• Informacje na temat:

  bałtowie

Artykuły na temat: bałtowie
 • "Tagesspiegel": Obawy Polaków i Bałtów nie są "histeryczną nadreakcją"

  Komentatorka zarzuca swoim rodakom "przerażającą obojętność" wobec sąsiadów na Wschodzie. Von Salzen zwraca uwagę, że Polacy i Bałtowie od dawna zabiegali o większe wsparcie ze strony NATO. Aneksja Krymu przez Rosję i wojna na Ukrainie sprawiły, że postulat większego bezpieczeństwa stał się jeszcze pilniejszy. "Pewność, że w dzisiejszej Europie nie można przemocą zmieniać granic, została...

 • Prezentacje geologiczne i paleontologiczne, giełda rękodzieła, warsztaty, wystawy i koncerty odbywać się będą w sobotę i niedzielę w Bałtowie podczas VI Świętokrzyskiego Pikniku Jurajskiego.

 • Świętokrzyski Piknik Jurajski od soboty w Bałtowie

  Prelekcje geologiczne, archeologiczne i przyrodnicze, kiermasz "Skarby Ziemi", giełda rzemiosła i rękodzieła, warsztaty, wystawy i koncerty odbywać się będą w Bałtowie od 11 do 19 września w ramach IV Świętokrzyskiego Pikniku Jurajskiego.

 • Potomkowie książęcego rodu Druckich-Lubeckich złożyli wniosek do wojewody świętokrzyskiego o unieważnienie skutków dekretu PKWN, mocą którego został znacjonalizowany ich majątek w Bałtowie. Oznacza to, że jego spadkobiercy nie chcą już przejąć zabytkowego pałacu w drodze tzw. pierwokupu.

 • Ekspert: Uprowadzenie Estończyka ostrzeżeniem dla Bałtów i NATO

  Porwanie funkcjonariusza estońskiego kontrwywiadu do Rosji wygląda na rosyjską reakcję na wizytę prezydenta Baracka Obamy w Estonii i ustalenia szczytu NATO w Walii - powiedział PAP Keir Giles, dyrektor ośrodka badawczego Conflict Studies Research Centre.

 • Polskie myśliwce u Bałtów

  Za trzy miesiące polskie myśliwce przejmą obronę powietrzną republik nadbałtyckich. Dziś kontrolę nad Litwą, Łotwą i Estonią przejęli Amerykanie. Państwa te nie mają swojego lotnictwa bojowego.

 • Jak zostać opowiadaczem?

  Storytelling połączył pokolenia w Bałtowie.

 • W Bałtowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego otwarto dziś pierwszy w Polsce Park Jurajski. Można w nim poznać nie tylko historię ziemi. Park to tylko część tego, co można zobaczyć w tym niezwykłym miejscu.

 • Ekspert: Rosja boi się destabilizacji wewnątrz kraju

  ...potknąć. Ale ten drut został zamontowany przez Niemcy, przez Wielką Brytanię, przez Kanadę. Tym krajom będzie dużo trudniej powiedzieć to, czego obawiają się Polacy i Bałtowie - "OK, to jest wasz problem...

 • Niemcy: List polityków i intelektualistów ws. konfliktu z Rosją

  Niemieccy politycy i intelektualiści ostrzegli przed groźbą wojny z Rosją i zaapelowali do władz Niemiec o zainicjowanie polityki odprężenia i dialogu z Moskwą. Ich zdaniem Rosjanie mają takie samo prawo do bezpieczeństwa jak Polacy, Bałtowie czy Ukraińcy.

Zdjęcia na temat: bałtowie
Dyskusje na temat: bałtowie