• Informacje na temat:

  baas

Artykuły na temat: baas
 • Baas wygrywa wybory w Syrii. Zachód nie uznaje wyniku

  Partia Baas, czyli partia prezydenta, i jej sojusznicy, którzy razem tworzą formację "Unia Narodowa" zdobyli - jak przewidywano - większość w liczącym 250 miejsc parlamencie. Do parlamentu wejdzie 200 kandydatów "Unii Narodowej" - poinformował bliski rządowi dziennik "Al-Watan". Frekwencja wyniosła 57,56 proc. - podała oficjalna agencja Sana. O mandaty w parlamencie ubiegało się około 3,5 tys...

 • Syryjski minister spraw zagranicznych Walid el-Mu'allim zapowiedział w poniedziałek, że Syria zamierza wyeliminować z nowej konstytucji klauzulę o przewodniej roli Baas - partii prezydenta Baszara el-Asada.

 • Osiem osób zginęło w Bagdadzie w wyniku ataku powietrznego sił amerykańsko-brytyjskich na siedzibę rządzącej w Iraku partii Baas - podał Reuter powołując się na świadków.

 • ...- Kongres rządzącej w Syrii partii Baas ogłosił dzisiaj "przywódcą partii i narodu" Baszara Asada, syna zmarłego przed ośmioma dniami prezydenta Hafeza Asada - podała oficjalna agencja SANA.

 • Siedziba rządzącej Partii Socjalistycznego Odrodzenia Arabskiego (Baas) w Damaszku została przed świtem ostrzelana z granatników rakietowych. Był to pierwszy atak rebeliantów dokonany w samej stolicy Syrii od czasu rozpoczęcia masowych wystąpień przeciwników prezydenta Baszara el-Asada.

 • Irak: Rehabilitacja członków partii Baas

  Iracki parlament przyjął ustawę o rehabilitacji byłych członków partii Baas Saddama Husajna. Jest to bardzo oczekiwane wydarzenie, które może przyczynić się do pojednania w kraju. Ustawa została przyjęta przez posłów jednomyślnie, chociaż przez wiele miesięcy sunnici i szyici różnili się w stanowiskach na jej temat.

 • Osiem osób zginęło w Bagdadzie podczas ataku powietrznego sił amerykańsko-brytyjskie na siedzibę rządzącej w Iraku partii Baas - podał Reuter, powołując się na świadków.

 • W Syrii pierwsze od lat wybory lokalne. Kandydaci głównie z partii Assada

  ...​Rząd Baszara al-Assada zorganizował w Syrii pierwsze od wybuchu wojny domowej w 2011 roku wybory samorządowe. Większość kandydatów to członkowie rządzącej partii Baas. Sprawia to, że Syryjczycy podchodzą dość sceptycznie do głosowania.

 • Syria: Pierwsze wybory lokalne od wybuchu wojny

  Reżim Baszara al-Asada zorganizował w niedzielę w Syrii pierwsze od wybuchu wojny domowej w 2011 r. wybory samorządowe, a większość kandydatów to członkowie partii rządzącej Baas. Sprawia to, że Syryjczycy podchodzą dość sceptycznie do głosowania.

 • Około 300 członków saddamowskiej partii Baas zostało zwolnionych z pracy w kampanii naftowej North Oil Co. w Kirkuku w północnym Iraku - donosi kurdyjska gazeta "Nowy Kurdystan". Wcześniej z resortu zdrowia i z policji zwolniono łącznie 77 członków partii Baas, zdelegalizowanej przez Amerykanów po obaleniu Saddama.

Dyskusje na temat: baas