• Informacje na temat:

  batalia

Artykuły na temat: batalia
 • Batalia prawna o życie dwulatka

  Władze Włoch przyznały obywatelstwo niespełna dwuletniemu chłopcu z Wielkiej Brytanii Alfiemu Evansowi, cierpiącemu na ciężką, niezdiagnozowaną dotąd chorobę neurologiczną. Trwa batalia, by nie dopuścić do odłączenia go od maszyn utrzymujących przy życiu.

 • Prohibicja w centrum Krakowa. Trwa sądowa batalia

  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie stwierdził nieważność uchwały Rady Miasta, która zarządzała zakaz sprzedaży alkoholu na terenie I dzielnicy Krakowa, czyli Starego Miasta. Taką uchwałę we wrześniu podjęli miejscy radni, zaskarżył ją jednak jeden z przedsiębiorców. Jego pełnomocnik stwierdził że rozwiązanie zakazujące sprzedaży napojów alkoholowych tylko w jeden dzielnicy, narusza równość stron procesu gospodarczego.

 • Orban: Będą dwie wielkie batalie z Brukselą

  ...działania terrorystyczne. Druga "batalia" będzie zdaniem premiera związana z tym, że Bruksela coraz bardziej chce się wtrącać w sprawy gospodarcze, np. ceny energii czy podatki. Wspomniał...

 • Zacięta batalia o Warszawę. Sondaż dla "Rz"

  Rafał Trzaskowski (PO) jest faworytem wyborów w Warszawie, ale Patryk Jaki (PiS) depcze mu po piętach - informuje w piątek "Rzeczpospolita". Batalia o fotel prezydenta stolicy - co pokazuje sondaż IBRiS dla dziennika - rozstrzygnie się między PiS a PO. Pozostali kandydaci będą jedynie tłem.

 • Tydzień w kampanii. Wyborcza batalia na sali sądowej

  .... Rzeczy, które dla PO są niemożliwe, my robimy" - oświadcza dalej.         Lucky Jaki Batalia sądowa z premierem w roli głównej przyćmiła show Patryka Jakiego. W ubiegły weekend odbyła się konwencja...

 • Zapowiada się nowa gazowa batalia Polski z Rosją

  Czy to koniec zakręcania kurka przez Rosjan? To będzie możliwe, jeśli spełnią się zapowiedzi szefa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

 • Batalia o sądy. Burzliwe obrady sejmowej komisji

  Sejmowa komisja sprawiedliwości za uchwaleniem projektu prezydenta Andrzeja Dudy o Sądzie Najwyższym wraz z przyjętymi poprawkami PiS. Obrady zakończyły się o 21:30.

 • RMF: Wielka batalia o pieniądze w Brukseli

  ​Po interwencji premierów Polski i Węgier oraz prezydenta Francji Komisja Europejska próbuje w ostatniej chwili zwiększyć pulę pieniędzy na politykę spójności i rolnictwo - ustaliła dziennikarka RMF FM. Szefostwo KE szuka cięć w innych politykach, zanim zaproponuje 2 maja budżet na lata 2021-2027. Jeżeli nie będzie dzisiaj zgody na niższym szczeblu co do liczb na poszczególne polityki, to jest plan, by odwołać z przedłużonego weekendu wszystkich komisarzy i zwołać nadzwyczajne posiedzenie...

 • ​Batalia sądowa o zwrot kosztów reformy? MEN pod ostrzałem miast

  Miasta przymierzają się do batalii sądowej o zwrot wydatków związanych z reformą edukacji - piszą na łamach "Rzeczpospolitej" Janina Blikowska i Joanna Ćwiek.

 • Klich: W Sejmie zaczyna się batalia o niezależne sądy

  ...​"W Sejmie zaczyna się batalia o to, czy w Polsce jest miejsce na niezależne sądy i niezawisłych sędziów" - podkreślił senator Bogdan Klich (PO). Zdaniem marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, zmiany w sądownictwie nie zagrażają demokracji.

Zdjęcia na temat: batalia
Wideo na temat: batalia
 • Aleks Zawada o Rajdzie Lipawy: Będzie trudno, konkurenci są mocni, ale chciałbym być na podium!

  Niezwykle szybkie szutrowe odcinki, trasa wiodąca przez łotewskie lasy i prędkości sięgające 200 kilometrów na godzinę! Tak będzie wyglądał Rajd Lipawy, który jest ostateczną batalia o mistrzostwo Europy. Już w ten weekend o tytuł powalczy nie tylko Kajetan Kajetanowicz, ale też Aleks Zawada, który jeździ w kategorii Junior ERC. Kierowca w rozmowie z Pawłem Pawłowskim opowiedział o tym, co czeka

 • 100 tysięcy osób podziwiało widowiskową rekonstrukcję bitwy pod Borodino

  W 203. rocznicę bitwy pod Borodino na polach w pobliżu Moskwy odbyła się rekonstrukcja batalii. Udział wzięło w niej ponad 3000 osób oraz 300 koni. Widowisko przyciągnęło około 100 tys. widzów. W dniach 5-7 września 1812 roku na przedpolu rosyjskiej stolicy naprzeciw siebie stanęły armia francuska dowodzona przez Napoleona Bonaparte oraz rosyjska, dowodzona przez Michaiła Kutuzowa. W potyczce zwycięstwo odniosły wojska Napoleona, otwierając sobie drogę do zdobycia Moskwy.

Dyskusje na temat: batalia