• Informacje na temat:

  bartoszewski władysław

Artykuły na temat: bartoszewski władysław
 • Pierwsza rocznica śmierci prof. Władysława Bartoszewskiego

  Dziś przypada pierwsza rocznica śmierci prof. Władysława Bartoszewskiego, historyka, publicysty, działacza społecznego, polityka. Jako dyplomata Bartoszewski stał się symbolem pojednania i dialogu między narodami Polski, Niemiec i Izraela. Zmarł 24 kwietnia 2015 r. w Warszawie. Miał 93 lata.

 • Pogrzeb prof. Władysława Bartoszewskiego

  Prof. Władysław Bartoszewski spoczął na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Pogrzeb odbył się z udziałem wojskowej asysty honorowej. - Żegnamy wspaniałego człowieka, który dla całych pokoleń Polaków był, jest i będzie przykładem, prawdziwym wzorcem postaw obywatelskich i patriotycznych - mówił podczas uroczystości prezydent Bronisław Komorowski.

 • Sylwetka Władysława Bartoszewskiego

  W piątek w wieku 93 lat zmarł Władysław Bartoszewski - żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, więziony w Auschwitz i więzieniach komunistycznych; w wolnej Polsce minister spraw zagranicznych, publicysta, pisarz i działacz społeczny, Sprawiedliwy Wśród Narodów.

 • Władysław Bartoszewski będzie patronem Komitetu Obrony Demokracji

  Zmarły w ubiegłym roku prof. Władysław Bartoszewski będzie patronem Komitetu Obrony Demokracji - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka KOD Beata Kolis. Podkreśliła, że prof. Bartoszewski to postać, która działaczom KOD w sposób szczególny kojarzy się z walką o równość i demokrację.

 • Żałoba po śmierci Władysława Bartoszewskiego

  Na znak żałoby po śmierci Władysława Bartoszewskiego flagi Belwederu i Pałacu Prezydenckiego zostały opuszczone do połowy masztów - poinformowała PAP prezydencka kancelaria.

 • Martin Schulz wspomina Władysława Bartoszewskiego

  Szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz o zmarłym w piątek Władysławie Bartoszewskim: Był wielkim Polakiem i Europejczykiem, człowiekiem pojednania, zwłaszcza między Polską a Niemcami...

 • W Rosji o śmierci Władysława Bartoszewskiego

  Czołowe rosyjskie media poinformowały o śmierci profesora Władysława Bartoszewskiego. Rosjanie dowiedzieli się dosyć dużo o bogatej biografii zmarłego.

 • Władysław Bartoszewski nie żyje

  Władysław Bartoszewski nie żyje. Pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, historyk, więzień Auschwitz, żołnierz AK zmarł w wieku 93 lat.

 • "Władysław Bartoszewski był symbolem innej Polski"

  ...- Jestem w szoku. Profesor Bartoszewski był związany z tą cudną, ludzką, przepiękną odważną Polską. On był symbolem tej innej Polski. Tej szczerej i sprawiedliwej - powiedział Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce o zmarłym prof. Władysławie Bartoszewskim.

 • Ciosek: Rosjanie cenili Władysława Bartoszewskiego

  Rosyjskie media i politycy komentują śmierć Władysława Bartoszewskiego. Czołowe rosyjskie media piszą o odejściu profesora. - Bardzo cenili go tamtejsi politycy - mówi IAR Stanisław Ciosek były ambasador Polski w Rosji.

Zdjęcia na temat: bartoszewski władysław
 • Władysław Bartoszewski
 • Władysław Bartoszewski
 • Bartoszewski
Wideo na temat: bartoszewski władysław
 • Odszedł Władysław Bartoszewski

  W szpitalu MSW przy ulicy Wołoskiej w Warszawie zmarł Władysław Bartoszewski. Miał 93 lata. Bartoszewski był działaczem społecznym, historykiem, dziennikarzem, więźniem Auschwitz, żołnierzem Armii Krajowej, działaczem Polskiego Państwa Podziemnego, uczestnikiem powstania warszawskiego, dwukrotnym ministrem spraw zagranicznych, kawalerem Orderu Orła Białego. Do śmierci pełnił funkcję sekretarza

 • Michał Komar: Dla Władysława Bartoszewskiego przyzwoitość była nakazem

  "Należy mieć w pamięci zawsze to, że przyzwoitość jest nakazem - w tym wyczerpuje się postawa etyczna Władysława Bartoszewskiego" - wspomina przyjaciela Michał Komar. Władysław Bartoszewski zmarł w piątek w Warszawie. Miał 93 lata.

 • Pożegnanie prof. Władysława Bartoszewskiego w katedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie

  W południe rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe prof. Władysława Bartoszewskiego. Biorą w nich udział prezydent Bronisław Komorowski, premier Ewa Kopacz, Donald Tusk, prezydent Niemiec Joachim Gauck a także przedstawiciele innych krajów.

Dyskusje na temat: bartoszewski władysław