• Informacje na temat:

  ballada

Artykuły na temat: ballada
 • Zobacz, jak powstawała "Ballada o Roju"

  W piątek, 4 marca do kin wejdzie „Historia Roja” w reżyserii Jerzego Zalewskiego - pierwszy film fabularny o Żołnierzach Wyklętych. Premierze kinowej towarzyszyć będzie utwór muzyczny skomponowany i wykonany przez uznanego artystę hiphopowego O.S.T.R. Zobaczcie kulisy powstania teledysku.

 • "Ballada o Nowej Hucie"

  Piotr Waligórski na podstawie książek: Lidii Amejko "Żywoty świętych osiedlowych" i Hanny Sokołowskiej "Kosa czyli ballada kryminalna o Nowej Hucie". Premiera spektaklu już w najbliższy piętek, 6 lutego w - usytuowanym w samym sercu Nowej Huty - Teatrze Ludowym.

 • Jedna z najbardziej przemawiających do zbiorowej wyobraźni spośród całego zbioru, ballada Lilije Adama Mickiewicza, jest świadectwem okresu w życiu autora, gdy nudząc się jako nauczyciel, uciekał w romanse oraz świat wyobraźni, którą pobudzał z wielką pasją zbierając ludowe podania i opowieści o duchach.

 • Smutna ballada o Mariuszku

  ...opowieść o synu i prostej kobiecie, której matczyna miłość ma moc destrukcyjną. Czy znacie film "Ballada o Januszku"? Kobieta, której mąż zginął w Oświęcimiu, samotnie wychowuje syna. W dzieciństwie(...) współpracowała z sądem i kuratorem. - Inaczej syna wywiozą mi na drugi koniec Polski i już go więcej nie zobaczę - płacze Zofia. Obietnicę składa jednak mało przekonywująco. - Oglądała pani film "Ballada...

 • Bocheńska "Ballada o Wikingach"

  W sobotni wieczór w auli Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Bochni licznie zgromadzeni rodzice ze swymi pociechami stali się świadkami niecodziennego wydarzenia - przedstawienia w wykonaniu lokalnego Bractwa Rycerskiego oraz dzielnie go wspierających uczniów z PSP nr 5.

 • Ballads of Europe: Hajda na Niepołomice!

  ...najistotniejsze: zauroczenie . Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną ballady z różnych krajów Europy. Ballada jest tradycją typowo europejską i... tej wersji organizatorzy będą się trzymać! Na...

 • Ballada o Zakaczawiu tele-hitem

  Legnicka "Ballada o Zakaczawiu", pokazana we wrześniu ub. roku w TVP-1, po raz kolejny okazała się telewizyjnym hitem. Prawie dwumilionowa widownia dała spektaklowi miejsce w Złotej Dziesiątce Teatru TV.

 • Malavita czyli Ballada o mafii

  "Malavita" to muzyczna opowieść o mafii włoskiej, przenosząca nas w świat, w którym króluje przestępstwo, przemoc i zdrada, i w którym - jak mówi jeden z bohaterów sztuki - "pogrzeby zdarzają się częściej, niż zachody słońca".

 • ..."Ballada o Wołyniu" jest pierwszym spektaklem teatralnym w Polsce dotyczącym ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na polskiej ludności Kresów wschodnich w latach II wojny światowej. Fabuła spektaklu oparta została na powieści Włodzimierza Odojewskiego "Zasypie wszystko, zawieje". Na sztukę zaprasza Zamojskie Stowarzyszenie Upamiętnienia Polaków Pomordowanych na Wołyniu...

 • "Kosa czyli ballada kryminalna o Nowej Hucie"

  "Moi przyjaciele pytają mnie czasem, dlaczego umieściłam akcję swojej powieści w Nowej Hucie. I to na dodatek jeszcze w latach siedemdziesiątych!" - mówi autorka "Kosy, czyli ballady kryminalnej o Nowej Hucie" Hanna Sokołowska.

Zdjęcia na temat: ballada
Wideo na temat: ballada