• Informacje na temat:

  basajew

Artykuły na temat: basajew
 • Zamach w Kijowie. Nie żyje domniemany likwidator Szamila Basajewa

  ...wymiarem sprawiedliwości. Tureckie władze i prasa oskarżały go wówczas, że pracuje dla Kremla, a tureckie media donosiły (...), że Machauri był bezpośrednio zaangażowany w likwidację samego Szamila Basajewa - napisał. W Turcji został z tych zarzutów całkowicie uniewinniony i zwolniony z aresztu. Na Ukrainę przybył legalnie i wstąpił do naszego oddziału - powiedział Czeberłojewski. Szamil Basajew...

 • Basajew przed sąd

  Czeczeński przywódca Szamil Basajew, który przyznał się do zorganizowania ataku na szkołę w Biesłanie, powinien jak najszybciej stanąć przed sądem - ocenił zastępca sekretarza stanu USA Richard Armitage.

 • Zabito Szamila Basajewa

  Szef rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) Nikołaj Patruszew powiedział dziś, że "najbardziej poszukiwany przestępca", przywódca czeczeńskich separatystów Szamil Basajew nie żyje.

 • Za wczorajszym krwawym zamachem bombowym na pociąg podmiejski na południu Rosji mógł stać czeczeński komendant Szamil Basajew - przypuszczają rosyjskie gazety. Kilka dni temu po raz kolejny ogłoszono nagrodę za jego głowę.

 • Archiwum "rosyjskiego wroga numer 1", Szamila Basajewa, wpadło w ręce Rosjan. Według rosyjskiej prokuratury, znajdują się w nim nagrania m.in. z przygotowań do ataku na moskiewski teatr na Dubrowce, czy zamachów na obiekty rządowe w Groznym.

 • Szamil Basajew, jeden z przywódców czeczeńskich został bardzo poważnie ranny i wczoraj przeszedł operację w szpitalu w Alkhan-Kala w pobliżu Groznego. Tę informację podał dzisiaj francuski dziennik Ouest-France. Brak potwierdzenia tych doniesień z innego źródła.

 • Wojska rosyjskie mogły zabić jednego z przywódców czeczeńskich partyzantów, Szamila Basajewa - powiedział wczoraj w Groznym szef rosyjskiego sztabu generalnego generał Anatolij Kwasznin. Ciała Basajewa nie znaleziono. Większość specjalistów sądzi, że Basajew żyje.

 • O zabiciu jednego z przywódców czeczeńskich bojowników Szamila Basajewa poinformował dzisiaj w Groznym szef rosyjskiego sztabu generalnego Anatolij Kwasznin. Powiedział, że ciała Basajewa na razie nie znaleziono.

 • Wbrew informacjom rozpowszechnianym przez rosyjską armię, słynny czeczeński dowódca partyzancki Szamil Basajew żyje. Późnym wieczorem rosyjska telewizja NTW nadała fragment nagrania z konferencji prasowej prezydenta zbuntowanej republiki Asłana Maschadowa. U jego boku siedział Basajew. Jak twierdzą źródła czeczeńskie, nagranie zostało zrobione na początku tego miesiąca.

 • Jeden z czeczeńskich przywódców Szamil Basajew w oświadczeniu opublikowanym na czeczeńskiej stronie internetowej zaprzeczył jakoby stracił nogę kiedy jego samochód wjechał na minę. Przyznał jednak, że został ranny po wybuchu szrapnela. Basajew dodał, że jest w stanie nadal walczyć.

Zdjęcia na temat: basajew
Dyskusje na temat: basajew