• Informacje na temat:

  beatyfikacja

Artykuły na temat: beatyfikacja
 • ...28 kwietnia w Krakowie nastąpi beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej - poinformował metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Była ona pielęgniarką, współpracownicą kard. Karola Wojtyły i prekursorką pielęgniarstwa domowego w Polsce.

 • W Peru odbędzie się w sobotę beatyfikacja polskich franciszkanów Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, zamordowanych przez bojówkę terrorystycznego ugrupowania Świetlisty Szlak w 1991 roku. Będą to pierwsi błogosławieni polscy misjonarze męczennicy.

 • Litwa: Beatyfikacja abp Teofiliusa Matulionisa, męczennika czasów sowieckich

  ​Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Angelo Amato w imieniu papieża Franciszka dokonał w Wilnie beatyfikacji arcybiskupa Teofiliusa Matulionisa - pierwszego litewskiego męczennika czasów sowieckich.

 • Jest termin beatyfikacji polskich franciszkanów

  ...5 grudnia odbędzie się beatyfikacja dwóch polskich franciszkanów zamordowanych w Peru. Chodzi o ojców Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka.

 • Piąta rocznica beatyfikacji Jana Pawła II już jutro!

  Bożego, ustanowiona przez papieża Polaka. Zmarł on w wigilię tego święta. Beatyfikacja była jedną z największych uroczystości w dziejach Kościoła. Najbardziej sugestywnym momentem mszy była chwila...

 • W niedzielę mija piąta rocznica beatyfikacji Jana Pawła II

  ...i uroczystość świętego Józefa Robotnika, wybrano dlatego, że przypadała wtedy Niedziela Miłosierdzia Bożego, ustanowiona przez papieża Polaka. Zmarł on w wigilię tego święta. Beatyfikacja była jedną...

 • Beatyfikacja prymasa Wyszyńskiego coraz bliżej. Jest pozytywna opinia kardynałów

  Kolejny krok w procesie beatyfikacyjnym Prymasa Tysiąclecia. Stacja 7 dowiedziała się nieoficjalnie, że sesja kardynałów i biskupów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zakończyła się pozytywną opinią o heroiczności cnót kard. Stefana Wyszyńskiego.

 • Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego coraz bliżej. Franciszek podpisał ważny dekret

  Papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót kard. Stefana Wyszyńskiego. To zakończenie I etapu procesu beatyfikacyjnego. Prymasowi Tysiąclecia przysługuje teraz tytuł "Czcigodny Sługa Boży" - powiedział rzecznik archidiecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński. Watykan podał też, że papież zaaprobował dekret o heroiczności cnót księdza Pawła Smolikowskiego.

 • W otoczeniu uczestników kończącego się dziś synodu na temat rodziny papież Franciszek beatyfikuje Pawła VI.

 • Wadowice: Pociągiem na beatyfikację?

  W miniony piątek papież Benedykt XVI wyraził zgodę na ogłoszenie dekretu o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II. To formalnie zakończyło trwający od czerwca 2005 roku proces beatyfikacyjny polskiego papieża. Beatyfikacja odbędzie się 1 maja tego roku w Watykanie. Raport specjalny: Beatyfikacja Jana Pawła II W rodzinnym mieście Karola Wojtyły - w Wadowicach - nic na razie nie wiadomo...

Zdjęcia na temat: beatyfikacja
Wideo na temat: beatyfikacja
 • "Beatyfikacja szczególnie nam bliska"

  Kardynał Kazimierz Nycz podkreślił, że beatyfikacja pozwoli na nowe odczytanie pontyfikatu Jana Pawła II. Zaapelował, by wierni przeżyli ją w sposób godny, radosny i głęboko refleksyjny.

 • Beatyfikacja Jana Pawła II odbędzie się 1 maja

  Papież Benedykt XVI podpisał dekret o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II. Decyzja ta kończy proces beatyfikacyjny papieża-Polaka. Jego beatyfikacja ma odbyć się 1 maja. - To jest wielkie święto nie tylko Kościoła katolickiego, ale dla wszystkich ludzi, którzy cenili Jana Pawła II – powiedział metropolita warszawski Kazimierz Nycz.

 • Polscy pielgrzymi na beatyfikacji Jana Pawła II

  Setki tysięcy pielgrzymów z całego świata uczestniczyło 1 maja w Rzymie w uroczystościach związanych z beatyfikacją Jana Pawła II. Dokładnie o godzinie 10.37 papież Benedykt XVI wygłosił po łacinie formułę czyniącą Jana Pawła II błogosławionym, tym samym wieńcząc rekordowo krótki, bo trwający niespełna 6 lat proces beatyfikacyjny papieża Polaka. W uroczystościach w Rzymie wzięli udział między innymi prezydent Bronisław Komorowski oraz byli prezydenci - Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa. W...

Dyskusje na temat: beatyfikacja