• Informacje na temat:

  bastion

Artykuły na temat: bastion
 • Gdańsk: Bój o bastion Platformy

  W Gdańsku, nazywanym bastionem PO, w tegorocznych wyborach prezydenckich stanie naprzeciw siebie siedmiu kandydatów. Dwóch z nich jest ściśle związanych z ugrupowaniem Grzegorza Schetyny. Szykuje się zaciekła i bratobójcza walka o miasto.

 • Syryjska armia atakuje ostatni bastion rebeliantów

  W tym samym czasie dowództwo armii syryjskiej ogłosiło, że opanowała ona większość miejscowości we Wschodniej Gucie i atakuje tam obecnie miasto Duma, które jest ostatnim bastionem rebeliantów. Wcześniej, zgodnie z porozumieniem z syryjskimi władzami, ostatni rebelianci wraz ze swymi rodzinami opuścili autobusami jedną z dwóch stref we Wschodniej Gucie, kontrolowanych przez siły antyrządowe...

 • Korea Północna uważa, że jest "bastionem praw człowieka"

  ...​Instytut Praw Człowieka Akademii Nauk Społecznych w Korei Północnej opublikował raport, w którym opisał kraj jako "bastion praw człowieka" - informuje agencja "Yonhap".

 • Wolna Armia Syryjska opanowuje bastion Państwa Islamskiego

  Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało z kolei, że rebelianci opanowali prawie połowę dzielnic, ale bojownicy IS nadal przebywają w mieście. Al-Bab to ostatni bastion IS w położonej na północy Syrii prowincji Aleppo. Wspólna ofensywa tureckiego wojska i syryjskich rebeliantów mająca na celu odbicie tego miasta rozpoczęła się w grudniu 2016 roku. Rzecznik WAS Osama Abu Zeid...

 • Libia: Walki o ostatni bastion Państwa Islamskiego

  Libijskie lotnictwo rozpoczęło operację, mającą odciąć drogi odwrotu dżihadystom, otoczonym w mieście Syrta na północy kraju. To ostatni w Libii bastion Państwa Islamskiego.

 • Iracka armia odbiła ostatni bastion ISIS w tym kraju

  Iracka armia ogłosiła, że przejęła w piątek kontrolę nad miastem Rawa, które było ostatnim bastionem Państwa Islamskiego (ISIS) w Iraku. Miasto leży w graniczącej z Syrią zachodniej prowincji Al-Anbar.

 • 17 cywilów zginęło w nalotach koalicji na bastion Państwa Islamskiego

  ...​Co najmniej 17 cywilów zginęło w nalotach kierowanej przez USA koalicji na miasto Ar-Rakka, będące bastionem Państwa Islamskiego w Syrii - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

 • Syria: Znaczący krok w walce z dżihadystami. Bastion IS zdobyty

  Syryjscy rebelianci wspierani przez Turcję zajęli całe miasto Al-Bab, które do tej pory było bastionem bojowników tzw. Państwa Islamskiego. Poinformowała o tym turecka armia dodając, że jest to znaczący krok w walce z dżihadystami. Obecnie miasto jest rozminowywane.

 • Irackie siły rządowe zbliżają się do Mosulu. Ostatni bastion IS upadnie?

  Jeden z dowódców elitarnych sił irackiej armii powiedział agencji AFP, że zanim oddziały wkroczą od wschodu do aglomeracji Mosulu - ostatniego bastionu Państwa Islamskiego w Iraku - muszą odbić już(...)-Rakki - kolejnego bastionu IS - a także odciąć trasy zaopatrzenia dla bojowników w Rakce i Mosulu. W sobotę o rozpoczęciu ofensywy na Tall Afar poinformowała wspierana przez Iran szyicka milicja...

 • Libia: Oddziały rządowe zajęły część bastionu IS

  Siły rządowe opanowały wiele dzielnic Syrty. W zaciętych walkach zginęło sześciu libijskich żołnierzy, a 30 zostało rannych. Portowe miasto Syrta uważane jest za bastion Państwa Islamskiego w Libii. W poniedziałek nowy rząd tego kraju poinformował, że wspierające go oddziały znajdują się zaledwie kilka kilometrów od Syrty. Pod koniec ubiegłego tygodnia siły rządowe odbiły z rąk Państwa...

Zdjęcia na temat: bastion
Wideo na temat: bastion
Dyskusje na temat: bastion