• Informacje na temat:

  azyl dyplomatyczny

Artykuły na temat: azyl dyplomatyczny
 • Co najmniej trzech tureckich dyplomatów, w tym attache wojskowy ambasady w Berlinie, wystąpiło po nieudanym puczu w Turcji o azyl w Niemczech - podał dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Dyplomatyczny incydent może ponownie zaostrzyć relacje między Berlinem a Ankarą.

 • Grecja: Porozumieniu Unia-Turcja to dyplomatyczny sukces

  ...​Rząd w Atenach uważa, że porozumienie Unia Europejska-Turcja w sprawie przezwyciężenia kryzysu migracyjnego jest dyplomatycznym sukcesem. Zdaniem greckiej opozycji, to pozytywny krok, ale wszystko zależy od skuteczności jego realizacji. Natomiast greckie media piszą o skali operacji, która może przerosnąć możliwości kraju.

 • Włoski lewacki działacz aresztowany. Sprawa wywoła dyplomatyczny kryzys?

  Brazylijska policja zatrzymała byłego lewackiego działacza, Włocha Cesare Battistiego. Śledczy chcą jego ekstradycji. We Włoszech mężczyzna został skazany na dożywocie za zabójstwa z końca lat 70. Wcześniejsza odmowa jego wydania wywołała kryzys dyplomatyczny.

 • Niemcy: Azyl dla kilku tureckich oficerów

  Niemieckie władze po raz pierwszy przyznały kilku tureckim oficerom azyl polityczny - potwierdziło w poniedziałek MSW w Berlinie. Z wnioskiem o azyl w Niemczech wystąpiło dotychczas 414 tureckich wojskowych i dyplomatów obawiających się represji we własnym kraju.

 • Julia Skripal chce wystąpić o azyl polityczny

  Julia Skripal, która wraz z ojcem, b. oficerem rosyjskiego wywiadu, padła w W. Brytanii ofiarą ataku z użyciem środka paralityczno-drgawkowego, zamierza wystąpić o azyl polityczny - podała w poniedziałek agencja RIA-Nowosti, powołując się na jedną z krewnych.

 • Media: Julia Skripal chce wystąpić o azyl polityczny

  ...​Julia Skripal, która wraz z ojcem, były oficerem rosyjskiego wywiadu, padła w Wielkiej Brytanii ofiarą ataku chemicznego, zamierza wystąpić o azyl polityczny - podała rosyjska agencja RIA Nowosti, powołując się na jedną z krewnych.

 • ​Niemcy: Ponad 600 tureckich dyplomatów i urzędników wystąpiło o azyl

  Ponad 600 tureckich dyplomatów i urzędników wysokiego szczebla wraz z rodzinami wystąpiło od czasu nieudanego puczu w Turcji w lipcu zeszłego roku o azyl polityczny w Niemczech - podały w sobotę gazety należące do grupy medialnej Funke.

 • ...​Obywatel Korei Północnej poprosił o azyl w południowokoreańskim konsulacie w Hongkongu. Mężczyzna był członkiem północnokoreańskiej delegacji przedstawicieli uczelni wyższych. Tego typu sytuacje zdarzają się dość rzadko. Koreańczycy z Północy zazwyczaj decydują się na ucieczkę przez tzw. "zieloną granicę" z Chinami.

 • Obama nie poleci do Rosji. Będzie kryzys dyplomatyczny?

  ...​Prezydent USA Barack Obama odwołał planowane na początek września spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Moskwie. Decyzja ma związek ze sporem wokół byłego pracownika amerykańskich służb wywiadowczych Edwarda Snowdena, który uzyskał w Rosji tymczasowy azyl na rok.

 • Ekwador przyznał azyl polityczny Julianowi Assange'owi

  Ekwador przyznał azyl polityczny założycielowi portalu WikiLeaks Julianowi Assange'owi. Decyzja nastąpiła dwa miesiące po tym, jak Australijczyk schronił się w ambasadzie tego kraju w Londynie.

