• Informacje na temat:

  bal w operze

Artykuły na temat: bal w operze
 • "Bal w operze", czyli Tuwim dla dorosłych

  Spektakl z muzyką na żywo,"Bal w operze", pokaże 8 czerwca w Teatrze Polskim w Warszawie Teatr im. Osterwy z Gorzowa Wielkopolskiego. Ten najpopularniejszy poemat satyryczny Juliana Tuwima, powstał w gorącym czasie 20-lecia międzywojennego, kiedy upadały autorytety, a elita bawiła się.

 • Kończy się budowa Nowej Sceny na 300 miejsc w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Pierwszy spektakl zostanie pokazany 14 kwietnia - będzie to premiera "Balu w Operze" Juliana Tuwima.

 • Zdjęcie dnia: Niech żyje bal!

  Zdjęcie przedstawia uczestników balu w Operze Wiedeńskiej tańczących walca. Bal odbył się po raz 60., ale początki tradycji balowej sięgają czasów Kongresów wiedeńskich w latach 1814-15, na zakończeniu których miały miejsce występy taneczne.

 • Bal w Wiedeńskiej Operze. Zjechało ponad 5 tysięcy gości

  Z udziałem wielu prominentów i gwiazd hollywoodzkich rozpoczęła się jedna z najważniejszych imprez karnawałowych świata. 57 Bal w Wiedeńskiej Operze, organizowany tradycyjnie w ostatni czwartek karnawału, otworzył prezydent Austrii Heinz Fischer.

 • Austria: Bal w wiedeńskiej Operze i protest anarchistów

  Jak co roku w tłusty czwartek w Wiedniu odbywał się tradycyjny bal w Operze. Politycy, przemysłowcy, artyści wyznaczyli sobie spotkanie w budynku przy wiedeńskim Ringu. A przed budynkiem zgromadzili się anarchiści.

 • ..., która w środę kupiła dwa bilety na musical "Upiór w operze". Przedstawienie miało premierę w maju i wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów. W prezencie otrzymała podwójne zaproszenie na sylwestrowe przedstawienie opery Giuseppe Verdiego "Traviata" (to nowa propozycja w nowym sezonie artystycznym) i na bal, który odbędzie się po tym przedstawieniu. Zdaniem dyrektora placówki Roberto...

 • Austriacy nie ukrywają zakłopotania - ekstrawagancki przedsiębiorca Richard Lugner zaprosił na tegoroczny bal w Operze Wiedeńskiej (3 marca) pannę Ruby, o której głośno jest dziś we Włoszech w związku z premierem Silvio Berlusconim i jego "bunga bunga".

 • Chaos na balu w Operze Wiedeńskiej z powodu Ruby

  Otoczona przez tłum fotoreporterów Ruby - główna bohaterka skandalu obyczajowego, w jaki uwikłany jest premier Silvio Berlusconi, w czwartek późnym wieczorem wzięła udział jako nadzwyczajny gość w balu w Operze Wiedeńskiej. Zaprosił ją 78-letni austriacki magnat finansowy Richard Lugner.

 • W warszawskiej Operze Narodowej powraca "Don Giovanni" w reżyserii Mariusza Trelińskiego. 2, 4, 6 i 8 grudnia partię tytułową zaśpiewa baryton Mariusz Kwiecień. - Don Giovanni to rola, którą mogę śpiewać niemalże codziennie - mówi artysta.

 • Bal w wiedeńskiej Operze. W tym roku bez panny Ruby

  Na tegoroczny wiedeński Bal w Operze przybyło szczególnie wielu prominentów i celebrytów. Austriackie media już mówią o najbardziej prestiżowym wydarzeniu towarzyskim w Wiedniu.

Zdjęcia na temat: bal w operze
Dyskusje na temat: bal w operze