• Informacje na temat:

  bard

Artykuły na temat: bard
 • Kolacja z bardem

  Wieczór balladowy pt. Kolacja z Bardem w krakowskim Pubie Kuranty.Gospodarzem wieczoru będzie Paweł Orkisz, znany krakowski bard i poeta.

 • "Śmiało można powiedzieć, że był bardem stolicy". W Warszawie pożegnano Stanisława Wielanka

  Warszawiak z krwi i kości, bard stolicy - napisała w liście o zmarłym w grudniu ub.r. Stanisławie Wielanku prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Lidera Kapeli Czerniakowskiej, później Warszawskiej oraz znawcę folkloru miejskiego, pożegnano w środę w Warszawie.

 • Nieznane opowiadania i felietony barda warszawskiej ulicy

  .... Warszawski fason." - Stanisław Grzesiuk Stanisław Grzesiuk (1918-1963) - pisarz, pieśniarz, zwany bardem Czerniakowa. Urodzony w Małkowie koło Chełma. Od drugiego roku życia mieszkał w Warszawie(...) Powązkach. Obok Stefana Wiecheckiego "Wiecha" zaliczany do grona najbardziej zasłużonych twórców kultury warszawskiej ulicy. Wraz z Wydawnictwem "Prószyński i s-ka" przygotowaliśmy trzy egzemplarze...

 • 10 lat temu zmarł poeta i bard Jacek Kaczmarski

  Poeta, prozaik, gitarzysta, bard, autor tekstów piosenek - Jacek Kaczmarski zmarł 10 lat temu, 10 kwietnia 2004 r. Jego najsłynniejsze utwory, m.in. "Mury", "Obława", podejmowały tematykę historyczną, polityczną i były protest songami, wymierzonymi w komunistyczną władzę.

 • Lawrence, Aronofsky, Bardem i Pfeiffer w Wenecji

  Podczas 74. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego odbył się oficjalny pokaz filmu „Mother!". Twórcy obrazu wzięli także udział w konferencji prasowej, na którą przypłynęli łodzią. Pojawili się m.in. Jennifer Lawerence, Darren Aronofsky, Javier Bardem i Michelle Pfeiffer.

 • Zmarła pierwsza żona legendarnego barda Włodzimierza Wysockiego

  ​W wieku 81 lat zmarła w piątek Izolda Wysocka, aktorka i pierwsza żona rosyjskiego pieśniarza, poety i aktora Włodzimierza Wysockiego. O jej śmierci poinformował na Twitterze teatr dramatyczny w Niżnym Tagile na Uralu, w którym grała.

 • Nowy tydzień w kulturze: Javier Bardem jako Pablo Escobar. Startuje Tauron Life Festival Oświęcim

  Javier Bardem i Penélope Cruz w roli Pablo Escobara i jego kochanki. Gwiazdy muzyki na Tauron Life Festival Oświęcim. A także nowy spektakl Krzysztofa Warlikowskiego z wyśmienitą obsadą. Tak zapowiada się nowy tydzień w kulturze.

 • Międzynarodowy Festiwal Bardów

  W ramach Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w dniu 24. listopada o godz. 19.00 w Bielańskim Ośrodku Kultury wystąpi autorka wielu piosenek i ballad znanych miłośnikom z kręgu "Krainy Łagodności" - Ola Kiełb z zespołem Wyspa - Ostrów.

 • Krakowscy bardowie w Gliwicach

  ..., gdzie wielokrotnie był nagradzani. Lider Pod Budą, Andrzej Sikorowski - określany mianem "barda z gitarą" - jest autorem tekstów piosenek, a do wielu z nich skomponował także muzykę. Grupa ma na swym...

 • Wieczory Bardów z Orkiestrą Na Zdrowie

  Z cyklu "Wieczory bardów" 26 stycznia o godz. 19.00 odbędzie się koncert Jacka Kleyffa z Orkiestrą Na Zdrowie.

Zdjęcia na temat: bard
Wideo na temat: bard