• Informacje na temat:

  batalion

Artykuły na temat: batalion
 • Rosja wysłała batalion do Aleppo

  Rosja wysłała do Aleppo batalion składający się z żandarmerii wojskowej. Ma on pilnować porządku w mieście - oświadczył minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. O decyzji Rosji informuje AFP.

 • 13 kwietnia powitanie batalionu NATO w Orzyszu

  ...13 kwietnia prezydent Andrzej Duda, a także m.in. naczelny dowódca sił NATO w Europie gen. Curtis Scaparrotti z USA powitają w Orzyszu (Warmińsko-Mazurskie) wielonarodowy batalion Sojuszu, same oddziały przyjadą w końcu marca – poinformował w piątek PAP szef BBN Paweł Soloch.

 • "Financial Times": Batalion NATO będzie rozmieszczony w przesmyku suwalskim

  Przypadający na Polskę batalion NATO ma zostać rozmieszczony na północno-wschodnim krańcu polskiego terytorium w tzw. przesmyku suwalskim, którego zajęcie przez obce siły całkowicie odcięłoby kraje bałtyckie od reszty Europy - pisze środowy "Financial Times". Ministrowie obrony państw NATO potwierdzili we wtorek w Brukseli plany rozmieszczenia po jednym batalionie w Polsce i w krajach bałtyckich...

 • Zmiany w rozmieszczeniu polskich wojsk. Batalion przesunięty na wschód

  Jeden z batalionów czołgów należących obecnie do 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej zostanie przemieszczony na wschód - zapowiedział w środę w Żaganiu szef MON Antoni Macierewicz. Pododdział trafi do brygady w warszawskiej Wesołej.

 • "Komsomolskaja Prawda": Czeczeński batalion policji wojskowej jest w Aleppo

  W Aleppo jest już batalion policji wojskowej rosyjskiego ministerstwa obrony, który ma pełnić funkcje porządkowe. Oddział ten składa się w większości z żołnierzy z Czeczenii wyznających islam - podała w poniedziałek wysokonakładowa "Komsomolskaja Prawda". Dziennik zaznacza, że wyjazd batalionu do Syrii potwierdził resort obrony, według którego odbyło się to za zgodą władz w Damaszku. Z dowództwem...

 • Macierewicz: Batalion NATO będzie tam, gdzie będzie zagrożenie

  Międzynarodowy batalion NATO, który ma stacjonować w Polsce, nie będzie stacjonował w przesmyku suwalskim, lecz tam, gdzie będzie zagrożenie i gdzie będzie to operacyjnie skuteczne – powiedział w Brukseli szef MON Antoni Macierewicz. Odniósł się w ten sposób do informacji brytyjskiego dziennika "Financial Times", który podał, że przypadający na Polskę batalion NATO ma zostać rozmieszczony na...

 • "FT": Batalion NATO w Polsce będzie rozmieszczony w przesmyku suwalskim

  ...​Przypadający na Polskę batalion NATO ma zostać rozmieszczony na północno-wschodnim krańcu polskiego terytorium w tzw. przesmyku suwalskim, którego zajęcie przez obce siły całkowicie odcięłoby kraje bałtyckie od reszty Europy - pisze środowy "Financial Times".

 • Amerykanie będą odpowiadać za batalion w Polsce?

  Wiele wskazuje na to, że Amerykanie będą odpowiadać w Polsce za wielonarodowy, NATO-wski batalion - dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio. Ostateczna decyzja zapadnie na lipcowym szczycie Sojuszu w Warszawie. Dziś wstępne ustalenia mają być podjęte na spotkaniu ministrów obrony NATO w Brukseli.

 • BBN: 13 kwietnia powitanie batalionu NATO w Orzyszu

  ...13 kwietnia prezydent Andrzej Duda, a także m.in. naczelny dowódca sił NATO w Europie gen. Curtis Scaparrotti z USA powitają w Orzyszu (woj. warmińsko-mazurskie) wielonarodowy batalion Sojuszu – poinformował szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Jak dodał, oddziały amerykańskie mają dotrzeć do Polski pod koniec marca.

 • Duda i Macierewicz w Orzyszu powitają batalion NATO

  Prezydent Andrzej Duda i naczelny dowódca sojuszniczych sił w Europie (SACEUR) gen. Curtis Scaparrotti wezmą w czwartek w Orzyszu udział w oficjalnym powitaniu żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO przybyłych w ramach wzmocnienia wschodniej flanki.

Zdjęcia na temat: batalion
Wideo na temat: batalion
 • 70 lat temu wykonano wyrok na kacie Warszawy

  To była jedna z najgłośniejszych i najbardziej spektakularnych akcji polskiego podziemia. 1 lutego 1944 roku w centrum Warszawy grupa żołnierzy Batalionu "Parasol" wykonała wyrok na kacie Warszawy - dowódcy SS i Policji Dystryktu Warszawskiego Franzu Kutscherze.

 • Mariupol: "Putin, precz!"

  Kilka tysięcy mieszkańców ukraińskiego Mariupola w obwodzie donieckim protestowało przeciw agresji rosyjskiej na wschodzie Ukrainy. "Putin, precz!", "Chwała Ukrainie" - wykrzykiwali protestujący. Położone nad brzegiem Morza Azowskiego miasto przygotowuje się do odparcia ewentualnego ataku ze strony wojsk rosyjskich. Wzmacniane są oddziały Gwardii Narodowej oraz ochotniczych batalionów

Dyskusje na temat: batalion