystąpi 6 marca (niedziela) o godz. 18. w restauracji Royal Hall w Krośnie. Wstęp na koncert jest wolny.

 • "Rewolucja, której nie było" – 7 grudnia premiera w TEATRZE SOHO.

  Wieloletni brak strukturalnego wsparcia. Obelżywe bazgroły na murach. 40-dniowa okupacja Sejmu. Miarka się przebrała. Osoby z niepełnosprawnościami mówią: „Basta!”. Pierwsza premiera w Centrum Sztuki Włączającej: Downtown już 7 grudnia. Wolność, Równość, Widoczność!

 • Barack Obama ujawnia, co będzie robił po skończonej kadencji

  Prezydent USA Barack Obama, który dopiero za osiem miesięcy odchodzi z urzędu, już teraz ujawnił plany swoje i swojej rodziny na okres po wyprowadzeniu się z Białego Domu. Odbiegają one od tego, co zamierzali w tej sytuacji jego poprzednicy. Prezydent zachwycił też internautów filmem, w którym w zabawny sposób zastanawia się, jak będzie spędzał czas po zakończonej kadencji.

Wideo na temat: autoironia
 • Autoironia po rosyjsku. Żartują z wpadki z kołem olimpijskim

  Igrzyska w Soczi przeszły do historii. Podczas uroczystej ceremonii zakończenia olimpijskich zmagań sportowcy pożegnali się z kibicami, a organizatorzy przygotowali pokazy artystyczne. Zażartowali również ze swojej wpadki z ceremonii otwarcia, podczas której "nie otworzyło się" jedno z olimpijskich kółek. Teraz z premedytacją powtórzyli ten zabieg.

Dyskusje na temat: autoironia