• Informacje na temat:

  baran józef

Artykuły na temat: baran józef
 • Jan Józef Szczepański - twórca znany z niesamowitej rzetelności, silnego kręgosłupa moralnego i tego, że nazywa się go kontynuatorem tradycji Josepha Conrada, pozostał znany jako ten, który uważał, że pisarzem nie bywa się wtedy, gdy wiąże się to z pójściem na zbyt daleko idące ustępstwa.

 • Przez 24 lata Józef Franczak ps. "Lalek", sierżant WP, żołnierz ZWZ-AK, działał w konspiracji. Zginął od kul ZOMO 21 października 1963 r., 18 lat po zakończeniu II wojny światowej. Był ostatnim "Żołnierzem Wyklętym", których święto obchodzone jest 1 marca.

 • Kajetan Kajetanowicz i jego pilot laureatami Konkursu Fair Play PKOl

  Jeżdżący w barwach RMF FM kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz i jego pilot Jarosław Baran zostali laureatami 49. Konkursu Fair Play PKOl. Odebrali nagrodę za sportową postawę podczas ubiegłorocznego Rajdu Barum w Czechach.

 • Kamień ze Ściany Płaczu w Jerozolimie na powstający w Oświęcimiu Kopiec Pamięci i Pojednania przekazał konsul honorowy Polski w Izraelu Zeev Baran.

 • Polski Hyde Park

  Podziemia pałacu Potockich „Pod Baranami” na Rynku Głównym w Krakowie miały być miejscem spotkań studentów. I od 62 lat jest to najlepsza scena kabaretowa w Polsce. A przez wiele lat była ona miejscem, w którym omijano, a nawet wyśmiewano cenzurę i głośno wypowiadano opinie dotyczące ustroju i polityków. Duszą i mentorem Piwnicy był, i mimo śmierci wciąż pozostaje, Piotr Skrzynecki.

 • Krośnieńscy lirycy w Saloniku

  Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej odbyła się promocja tomu wierszy "Trio na samotność" autorów: Danuty Drzewickiej, Józefa Janowskiego i Krystyny Kulman. Zbiór został wydany nakładem Stowarzyszenia Literackiego Nauczycieli w Krośnie.

 • Świdniczanie walczą

  Od 150 do 180 tys. zł może kosztować remont dachu kościoła, w którym urodził się pierwszy Marszałek Polski - Józef Piłsudski. Świątynia mieści się w niewielkiej Powiewiórce i niszczeje.

 • Mówiąc o polskiej nauce nie musimy wciąż narzekać. Jest wiele dobrych wiadomości

  Lubimy narzekać, że polskie wyższe uczelnie zajmują wciąż odległe miejsca w tak zwanym rankingu szanghajskim, ale nie chcemy zauważyć, że są wysoko oceniane w innych rankingach, ze względu na czynione w ostatnich latach postępy - mówi w rozmowie z RMF FM prof. Józef Dulak, szef Zakładu Biotechnologii Medycznej Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego...

 • Usprawnił układ komunikacyjny w mieście, przyciągnął największych inwestorów, krakowianom za jego czasów żyło się o wiele lepiej - tak w wyborczej reklamówce telewizyjnej prezentuje się Józef Lassota z Unii Wolności, kandydat na prezydenta Krakowa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że większość z tych "sukcesów" pojawiła się tylko na papierze, pozostałe to zasługa obecnych władz...

 • Silesia Cup 2008

  II - Madgalena Gutka, Marta Gutka MĘŻCZYŹNI: I - Krzysztof Baran, Mariusz Pętelski II - Adrian Niewiadomski, Grzegorz Mailna III - Józef Gusta, Ryszard Szymkieiwcz 30. sierpnia odbędzie się finał...

Dyskusje na temat: baran józef