• Informacje na temat:

  awdiejew

Artykuły na temat: awdiejew
 • Awdiejew: Rosja ma wciąż feudalną naturę

  Jak zrozumieć działanie prezydenta Putina, który uważa, że we współczesnym świecie można zdobyć szacunek i poważanie siłą? - pyta "Rzeczpospolita" Aloszę Awdiejewa, wokalistę i gitarzystę rosyjskiego pochodzenia, znanego zwłaszcza z "Piwnicy pod Baranami".

 • Alosza Awdiejew kończy 70 lat

  Alosza Awdiejew - poeta, pieśniarz, aktor, a także lingwista i rosjoznawca - skończy w niedzielę 70 lat. Choć swoją działalność artystyczną traktuje bardzo poważnie, artysta podkreśla w wywiadach, że to nauka dla niego jest najważniejsza.

 • Awdiejew o przewadze rosyjskiej wódki nad polską i nie tylko

  Czy rosyjska wódka jest rzeczywiście lepsza od polskiej, jak mówił Ławrow? - pytają Aloszę Awdiejewa słuchacze RMF FM. „Na szczęście technologia robienia wódki nie jest skomplikowana. Wszystko zależy od tradycji. Ja ich nie rozróżniam”- mówi Alosza Awdiejew. „Polska wódka jest natomiast droższa. Dlatego może przegrać” - dodaje po chwili zastanowienia.

 • Awdiejew: Czuję potworny wstyd. W Rosji modlą się do ikon z Putinem

  ...- W Rosji są ikony z Putinem. Ludzie się do nich modlą. (...) Rosjanie od setek lat nie myśleli demokratycznie. To ludzie autorytarni. Lubią silną władzę, bo wtedy wierzą, że jest porządek. Rosjanie nie chcą wolności, dla nich to oznacza nieporządek. Są w pewnym sensie niewolnikami - mówi w rozmowie z Konradem Piaseckim Alosza Awdiejew, artysta i naukowiec rosyjskiego pochodzenia, od lat...

 • Awdiejew: Czuję potworny wstyd. W Rosji modlą się do ikon z Putinem

  ...„W Rosji są ikony z Putinem. Ludzie się do nich modlą. (...) Rosjanie od setek lat nie myśleli demokratycznie. Rosjanie to ludzie autorytarni. Lubią silną władzę, bo wtedy wierzą, że jest porządek. Rosjanie nie chcą wolności, dla nich to oznacza nieporządek. Rosjanie są w pewnym sensie niewolnikami” - mówi w rozmowie z Konradem Piaseckim Alosza Awdiejew, artysta i naukowiec rosyjskiego...

 • Rosjanka Julianna Awdiejewa zwyciężyła w XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Laureatka I nagrody, ufundowanej przez prezydenta Rzeczpospolitej, otrzyma 30 tys. euro i złoty medal. Polak Paweł Wakarecy otrzymał wyróżnienie.

 • Zdrojewski i Awdiejew dogadali się ws. pomnika w Smoleńsku

  ...kwietnia, jeśli będzie taka potrzeba ze strony dwóch prezydentów - powiedział polski minister. Awdiejew powiedział, że strona rosyjska chciałaby, by na lotnisku w Smoleńsku powstał "dobry pomnik(...) polskiego i ofiar tej katastrofy - powiedział Awdiejew. Podkreślił, że między obiema stronami nie ma żadnych problemów związanych z tym pomnikiem.

 • Awdiejewa na festiwalu w Łańcucie

  Rosyjska pianistka Julianna Awdiejewa, zdobywczyni I nagrody XVI Konkursu Chopinowskiego w 2010 roku, wystąpi we wtorek z recitalem na 51. Muzycznym Festiwalu w Łańcucie.

 • Wielka kariera zwyciężczyni XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina Julianny Awdiejewej zaczęła się w 2002 r. w Bydgoszczy - zwraca uwagę Henryk Martenka, dyrektor Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Paderewskiego.

 • Rosjanka Julianna Awdiejewa zwyciężyła w XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Laureatka I nagrody, ufundowanej przez prezydenta Rzeczpospolitej, otrzyma 30 tys. euro i złoty medal. Polak Paweł Wakarecy otrzymał wyróżnienie.

Zdjęcia na temat: awdiejew
Wideo na temat: awdiejew
 • Alosza Awdiejew jako Imbirow

  Imbirow, w którego postać w bajce „Przetwory. Opowieść pasteryzowana na mokro” wciela się Alosza Awdiejew, to groźny herszt bandy zbirów. Drab mówi z rosyjskim akcentem. Jak dokładnie? Posłuchajcie.

 • Awdiejew: Czuję potworny wstyd. W Rosji modlą się do ikon z Putinem

  „W Rosji są ikony z Putinem. Ludzie się do nich modlą. (...) Rosjanie od setek lat nie myśleli demokratycznie. Rosjanie to ludzie autorytarni. Lubią silną władzę, bo wtedy wierzą, że jest porządek. Rosjanie nie chcą wolności, dla nich to oznacza nieporządek. Rosjanie są w pewnym sensie niewolnikami” - mówi w rozmowie z Konradem Piaseckim Alosza Awdiejew, artysta i naukowiec rosyjskiego

 • Julianna Awdiejewa zwyciężczynią XVI Konkursu Chopinowskiego

  Rosjanka Julianna Awdiejewa została zwyciężczynią XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. W nagrodę otrzyma 30 tysięcy euro i złoty medal. Drugie miejsce zajął Austriak Ingolf Wunder. Polak Paweł Wakarecy otrzymał wyróżnienie.

Dyskusje na temat: awdiejew