• Informacje na temat:

  barzani

Artykuły na temat: barzani
 • Masud Barzani: Nadszedł czas na niepodległy Kurdystan

  ..."Nadszedł czas, by Kurdowie zadecydowali o swojej przyszłości" - oświadczył w rozmowie z telewizją CNN prezydent Autonomicznego Regionu Irackiego Kurdystanu Masud Barzani.

 • Prezydent Kurdystanu obwinia politycznych rywali za stratę Kirkuku

  ...​Prezydent Regionu Kurdystanu Masud Barzani wydał wieczorem oświadczenie, w którym obciążył politycznych rywali winą za wycofanie się sił kurdyjskich z Kirkuku. Była to jego pierwsza reakcja po wybuchu starć kurdyjsko-irackich.

 • Odejście prezydenta złagodzi konflikt w Kurdystanie?

  Prezydent irackiego Kurdystanu Masud Barzani w niedzielę poinformował, że zamierza ustąpić z pełnionej funkcji po wygaśnięciu mandatu 1 listopada. Poprosił kurdyjskich deputowanych, by nie dopuścili do powstania politycznej próżni po jego odejściu.

 • Kurdowie i władze Iraku planują odbicie Mosulu

  Mosul zostanie oswobodzony z rąk tak zwanego Państwa Islamskiego do końca tego roku - zadeklarował przywódca autonomii kurdyjskiej, Masoud Barzani. Według jego słów, Kurdowie i władze w Bagdadzie uzgodniły plan odbicia miasta.

 • "Niepodległość jedyną opcją". Rozpoczęło się sporne referendum

  W Iraku rozpoczęło się w poniedziałek referendum, w którym mieszkańcy terenów kontrolowanych przez Kurdów odpowiadają na pytanie, czy chcą, by stały się one niepodległym państwem. Na konferencji prasowej, która odbyła się w przeddzień referendum, prezydent Regionu Kurdystanu w Iraku Masud Barzani stwierdził, że niepodległość to jedyna opcja dla Kurdów.

 • Prezydent Kurdystanu obiecuje ochronę syryjskim Kurdom

  Prezydent irackiego Kurdystanu Masud Barzani zapowiedział w sobotę, że siły zbrojne tej autonomii będą interweniować w sąsiedniej Syrii, jeśli potwierdzą się doniesienia o atakach islamistów powiązanych z Al-Kaidą na tamtejszych Kurdów.

 • Niemcy: Do końca wojny z Państwem Islamskim jeszcze daleko

  ..."Do zwalczenia terroru jeszcze długa droga; wszyscy będziemy potrzebować dużo cierpliwości" - oświadczyła minister po rozmowach z prezydentem irackiego Kurdystanu Masudem Barzanim, do których doszło podczas jej wizyty w Irbilu, stolicy regionu. Barzani podziękował przedstawicielce Niemiec za wsparcie od jej kraju i ocenił, że to dzięki niemu sytuacja na froncie się poprawiła. Von der Leyen...

 • Porażka największej kurdyjskiej partii w wyborach prezydenta Iraku

  Lider PDK i zarazem były prezydent Regionu Kurdystanu w Iraku Masud Barzani wydał w poniedziałek wieczorem oświadczenie, w którym odrzucił procedurę wyboru prezydenta Iraku przez parlament jako "niezgodną z normami". Zdaniem Barzaniego wspólny kurdyjski kandydat na prezydenta powinien zostać wyłoniony przez wszystkich kurdyjskich deputowanych do irackiego parlamentu lub przez największą frakcję...

 • ...i skończyła się w 2013 roku, ale została dwukrotnie przedłużona, najpierw przez parlament, a następnie przez kurdyjski sąd konstytucyjny. Obecny prezydent Masud Barzani nie może już kandydować, gdyż był(...) parlamentu planowane było przedłużenie kadencji prezydenta Barzaniego o kolejne 2 lata.   Tymczasem Mela Bachtiar, stojący na czele Biura Politycznego Patriotycznej Unii Kurdystanu (PUK), dominującej...

 • Kurdyjskie referendum. ​Premier Iraku gotów do interwencji militarnej

  ...referendum zajęły również Stany Zjednoczone, które są sojusznikiem Kurdów, i państwa europejskie. Ale prezydent Kurdystanu Masud Barzani odrzucił w piątek złożoną w czwartek przez USA, Wielką...

Zdjęcia na temat: barzani
Dyskusje na temat: barzani