• Informacje na temat:

  bastylia

Artykuły na temat: bastylia
 • Bar Bastylia

  Zamieszki w nowojorskim barze gejowskim Stonewall Inn w czerwcową noc 1969 r. stały się aktem założycielskim amerykańskiego i światowego ruchu gejowsko-lesbijskiego.

 • Mit Bastylii

  ...historyk Pierre Gaxotte. Oto jakim "symbolem ucisku" okazała się Bastylia. Kim natomiast byli sprawcy jej upadku, dowiemy się najlepiej z lektury zapisków naocznego świadka koszmaru. Francois-René de...

 • Planował zamach na prezydenta Francji. Chciał zabić Macrona w Dzień Bastylii

  Paryska prokuratura poinformowała o postawieniu wstępnych zarzutów dotyczących terroryzmu młodemu mężczyźnie, który planował przeprowadzenie zamachu na prezydenta Francji Emmanuela Macrona w Dzień Bastylii, 14 lipca.

 • Paryż: Dzień Bastylii i... utwór Daft Punk w wykonaniu wojskowej orkiestry

  Wojskowa orkiestra w czasie piątkowych oficjalnych obchodów Dnia Bastylii w Paryżu, dla rozluźnienia atmosfery, odegrała utwór „Get Lucky” zespołu Daft Punk. Wcześniej orkiestra zagrała poważny utwór ku czci ofiar ubiegłorocznego zamachu w Nicei, w którym zginęło 87 osób. W czasie jego odgrywania muzycy ustawili się w kształt napisu „NICE” (Nicea) Na widowni zasiadał prezydent USA Donald Trump. Podczas tegorocznych uroczystości została upamiętniona setna rocznica przystąpienia Stanów...

 • Francja: Tłumy na placu Bastylii fetowały zwycięstwo Hollande'a

  Nieprzebrana rzesza ludzi bawiła się w niedzielę do późnej nocy na paryskim placu Bastylii, świętując zwycięstwo w wyborach prezydenckich socjalisty Francois Hollande'a. Radość sięgnęła zenitu, gdy do zebranych przemówił nowo wybrany prezydent.

 • W Paryżu trwa defilada w Dzień Bastylii

  Uroczysta delifada z okazji Dnia Bastylii, święta narodowego Francji, odbywa się na paryskich Polach Elizejskich z udziałem wielu przywódców zagranicznych, w tym prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

 • Trump przyleciał do Paryża. Będzie rozmawiał z Macronem m.in. o terroryzmie

  Prezydent USA Donald Trump przyleciał do Paryża, gdzie z prezydentem Emmanuelem Macronem będzie rozmawiał m.in. o terroryzmie i konflikcie w Syrii. Jutro Trump weźmie udział w obchodach Dnia Bastylii, święta narodowego Francji.

 • Zamach w Nicei. ​Policja zidentyfikowała zamachowca

  Zamachowiec, który podczas obchodów Dnia Bastylii w Nicei wjechał w tłum ludzi, zabijając 84 osoby, został "oficjalnie zidentyfikowany" - podała agencja AFP, powołując się na źródła policyjne.

 • ​Emmanuel Macron: Nigdy nic nie rozdzieli Francji i USA

  Nigdy nic nie rozdzieli Francji i Stanów Zjednoczonych - oświadczył w piątek francuski prezydent Emmanuel Macron w przemówieniu kończącym defiladę z okazji Dnia Bastylii; gościem honorowym uroczystości był przebywający w Paryżu prezydent USA Donald Trump.

 • Wizyta Trumpa potwierdzona oficjalnie w ostatniej chwili?

  Brytyjski dziennik "Sunday Times" poinformował w niedzielę, że amerykański prezydent Donald Trump może odwiedzić w lipcu Wielką Brytanię. Do wizyty miałoby dojść w okolicach pobytu Trumpa we Francji na obchodach Dnia Bastylii 14 lipca.

Zdjęcia na temat: bastylia
Wideo na temat: bastylia
Dyskusje na temat: bastylia