• Informacje na temat:

  bank polski

Artykuły na temat: bank polski
 • Bank Światowy obniżył prognozę wzrostu PKB Polski

  Bank Światowy obniżył prognozę wzrostu PKB Polski w 2016 roku do 3,2 proc. z 3,7 proc, oczekiwanych w kwietniu - wynika z przedstawionego jesiennego raportu BŚ.

 • Bank Zespołów WOŚP

  W finałowym Banku Zespołów jest już prawie 150 kapel z Polski i zagranicy, które chcą wystąpić na 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawdźcie, jakie zespoły, już się zarejestrowały.

 • Bank Światowy chwali Polskę. Jest też ostrzeżenie

  W tym roku wzrost polskiej gospodarki przyspieszy do 3,3 procent z 2,8 procent w roku ubiegłym, dzięki inwestycjom i konsumpcji - wynika z najnowszych prognoz Banku Światowego. W kolejnych latach wzrost produktu krajowego brutto (PKB) pozostanie na stabilnym poziomie 3,2 procent.

 • Czy jest nam potrzebny bank centralny?

  Bank centralny to jedna z najważniejszych instytucji służących gospodarce. Co on takiego robi? Przede wszystkim emituje pieniądze. Dba o to, żeby w obiegu była ich odpowiednia ilość – nie za dużo, bo wtedy ceny za szybko rosną. I nie za mało, bo wtedy kredyt jest za drogi. Jest także "bankiem banków" – w złych czasach powinien pomóc im nie utonąć.

 • Bank Światowy będzie oddłużał polskie szpitale?

  Bank Światowy zaproponował pomoc w oddłużeniu naszych lecznic. Ich łączne zobowiązania to 11,5 mld zł - podaje wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Bank Światowy: W Polsce wciąż dużo osób mieszka na wsi

  ...​Polska gospodarka w osiągnęła sukces - mówił Hans Timmer z Banku Światowego podczas konferencji NBP. Dodał, że sferą, która zmienia się u nas wolno jest liczba ludności wiejskiej. W Polsce 38 proc. obywateli to ludność wiejska, w krajach rozwiniętych zaś - ok. 20 proc.

 • Kolejny zagraniczny bank podnosi opłaty

  Rząd wprowadza podatek bankowy, a kolejny zagraniczny bank podnosi opłaty klientom. Tym razem robi to francuski Credit Agicole. Podnosi marże kredytowe z maksymalnie 2,5 procent do co najmniej 3 procent.

 • Narodowy Bank Polski w Koziej Wólce

  ...prognoz demograficznych polskie miasta będą wymierać. Panowie z GUS-u prognozują, że za dwadzieścia-trzydzieści lat liczba mieszkańców w takich miastach jak Opole, Kielce, Radom i dziesiątki innych(...) ściąganych z Polski urzędników, to czasem chwytałem się za głowę. A administracja się jeszcze rozrosła (w porównaniu do "moich" czasów podwoiła). Dziś urzędy centralne rozsiadły się w komercyjnych...

 • ​Bank Światowy chwali pierwsze efekty 500+

  Program Rodzina 500+ przyczynia się do redukcji skrajnego ubóstwa w Polsce - czytamy w raporcie Banku Światowego.

 • Pekao i Alior Bank nie połączą się. Negocjacje przerwane

  Nie będzie połączenia banków Pekao i Alior: we wtorek odstąpiły od negocjacji w tej sprawie, o czym poinformowały w komunikatach.

Zdjęcia na temat: bank polski
Wideo na temat: bank polski
 • Bielecki: Moje pokolenie wwierzyło tylko w dolara

  "Niezwykle mnie cieszy, że nowe pokolenie pokolenie Polaków wierzy, że pieniądz, który zbudowaliśmy w Polsce, jest wartością. Moje pokolenia wierzyło tylko w amerykańskiego dolara i to nie w banku, tylko schowanego pod materacem" - wyznaje Jan Krzysztof Bielecki, były premier, gość Przesłuchania RMF.

 • Bank Światowy chwali Polskę. Jest też ostrzeżenie

  W tym roku wzrost polskiej gospodarki przyspieszy do 3,3 procent z 2,8 procent w roku ubiegłym, dzięki inwestycjom i konsumpcji - wynika z najnowszych prognoz Banku Światowego. W kolejnych latach wzrost produktu krajowego brutto (PKB) pozostanie na stabilnym poziomie 3,2 procent.

 • Sukces organizacyjny hokejowego Pucharu Polski

  mistrzów Polski - Ciarko PBS Bank KH Sanok 3:1. Dla klubu z Tych jest to szóste zwycięstwo w tych rozgrywkach w historii.(...)Rozegrany w Krakowie Puchar Polski w hokeju na lodzie okazał się wielkim sukcesem organizacyjnym. Zarówno podczas meczów półfinałowych, jak i finału trybuny Kraków Areny wypełniły się po brzegi