• Informacje na temat:

  bachus

Artykuły na temat: bachus
 • Bachus wróci za rok...

  ...156. Winobranie dobiegło końca. Przyszedł czas, by Bachus oddał klucz do bramy miasta prezydentowi Januszowi Kubickiemu. Świadkami tego wydarzenia byli ci, którzy przyszli pod główną scenę na zielonogórskim deptaku.

 • Zielona Góra pod rządami Bachusa

  W najbliższą sobotę, 8 września, na ponad tydzień władze nad miastem przejmie Bachus i jego roztańczona, kolorowa świta. Uroczyste otwarcie Obchodów Dni Zielonej Góry rozpocznie się o godzinie 16:00(...) winiarskim, zaś bryczka powiezie specjalnie na tę imprezę wybraną świtę: bachantki, satyra oraz samego Boga Wina - Bachusa, w którego wcieli się tym razem znany zielonogórski aktor, Marcin Wiśniewski...

 • W orszaku Bachusa

  Już Galileusz mawiał, że "wino to światło Słońca uwięzione w wodzie". Przekonać można się o tym podczas dziewiątej edycji Festiwalu Wina.

 • Największe święto wina w Polsce. Zielona Góra zaprasza!

  ...2 września władzę nad Zieloną Górą przejął Bachus - Bóg Wina. Miasto stało się jedną wielką sceną. Podobnie, jak w poprzednich edycjach organizatorzy Winobrania zadbali o liczne atrakcje m.in.: koncerty, zabawy plenerowe, zawody sportowe, targi kolekcjonerskie, barwny korowód uliczny. Wrześniowe święto związane jest z uwieńczeniem prac przy zbiorach w winnicach.

 • Galeria w Plastyku

  W Zespole Szkół Plastycznych przy ulicy Stefana Batorego 70 a odbyło się uroczyste otwarcie galerii szkolnej pod nazwą "Aco to", w której wzięła udział Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta Zielona Góra Aleksandra Mrozek. Towarzyszył jej Bachus, w którego rolę wcielił się Marcin Wiśniewski.

 • Marmie wystarczy bonus

  Rzeszowianie udają się do grodu Bachusa z nadzieją na drugie w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo.

 • XXIII Ogólnopolski Konwent Fantastyki w Zielonej Górze

  W dniach 18-20 września w Zielonej Górze odbędzie się XXIII Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki pt. "Bachanalia Fantastyczne 2009 - Poszukiwacze Czary Bachusa".

 • Arras "Budowa Wieży Babel" oraz gobelin "Tryumf Bachusa i Ariadny" odzyskały dawną świetność dzięki kilkuletnim zabiegom zespołu konserwatorów z Zamku Królewskiego na Wawelu.

 • Zielona Góra: Korowód na zakończenie winobrania

  Tradycji po raz kolejny stało się zadość. Na zakończenie winobrania Bachus oddał klucze do bram Zielonej Góry i zrzekł się władzy. Koniec zbiorów tradycyjnie zakończył korowód winobraniowy.  - To wspaniała tradycja, która wieńczy zbiory. Myślę, że wszyscy się dziś wspaniale bawią - powiedział Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. W czasie korowodu zaprezentowały się lokalne winnice, myśliwi...

 • Wszyscy mają ostatki, a mieszkańcy Brzezin pod Łodzią - bogusy. Tradycja wywodząca się z pogańskiego święta ma tam już 500 lat. Hulankom i swawolom w przebraniach starych bab, diabłów, Cyganów i Żydów przewodzi Bachus, miejscowo zwany Bogusem.

Dyskusje na temat: bachus