• Informacje na temat:

  bach jan sebastian

Artykuły na temat: bach jan sebastian
 • Spektakl o Janie Sebastianie Bachu w Starym Teatrze w Krakowie

  ..."Gould" to spektakl, w którym aktor Krzysztof Stawowy, wcielając się w postać kompozytora Jana Sebastiana Bacha, ożywia i animuje wybitnego pianistę Glenna Goulda. Premiera 10 marca w Starym Teatrze w Krakowie.

 • Mamma Mia, Bach i Quenn

  ..."Mamma Mia" w chóralnym wykonaniu, "Bohemian Rhapsody" zespołu Queen oraz Jan Sebastian Bach - nowe i tradycyjne aranżacje będzie można usłyszeć 6 maja podczas koncertu dyplomowego licencjatów Akademii Muzycznej.

 • Organy na wzór cenionych przez Bacha w Łodzi. Posłuchaj!

  ...​Powstały na wzór instrumentu, który cenił sam Jan Sebastian Bach i składają się z 1600 piszczałek - to organy barokowe w Filharmonii Łódzkiej. Gdy za kilka miesięcy dołączą do nich organy romantyczne, łódzka sala będzie jedyną tak wyposażoną w Europie.

 • Jeden z najwybitniejszych filozofów, pionier kognitywistyki, mistrz nieszablonowego myślenia Daniel Dennett wygłosił w Krakowie wykład "Od bakterii do Bacha i z powrotem".

 • Jan Sebastian Bach będzie patronem tegorocznego festiwalu "Wratislavia Cantans". Pierwszy koncert w ramach 35. edycji znanej w całym kraju imprezy zaplanowano na 24 kwietnia, w poniedziałek wielkanocny.

 • Jeden z najwybitniejszych filozofów, pionier kognitywistyki, mistrz nieszablonowego myślenia Daniel Dennett wygłosi w Krakowie wykład "Od bakterii do Bacha i z powrotem". Zachęcamy do śledzenia transmisji na żywo już 23 października od godz. 19 na stronie głównej Interii.

 • Pasja mateuszowa Bacha

  Pasja Mateuszowa to jedna z dwóch jakie zachowały się w całości. Powstała w ostatnim okresie twórczości Jana Sebastiana Bacha, gdy zajmował stanowisko kantora przy kościele św. Tomasza w Lipsku(...) Sebastiana Bacha to w okresie Świąt Wielkiej Nocy pozycja obowiązkowa. Muzycy Capelli Cracoviensis zagrają ją na historycznych instrumentach. Podczas koncertu wystąpią: Małgorzata Rodek, Iwona...

 • Bach w Ełckiej Katedrze

  Kościół św. Wojciecha w Ełku w niedzielę 6. września rozbrzmi muzyką organową i kameralną. W tym tygodniu muzyka z repertuaru Jana Sebastiana Bacha.

 • J.S.Bach bohaterem Nostalgiafestival Poznań 2010

  W ramach trzeciej edycji Nostalgiafestival Poznań 2010 będzie można wysłuchać współczesnych interpretacji utworów Jana Sebastiana Bacha, kompozytora epoki baroku.

 • Liszt, Bach i muzyka cerkiewna w kościłach

  XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej odbywać się będzie od 5 do 12 czerwca w czterech warszawskich kościołach. Usłyszymy m.in. polskie prawykonanie "Ungarische Kronungsmesse" Franciszka Liszta, utwory organowe Jana Sebastiana Bacha, a także muzyka cerkiewna.

Wideo na temat: bach jan sebastian
 • Spektakl o Janie Sebastianie Bachu w Starym Teatrze w Krakowie

  "Gould" to spektakl, w którym aktor Krzysztof Stawowy, wcielając się w postać kompozytora Jana Sebastiana Bacha, ożywia i animuje wybitnego pianistę Glenna Goulda. Premiera 10 marca.

 • Tak brzmią barokowe organy w Filharmonii Łódzkiej

  Powstały na wzór instrumentu, który cenił sam Jan Sebastian Bach i składają się z 1600 piszczałek - to organy barokowe w Filharmonii Łódzkiej. Gdy za kilka miesięcy dołączą do nich organy romantyczne, łódzka sala będzie jedyną tak wyposażoną w Europie.

Dyskusje na temat: bach jan sebastian