• Informacje na temat:

  bank światowy

Artykuły na temat: bank światowy
 • Bank Światowy będzie oddłużał polskie szpitale?

  Bank Światowy zaproponował pomoc w oddłużeniu naszych lecznic. Ich łączne zobowiązania to 11,5 mld zł - podaje wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Bank Światowy obniżył prognozę wzrostu PKB Polski

  Bank Światowy obniżył prognozę wzrostu PKB Polski w 2016 roku do 3,2 proc. z 3,7 proc, oczekiwanych w kwietniu - wynika z przedstawionego jesiennego raportu BŚ.

 • Bank Światowy: 1,1 miliarda "niewidzialnych" ludzi na świecie

  Ponad 1,1 miliarda osób na świecie, głównie w Afryce i w Azji, nie ma dowodu osobistego ani żadnego innego oficjalnego dokumentu, aby potwierdzić swą tożsamość, co pozbawia je dostępu do służby zdrowia, możliwości korzystania z pomocy społecznej lub edukacji - ogłosił Bank Światowy.

 • Bank Światowy chwali Polskę. Jest też ostrzeżenie

  W tym roku wzrost polskiej gospodarki przyspieszy do 3,3 procent z 2,8 procent w roku ubiegłym, dzięki inwestycjom i konsumpcji - wynika z najnowszych prognoz Banku Światowego. W kolejnych latach wzrost produktu krajowego brutto (PKB) pozostanie na stabilnym poziomie 3,2 procent.

 • ​Bank Światowy chwali pierwsze efekty 500+

  Program Rodzina 500+ przyczynia się do redukcji skrajnego ubóstwa w Polsce - czytamy w raporcie Banku Światowego.

 • Bank Światowy: Rekruci Państwa Islamskiego to ludzie wykształceni

  ...​Rekruci werbowani do szeregów Państwa Islamskiego są lepiej wykształceni, niż można by się spodziewać - tak wynika z raportu opracowanego przez Bank Światowy na podstawie wewnętrznych danych organizacji terrorystycznej. Co czwarty rekrut studiował w przeszłości.

 • Bank Światowy: W Polsce wciąż dużo osób mieszka na wsi

  ...​Polska gospodarka w osiągnęła sukces - mówił Hans Timmer z Banku Światowego podczas konferencji NBP. Dodał, że sferą, która zmienia się u nas wolno jest liczba ludności wiejskiej. W Polsce 38 proc. obywateli to ludność wiejska, w krajach rozwiniętych zaś - ok. 20 proc.

 • Bank Światowy: Wzrost gospodarczy w Polsce w 2017 r. wyniesie 3,1 proc.

  W 2017 r. wzrost gospodarczy Polski przyspieszy do 3,1 proc. z 2,5 proc. szacowanych na 2016 r., gospodarka światowa też będzie rosnąć szybciej, w tempie 2,7 proc., a nie 2,3 proc. jak oczekiwano za ubiegły rok - szacuje Bank Światowy w raporcie Global Economic Prospects. Zgodnie z komunikatem banku, w latach 2018 i 2019 polska gospodarka może rosnąć w tempie odpowiednio 3,3 i 3,4 proc...

 • Bank Światowy: Wspólnota międzynarodowa "żałośnie zawiodła" ws. eboli

  Prezes Banku Światowego Jim Yong Kim oświadczył w wywiadzie dla czwartkowego wydania brytyjskiego dziennika "Guardian", iż wspólnota międzynarodowa "żałośnie zawiodła" w walce z szerzeniem się wirusa eboli.

 • Bank Światowy poinformował w czwartek, że w 2015 roku przekaże Ukrainie do 2 mld dolarów, przeznaczonych przede wszystkim na ochronę uboższych warstw społeczeństwa, wspieranie reform - głównie w sektorach gazowniczym i bankowym - oraz walkę z korupcją.

Zdjęcia na temat: bank światowy
Wideo na temat: bank światowy
 • Bank Światowy chwali Polskę. Jest też ostrzeżenie

  W tym roku wzrost polskiej gospodarki przyspieszy do 3,3 procent z 2,8 procent w roku ubiegłym, dzięki inwestycjom i konsumpcji - wynika z najnowszych prognoz Banku Światowego. W kolejnych latach wzrost produktu krajowego brutto (PKB) pozostanie na stabilnym poziomie 3,2 procent.

Dyskusje na temat: bank światowy