• Informacje na temat:

  beck józef

Artykuły na temat: beck józef
 • W piątek Rada Miasta jednogłośnie zagłosowała nad projektem uchwały, nadającej rondu pod sądem w Limanowej imię Józefa Becka. Nie wiadomo jednak, którego. Było ich przecież dwóch.

 • Józef Beck - minister spraw zagranicznych z okresu II RP - może mieć swoją ulicę w Warszawie. Wniosek do prezydent stolicy złożyli w tej sprawie b. ministrowie spraw zagranicznych: prof. Władysław Bartoszewski, prof. Adam Daniel Rotfeld i były szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Paweł Zalewski.

 • Wywiad rosyjski: Beck był niemieckim agentem

  Służba Wywiadu Zagranicznego (SWR) Rosji uznała ministra spraw zagranicznych przedwojennej Polski Józefa Becka za agenta niemieckiego wywiadu. Informacja o rzekomej agenturalności Becka widnieje na stronie internetowej SWR.

 • Były prezes Instytutu Piłsudskiego w Nowym Jorku Andrzej J. Beck zmarł w nocy z wtorku na środę w Fairfield w amerykańskim stanie Connecticut - poinformował jego następca na stanowisku prezesa Jacek Gałązka.

 • "Józef Beck niemieckim agentem? To bzdura!"

  To odgrzewany kotlet i informacja wyssana z palca - tak szef Stacji Naukowej Polskiej Akademii Nauk w Moskwie prof. Mariusz Wołos komentuje kolejne rewelacje Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji. Uznała ona bowiem ministra spraw zagranicznych przedwojennej Polski Józefa Becka za agenta niemieckiego wywiadu.

 • ...1934 - na zgromadzeniu Rady Ligi Narodów minister Józef Beck wypowiedział w imieniu Polski traktat o mniejszościach narodowych. 1940 - na terenie okupowanej...

 • Rekonstrukcję słynnego przemówienia ministra spraw zagranicznych Józefa Becka z 5 maja 1939 r., które było reakcją na wypowiedzenie przez Adolfa Hitlera niemiecko-polskiego paktu o nieagresji, przeprowadzono w sobotę w Sejmie.

 • Wiceminister spraw zagranicznych Jacek Najder oświadczył, że "absolutne oburzenie" budzi publikacja na stronie internetowej wywiadu rosyjskiego, w której ministra spraw zagranicznych przedwojennej Polski Józefa Becka uznano za agenta niemieckiego, a Stanisława Mikołajczyka - premiera w latach 1943-44 - za agenta brytyjskiego.

 • Jeśli napadną na nas Niemcy, przegramy wolność; jeśli napadną Rosjanie, stracimy duszę - tymi słowami ówczesnego szefa dyplomacji Polski Józefa Becka telewizja Rossija podsumowała dziś polską politykę zagraniczną w latach poprzedzających II wojnę światowej.

 • Szef MSZ Radosław Sikorski powiedział w środę, że notatka rosyjskiego wywiadu, w której uznano ministra spraw zagranicznych przedwojennej Polski Józefa Becka za agenta niemieckiego wywiadu, nie została opublikowana - jak donosiły media - tuż przed wrześniową wizytą Władimira Putina w Polsce, a znajdowała się na stronie internetowej wywiadu Rosji od 11 lat.

Dyskusje na temat: beck józef