• Informacje na temat:

  bastion

Artykuły na temat: bastion
 • Upadł ostatni bastion Państwa Islamskiego

  Agencja Associated Press podkreśla, że utrata Hadżin w prowincji Dair az-Zaur jest ciosem dla IS, ponieważ to miasto było ich głównym bastionem na ostatnim obszarze, jaki kontrolują jeszcze we wschodniej Syrii, w pobliżu granicy z Irakiem. Pod kontrolą IS wciąż są tam jeszcze niektóre wsie. Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) pod wodzą Kurdów od trzech miesięcy walczą z Państwem Islamskim...

 • Gdańsk: Bój o bastion Platformy

  W Gdańsku, nazywanym bastionem PO, w tegorocznych wyborach prezydenckich stanie naprzeciw siebie siedmiu kandydatów. Dwóch z nich jest ściśle związanych z ugrupowaniem Grzegorza Schetyny. Szykuje się zaciekła i bratobójcza walka o miasto.

 • Syryjska armia atakuje ostatni bastion rebeliantów

  W tym samym czasie dowództwo armii syryjskiej ogłosiło, że opanowała ona większość miejscowości we Wschodniej Gucie i atakuje tam obecnie miasto Duma, które jest ostatnim bastionem rebeliantów. Wcześniej, zgodnie z porozumieniem z syryjskimi władzami, ostatni rebelianci wraz ze swymi rodzinami opuścili autobusami jedną z dwóch stref we Wschodniej Gucie, kontrolowanych przez siły antyrządowe...

 • Korea Północna uważa, że jest "bastionem praw człowieka"

  ...​Instytut Praw Człowieka Akademii Nauk Społecznych w Korei Północnej opublikował raport, w którym opisał kraj jako "bastion praw człowieka" - informuje agencja "Yonhap".

 • Suski o wyborach: PO utrzymała bastion szczawiu i mirabelek

  ..."W Warszawie Platforma Obywatelska utrzymała bastion szczawiu i mirabelek, już podobno zgłaszają się chętni po kolejne kamienice" - tak wynik wyborów w stolicy skomentował we wtorek w Polskim Radiu 24 szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

 • Wolna Armia Syryjska opanowuje bastion Państwa Islamskiego

  Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało z kolei, że rebelianci opanowali prawie połowę dzielnic, ale bojownicy IS nadal przebywają w mieście. Al-Bab to ostatni bastion IS w położonej na północy Syrii prowincji Aleppo. Wspólna ofensywa tureckiego wojska i syryjskich rebeliantów mająca na celu odbicie tego miasta rozpoczęła się w grudniu 2016 roku. Rzecznik WAS Osama Abu Zeid...

 • Małopolskie: Bastion PiS zdobyty - w Nowym Sączu przegrała kandydatka PiS

  ...​W uważanym za bastion PiS Nowym Sączu wybory na prezydenta miasta przegrała kandydatka tej partii Iwona Mularczyk; w Wadowicach przegrał dotychczasowy, budzący kontrowersje burmistrz Mateusz Klinowski - zwolennik legalizacji marihuany, który usunął klucze papieskie z herbu miasta Jana Pawła II.

 • Libia: Walki o ostatni bastion Państwa Islamskiego

  Libijskie lotnictwo rozpoczęło operację, mającą odciąć drogi odwrotu dżihadystom, otoczonym w mieście Syrta na północy kraju. To ostatni w Libii bastion Państwa Islamskiego.

 • Iracka armia odbiła ostatni bastion ISIS w tym kraju

  Iracka armia ogłosiła, że przejęła w piątek kontrolę nad miastem Rawa, które było ostatnim bastionem Państwa Islamskiego (ISIS) w Iraku. Miasto leży w graniczącej z Syrią zachodniej prowincji Al-Anbar.

 • 17 cywilów zginęło w nalotach koalicji na bastion Państwa Islamskiego

  ...​Co najmniej 17 cywilów zginęło w nalotach kierowanej przez USA koalicji na miasto Ar-Rakka, będące bastionem Państwa Islamskiego w Syrii - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Zdjęcia na temat: bastion
Wideo na temat: bastion
Dyskusje na temat: bastion