• Informacje na temat:

  balistyka

Artykuły na temat: balistyka
 • Na opinie biegłego balistyka i eksperta medycy sądowej w sprawie głośnej strzelaniny, do której doszło w podwarszawskim Nieporęcie, czeka prokuratura w Legionowie (Mazowieckie).

 • Pocisk, znaleziony w czwartek w ministerstwie rolnictwa, został wystrzelony prawdopodobnie z broni krótkiej - wynika z ustaleń biegłego balistyka.

 • Pistorius jednak niewinny? Przełom w procesie

  To może być przełom w procesie oskarżonego o zabójstwo swojej partnerki Oscara Pistoriusa. Podczas rozprawy sąd zapoznał się z opinią eksperta od balistyki, który twierdził, że w momencie oddawania strzałów niepełnosprawny sportowiec nie miał założonych protez. Jego zeznania potwierdzają więc wersję Pistoriusa.

 • Ostrzelany autobus

  Nieznany sprawca strzelał dziś rano w kierunku autobusu linii 506 w okolicach skrzyżowania ul. Wolskiej i ul. Sowińskiego na warszawskiej Woli. Nikomu nic się nie stało. Na miejscu pracuje balistyk.

 • Odpowie za śmiertelne postrzelenie kierowcy

  Biegły z zakresu balistyki zeznający w procesie olsztyńskiego policjanta oskarżonego o postrzelenie pijanego kierowcy potwierdził przed sądem, że śmierć mężczyzny spowodował rykoszet.

 • Warszawska prokuratura wystąpiła o dodatkową opinię biegłego z zakresu balistyki ws. postrzelenia Nigeryjczyka. Maxwell Itoyi został śmiertelnie raniony przez policjanta w maju tego roku. Opinia ma być gotowa do końca tego roku.

 • Gdyby nie wadliwa amunicja, na Nangar Khel spadłoby więcej pocisków

  Gdyby amunicja w Afganistanie była całkowicie sprawna - na wioskę Nangar Khel spadłoby jeszcze więcej pocisków moździerzowych. Taka jest opinia biegłych balistyków przedstawiona w Sejmie w ramach informacji rządu o tragedii w afgańskiej wiosce.

 • Biegli „poeksperymentują” na afgańskim poligonie

  Pięciu biegłych z zakresu balistyki leci do Afganistanu, aby zbadać moździerz i pociski, którymi w sierpniu ubiegłego roku ostrzelano Nangar Khel. Obrońcy żołnierzy twierdzą, że z powodu wadliwego sprzętu przypadkowo ostrzelano wioskę. Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM, prokuratura odrzuci wniosek adwokatów o wizję lokalną w Afganistanie.

 • Śledztwo ws. Nangar Khel zakończy się w terminie

  Mimo braku opinii biegłych z zakresu balistyki nie będzie przesunięcia terminu zakończenia śledztwa w sprawie Nangar Khel - zapewnia poznańska prokuratura wojskowa. Wczoraj minął termin nadesłania przez ekspertów wyników badań moździerza, z którego ostrzelano afgańską wioskę.

 • Kraków: Mężczyzna groził policjantom i mierzył do nich prawdopodobnie z broni hukowej

  ...przez biegłego balistyka. Prawdopodobnie chodzi o broń hukową. Mężczyzna może usłyszeć zarzut nielegalnego posiadania broni i kierowania gróźb pod adresem interweniujących policjantów. (ug)

Dyskusje na temat: balistyka