• Informacje na temat:

  bagnet na broń

Artykuły na temat: bagnet na broń
 • XIX-wieczny bagnet zarekwirowany Rosjaninowi, który chciał go nielegalnie wwieźć do Polski, trafił we wtorek do Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Broń wyprodukowaną we francuskiej manufakturze przekazali warmińsko-mazurscy celnicy.

 • Wojska Obrony Terytorialnej przetestują nową broń

  ...amunicją i która jest wykorzystywana np. na defiladach. Jak informuje producent, Fabryka Broni "Łucznik"-Radom, broń w odmianie "bojowej" przeszła etap badań wstępnych i niedługo trafi do badań(...), przyrządy celownicze, pas i nóż-bagnet. Jak poinformował ppłk Pietrzak, do testów trafią także pistolety PR-15 Ragun, również opracowywane w radomskiej fabryce, a także hełmy, kamizelki typu plate...

 • XIX-wieczny bagnet zarekwirowany przemytnikowi trafił do muzeum

  XIX-wieczny bagnet zarekwirowany Rosjaninowi, który chciał go nielegalnie wwieźć do Polski, trafił do Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Broń wyprodukowaną we francuskiej manufakturze przekazali warmińsko-mazurscy celnicy.

 • Ukrytą przez żołnierza Armii Krajowej broń - 11 karabinów - odnaleziono na polu w Zbyczynie (woj. wielkopolskie). - Wiemy, że należały one do batalionu "Giewont" Armii Krajowej - powiedział w piątek kierownik Muzeum Uzbrojenia w Poznaniu Arkadiusz Maciejewski.

 • W Bośni i Hercegowinie (BiH) doszło w pierwszym półroczu br. do 271 przestępstw z użyciem broni palnej. Według agend ONZ, liczba napadów, gwałtów, samobójstw oraz zabójstw z użyciem broni palnej znacznie ostatnio wzrosła. A broń jest zapewne w co drugim domu.

 • Wieczór "Zakazanych Piosenek" w MPW

  ..."Hej, chłopcy, bagnet na broń!", "Serce w plecaku" i "Siekiera, motyka" - piosenki, które w najcięższym okresie niemieckiej okupacji podnosiły ludzi na duchu, można było usłyszeć w niedzielę wieczorem w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

 • Wystawa "Kobiety w Powstaniu Warszawskim" w Muzeum Niepodległości

  Sylwetki jedynej kobiety wśród cichociemnych Elżbiety Zawackiej "Zo", lekarki Zofii Wojno czy autorki "Hej, chłopcy, bagnet na broń" Krystyny Krahelskiej - kobiet uczestniczących w Powstaniu Warszawskim znalazły się na wystawie w stołecznym Muzeum Niepodległości.

 • To ona dała twarz warszawskiej Syrence. Zginęła w powstaniu

  ...70 lat temu, drugiego dnia Powstania Warszawskiego, zginęła Krystyna Krahelska - harcerka, poetka, żołnierz AK, autorka jednej z najpopularniejszych piosenek Polski Walczącej "Hej chłopcy, bagnet na broń!". Jej twarz uwieczniona została w stojącym nad Wisłą pomniku warszawskiej Syreny.

 • Na koloniach zabił żonę

  Pojechali odwiedzić dzieci, przebywające na kolonii. Doszło między nimi do gwałtownej sprzeczki. Bogdan K. zadał swojej żonie kilkadziesiąt ciosów nożem typu bagnet. Kobiety nie udało się uratować.

 • "Groty" dla kompanii reprezentacyjnej policji. Ogłoszono przetarg

  Nie rosyjskie wzory, a polska produkcja. 115 reprezentacyjnych karabinków MSBS dla kompanii reprezentacyjnej - kupi policja. Ogłoszono już wart ponad milion 100 tysięcy złotych przetarg na dostawę "Grotów" z bagnetami.