Dyskusje na temat: azyl dyplomatyczny
 • Re: Julia Skripal chce wystąpić o azyl polityczny

  ,panikuja dyplomatyczny impas .Szczucie na Rosje i izolowanie kraju .Zachod krzyczy patrzcie jacy grozni ,bezczelni ale nie ma dyskusji ,dialogu, jest angielski monolog i nieadekwatne do sytuacji

 • Re: Grecja: Porozumieniu Unia-Turcja to dyplomatyczny sukces

  No to będą zawracani czy będą się ubiegać o azyl? O co tu chodzi?

 • Re: "Nie starczało mi do pierwszego". Gowin przeprasza za te słowa

  dobrze, że zacisnął pasa i o azyl w Unii Europejskiej nie poprosił - to byłby skandal dyplomatyczny jakby Bruksela się dowiedziała, że ministry w Polsce głodują a garnitury od Tuska pożyczają

 • Re: Kryzys dyplomatyczny na linii Polska-Francja. Kto ma rację?

  W interesach z francuzikiem to jak z Zabłockim na mydle, Polacy zawdzięczają fałszywe iluzje od napoleona, po ulotki jako pomoc W II WŚ sami dali szybko d. .., po umowy handlowe ala berliety autobusiiki upadek jak z ich helikopterami, sami możemy stosować adekwatnie posunięcia :sieci handlowych, banków i wszystko co makaron -napoleonik mami cycu chce nas straszyć sam o azyl w Polsce będzie się

 • Re: "Der Spiegel": To pierwszy dyplomatyczny majstersztyk Tuska

  POMPERSY CIEPŁO KOŁO ŹOPY ? ? ? A BĘDZIE JESZCZE CIEPLEJ, JAK CAŁE NAGRANIE Z CZARNEJ SKRZYNKI BĘDZIE UPUBLICZNIONE I DOTRZE DO PROKURATORA. TO DOPIERO BĘDZIE CIEKAWIE, NIEKTÓRZY TO CHYBA DO PARAGWAJU ZWRÓCĄ SIĘ O AZYL.

 • Re: Dyplomatyczny skandal na warszawskich salonach

  DZIESIĄTKI TYSIĘCY TZW "UCHODŻCOW" BEZ Ż A D N E G O DOKUMENTU wjechało i wjedzie do Polski i NIKT ich nie wygoni. NIE MA ŻADNYCH MOŻLIWOŚCI SPRAWDZENIA ,czy nazywa się Saddam,Ali,Buffo czy ALI BABA,i skąd przybył.Pani Wożniak bajki opowiada o ich weryfikacji,na podstawie czego??,ano na podstawie :nazywam się ALI BABA ,jestem uchodżcą ,l chcę azyl ,wikt ,kasę i ściągnę tu rodzinkę

 • To jest

  ta emigracja zarobkowa rosyjska, typu agentów i złodziei okradających Rosję. Tacy jak Litwinienko i jemu podobni mają azyl w Wielkiej Brytanii.

 • Re: Julian Assange ucieka

  immunitet dyplomatyczny, a AZYL polityczny. Proponuję czytać ze zrozumieniem zanim się zacznie komentować :)

 • Re: Reuters: Edward Snowden poprosił o azyl polityczny w Rosji

  swiat zmienia sie niebezpiecznie, kiedyś zeby być szpiegiem trzeba było mieć odwagę i przekonanie, dziś dostęp do internetu.Łatwośc zdrady prowokuje żeby ją popełnić ,ale co dalej ,jakie konsekwencje to już zbyt skomplikowane, może nawet wojna ,paraliż państwa, konflikt dyplomatyczny, celem może być nie tylko USA, ALE DOWOLNY KRAJ ,zaleznie od politycznych i wojskowych potrzeb, w USA TRZEBA

 • Re: Libia: Miasto Zawija pod kontrolą przeciwników Kadafiego

  Jadę do nich, poproszę o azyl polityczny i paszport dyplomatyczny, przyjadę do polski i pozwolę sobie by policjant pocałował mnie w stopy :-)))