• Informacje na temat:

  bałkanizacja

Artykuły na temat: bałkanizacja
 • Ostrzeżenia przed "bałkanizacją" i "początkiem końca Hiszpanii" - to reakcje opozycji na wyniki wczorajszego referendum w Katalonii. Mieszkańcy tej bogatej hiszpańskiej prowincji zdecydowanie opowiedzieli się za zwiększeniem autonomii i uniezależnieniem od Madrytu.

 • Ostrzeżenia przed "bałkanizacją" i "początkiem końca Hiszpanii" - to reakcje opozycji na wyniki wczorajszego referendum w Katalonii. Mieszkańcy tej bogatej hiszpańskiej prowincji zdecydowanie opowiedzieli się za zwiększeniem autonomii i uniezależnieniem od Madrytu.

 • Kto następny?

  ...i w Południowym Tyrolu. W Lombardii i Wenecji regionalne rządy tworzy natomiast separatystyczna Liga Północna. Bałkanizacja Europy Zachodniej Separatyzmy często mają podłoże ekonomiczne. Bogata Północ...

 • Gorbaczow: Europa traci wpływ na świat

  .... Wśród omawianych tematów są m.in.: "Bałkanizacja lub europeizacja Bałkanów", "EuroRosja - marzenie, chimera czy projekt polityczny" i "Europejska przyszłość Turcji". Podejście UE do Turcji powoduje...

 • Chciał podpalić Urząd Kanclerski. Popełnił samobójstwo w areszcie

  Prawicowego ekstremistę, który przyznał się do próby podpalenia Urzędu Kanclerskiego i innych rządowych gmachów, znaleziono martwego w więziennej celi. Będzie sekcja.

 • Papież o Brexit: "Wojna jest już w Europie"

  Papież Franciszek zapowiedział, że w czasie swej lipcowej wizyty na terenie nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz nie wygłosi przemówienia i pragnie uczcić ofiary w milczeniu. Wyraził też opinię, że "coś jest nie tak z Unią Europejską".

 • Fabryki fałszu, składnice kłamstwa, dywizje dezinformacji

  „Nasze pokolenie przyzwyczaiło się kiedyś, że w tym, co podają gazety, musi być choć część prawdy i raczej trudno byłoby uwierzyć, że mogą być publikacje składające się wyłącznie z kłamstw. A teraz są strony internetowe, które nie publikują słowa prawdy.” – zauważa z przerażeniem Chris Zappone, australijski bloger. Z analitykiem języka propagandy i dezinformacji rozmawiali dziennikarze RMF FM – Grzegorz Jasiński i Bogdan Zalewski.

 • "Nie będzie spokoju na Bliskim Wschodzie"

  Po arabskiej wiośnie nastało "lato rządów autorytarnych", a na Bliskim Wschodzie nie zapanuje spokój. Zachód nie może ignorować wrzenia w tym regionie, również ze względów moralnych - pisze "Financial Times" w artykule redakcyjnym.

 • ​Po arabskiej wiośnie nastało "lato rządów autorytarnych", a na Bliskim Wschodzie nie zapanuje spokój. Zachód nie może ignorować wrzenia w tym regionie, również ze względów moralnych - pisze "Financial Times" w sobotnim artykule redakcyjnym.

 • Kilkadziesiąt osobistości z katalońskiego świata kultury, nauki i gospodarki oraz 34 organizacje społeczne poparły apel opowiadający się za przeprowadzeniem referendum w sprawie niezależności Katalonii, regionu w północno-wschodniej Hiszpanii.

Dyskusje na temat: bałkanizacja