• Informacje na temat:

  aztekowie

Artykuły na temat: aztekowie
 • Wiemy, jaka choroba zabiła Azteków

  W ciągu pięciu lat na tę chorobę zmarło 15 milionów ludzi. W tamtym czasie było to prawie 80 procent całej populacji Azteków. Naukowcy odkryli, jaka choroba zabiła tę cywilizację.

 • To salmonella pokonała Azteków

  Upadek cywilizacji Azteków nastąpił najprawdopodobniej w następstwie epidemii salmonellozy - pisze na swej stronie internetowej czasopismo "Nature", opisując odkrycie międzynarodowej grupy naukowców, pracujących pod kierunkiem badaczy z Max Planck Institute w Jenie. Ich zdaniem przywleczona przez hiszpańskich konkwistadorów bakteria Salmonella enterica zdziesiątkowała ludność zamieszkującą tereny obecnego Meksyku i doprowadziła do upadku ich kultury. Przekonują o tym między innymi ślady DNA...

 • Sztuczna czaszka Azteków

  Słynna kryształowa czaszka przechowywana w British Museum w Londynie to falsyfikat - uznał zespół historyków i mineralogów. Mimo opinii naukowców, sława tego tajemniczego dzieła sztuki nie minie.

 • Bóg Azteków zemścił się na liderze Aerosmith

  "To wszystko przez zemstę Montezumy!" - tak Steven Tylor komentuje swój upadek pod prysznicem w hotelowym pokoju w Paragwaju. Jak twierdzi 63-letni lider Aeorosmith, na początku tygodnia, kiedy brał kąpiel poczuł się słabo, przez problemy z żołądkiem.

 • Słynna kryształowa czaszka przechowywana w British Museum w Londynie to falsyfikat - uznał zespół historyków i mineralogów. Mimo opinii naukowców, sława tego tajemniczego dzieła sztuki nie minie.

 • Pożądanie z głębi trzewi

  Jedni mogą żyć bez czekolady, inni nie. Prowadzono już badania mózgu, które wykazały, że u tych drugich występuje dużo silniejsza reakcja na wynalazek Azteków. Teraz naukowcy ze Szwajcarii stwierdzili, że flora bakteryjna jelit czekoladoholików różni się od tego, co można znaleźć w przewodzie pokarmowym reszty ludzi.

 • Piłkarz reprezentacji Paragwaju Salvador Cabanas, który w styczniu ubiegłego roku został postrzelony w głowę, wrócił na boisko. Zagrał w towarzyskim spotkaniu na stadionie Azteków w stolicy Meksyku.

 • Uczelnia o. Rydzyka przygotowuje nową telewizję internetową Tilma. Ma być skierowana do młodzieży

  Zespół Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu szykuje się do uruchomienia kanału internetowego Telewizja Tilma. Ma on być skierowany do młodzieży - podane serwis Wirtualnemedia.pl. Według informacji portalu, przy projekcie mają pracować głównie studenci uczelni, a wsparcie finansowe ma gwarantować Fundacja "Nasza Przyszłość".

 • Meksyk domaga się od Austrii zwrotu Korony Montezumy, ostatniego władcy imperium Azteków. Pochodząca z okresu sprzed podboju Ameryki Środkowej przez Hiszpanów korona, nazywana "le Penacho", jest dziś w Muzeum Etnograficznym w Wiedniu.

 • 12 kwietnia objadaj się czekoladą!

  ...i manuskryptach, zapisanych pismem hieroglificznym. Od Majów zwyczaj picia czekolady przejęli Aztekowie. Obrzydliwy napój Pierwszym Europejczykiem, który zasmakował czekolady był Krzysztof Kolumb(...) do odtworzenia. Aztekowie uzyskiwali go, dodając wyciąg z kwiatowych płatków, a obecnie są one już niedostępne. W Niemczech, a dokładniej w Kolonii, znajduje się muzeum historii czekolady. Główne...

Zdjęcia na temat: aztekowie
Dyskusje na temat: aztekowie