• Informacje na temat:

  baron henryk

Artykuły na temat: baron henryk
 • Były zachodniopomorski baron SLD, poseł Wojciech Długoborski kolejny raz ma problemy w związku z aferą w gryfińskim Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych. Sprawa dotyczy wyłudzenia z tej miejskiej spółki miliona dolarów.

 • Henryk M., zwany śląskim baronem paliwowym, wyjdzie w piątek na wolność, po prawie pięciu latach spędzonych w areszcie. Na przedłużenie po raz kolejny aresztu M. nie zgodził się Sąd Apelacyjny w Katowicach.

 • "Potop" - Henryk Sienkiewicz

  ...łukowska). Pojawia się tam Stanisław Skrzetuski, który przybywa do swojego stryjecznego brata, słynnego z pierwszej części trylogii Henryka Sienkiewicza, Jana. Zastaje tam Zagłobę. Jan Skrzetuski(...) się do Częstochowy, gdzie chce dokonać rachunku sumienia. W przypadkowej karczmie podsłuchuje rozmowę między Lisolą (baronem) a Wrzeszczowiczem (dowódcą wojsk szwedzkich) o planowanym ataku szwedzkim na...

 • Proces ws. mafii paliwowej: Rutkowski i śląski "baron paliwowy" skazani

  Na 6 lat ma trafić do więzienia Henryk Musialski, zwany śląskim baronem paliwowym. Wyrok katowickiego Sądu Apelacyjnego jest prawomocny. Kierowany przez niego gang wyłudził od państwa prawie 500 mln zł. Prawomocnie został skazany także właściciel firmy detektywistycznej Krzysztof Rutkowski - na 1,5 roku więzienia. Prokuratura zarzuciła mu m.in. pranie pieniędzy pochodzących z przestępstwa.

 • ...6,5 roku więzienia i kar finansowych zażądał we wtorek prokurator dla Henryka Musialskiego, zwanego śląskim baronem paliwowym. Przed Sądem Okręgowym w Katowicach dobiega końca proces, w którym razem z nim odpowiada 20 innych oskarżonych.

 • Sześć lat więzienia to prawomocny już wyrok dla Henryka Musialskiego, zwanego śląskim baronem paliwowym. Kierowany przez niego gang wyłudził od państwa prawie 500 mln zł. Orzeczenie wydał w środę Sąd Apelacyjny w Katowicach.

 • Rodzinne interesy śląskiego barona paliwowego

  Nielegalne, rodzinne interesy jednego ze śląskich baronów paliwowych. Funkcjonariusze ABW zatrzymali żonę i dwóch kuzynów Henryka M., który podejrzewany jest o wielomilionowe oszustwa paliwowe.

 • "Potop" - Henryk Sienkiewicz

  W dzisiejszym wydaniu powtórki do matury prezentujemy opracowanie "Potopu", a w nim streszczenie lektury, motywy literackie, sylwetki bohaterów, genezę powstania powieści historycznej, kilka słów o Henryku Sienkiewiczu i przygotowany przez naszego eksperta zestaw zadań z matematyki wraz z komentarzem. W kolejnym wydaniu "Gloria victis", "Bogurodzica" (w kontekście poezji średniowiecznej), a także...

 • Henryk Martenka: Zegarek Dochnala

  Dochnala, śląskiej "Alexis", baronów paliwowych i żelatynowych, książąt od kiełbas i padliny wieszczą finał jaskiniowych przekrętów, w których wystarczyło użyczyć posłowi mercedesa, sypnąć urzędnikowi plik(...) mówi jego rzecznik - nie ma. Premier jest oszczędnym patriotą, więc nosi niedrogi zegarek. Zresztą dostał go w prezencie w jakimś browarze. henryk.martenka@angora.com.pl...

 • Spośród 16 baronów SLD powołanych w 1999 roku do dziś na stołkach zasiada tylko dwóch: na Pomorzu i w Lubuskiem. Aż 5 odeszło w atmosferze skandalu. Jednym z nich jest Henryk Długosz; do niedawna wszechwładny i wydawało się bezkarny baron SLD w Świętokrzyskiem.

Dyskusje na temat: baron henryk