• Informacje na temat:

  aztekowie

Artykuły na temat: aztekowie
 • Wiemy, jaka choroba zabiła Azteków

  W ciągu pięciu lat na tę chorobę zmarło 15 milionów ludzi. W tamtym czasie było to prawie 80 procent całej populacji Azteków. Naukowcy odkryli, jaka choroba zabiła tę cywilizację.

 • To salmonella pokonała Azteków

  Upadek cywilizacji Azteków nastąpił najprawdopodobniej w następstwie epidemii salmonellozy - pisze na swej stronie internetowej czasopismo "Nature", opisując odkrycie międzynarodowej grupy naukowców, pracujących pod kierunkiem badaczy z Max Planck Institute w Jenie. Ich zdaniem przywleczona przez hiszpańskich konkwistadorów bakteria Salmonella enterica zdziesiątkowała ludność zamieszkującą tereny obecnego Meksyku i doprowadziła do upadku ich kultury. Przekonują o tym między innymi ślady DNA...

 • Sztuczna czaszka Azteków

  Słynna kryształowa czaszka przechowywana w British Museum w Londynie to falsyfikat - uznał zespół historyków i mineralogów. Mimo opinii naukowców, sława tego tajemniczego dzieła sztuki nie minie.

 • Bóg Azteków zemścił się na liderze Aerosmith

  "To wszystko przez zemstę Montezumy!" - tak Steven Tylor komentuje swój upadek pod prysznicem w hotelowym pokoju w Paragwaju. Jak twierdzi 63-letni lider Aeorosmith, na początku tygodnia, kiedy brał kąpiel poczuł się słabo, przez problemy z żołądkiem.

 • Słynna kryształowa czaszka przechowywana w British Museum w Londynie to falsyfikat - uznał zespół historyków i mineralogów. Mimo opinii naukowców, sława tego tajemniczego dzieła sztuki nie minie.

 • Pożądanie z głębi trzewi

  Jedni mogą żyć bez czekolady, inni nie. Prowadzono już badania mózgu, które wykazały, że u tych drugich występuje dużo silniejsza reakcja na wynalazek Azteków. Teraz naukowcy ze Szwajcarii stwierdzili, że flora bakteryjna jelit czekoladoholików różni się od tego, co można znaleźć w przewodzie pokarmowym reszty ludzi.

 • Piłkarz reprezentacji Paragwaju Salvador Cabanas, który w styczniu ubiegłego roku został postrzelony w głowę, wrócił na boisko. Zagrał w towarzyskim spotkaniu na stadionie Azteków w stolicy Meksyku.

 • Uczelnia o. Rydzyka przygotowuje nową telewizję internetową Tilma. Ma być skierowana do młodzieży

  Zespół Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu szykuje się do uruchomienia kanału internetowego Telewizja Tilma. Ma on być skierowany do młodzieży - podane serwis Wirtualnemedia.pl. Według informacji portalu, przy projekcie mają pracować głównie studenci uczelni, a wsparcie finansowe ma gwarantować Fundacja "Nasza Przyszłość".

 • Meksyk domaga się od Austrii zwrotu Korony Montezumy, ostatniego władcy imperium Azteków. Pochodząca z okresu sprzed podboju Ameryki Środkowej przez Hiszpanów korona, nazywana "le Penacho", jest dziś w Muzeum Etnograficznym w Wiedniu.

 • W Meksyku odkryto świątynię "Obdartego boga". Składano mu ofiary z ludzi

  Świątynię odnalazł zespół archeologów z meksykańskiego Instytutu Antropologii i Historii w trakcie prowadzenia wykopalisk w stanie Puelba w Meksyku, na terenach zamieszkiwanych niegdyś przez Indian Popoloca. Naukowcy twierdzą, że znalezisko może być pierwszą odnalezioną świątynią wystawioną na cześć indiańskiego bóstwa Xipe Toteca, czyli "Obdartego boga". Na jego cześć składano ofiary z ludzi.

Zdjęcia na temat: aztekowie
Dyskusje na temat: aztekowie