• Informacje na temat:

  bej

Artykuły na temat: bej
 • ...1924 - do Krakowa przyjechała wojskowa misja turecka. W jej skład wchodzili gen. Nadżi-pasza, płk Kemal-bej, ppł Neuf-bej i mjr Tuad-bej. Tureckim gościom...

 • ...1924 - do Krakowa przyjechała wojskowa misja turecka. W jej skład wchodzili gen. Nadżi-pasza, płk Kemal-bej, ppł Neuf-bej i mjr Tuad-bej. Tureckim gościom...

 • ...uzależnieni od Imperium Osmańskiego mamelucy Murad Bej i Ibrahim Bej. Pierwszy był emirem el-Hadż (przywódcą pielgrzymek do Mekki), a drugi szejkiem el-Beled (wodzem kraju). Ibrahim Bej rządził(...). W czasie marszu dochodziło także do walk z mamelukami - największą z nich stoczono 13 lipca pod Chebreis. Zdziwiony marszem Francuzów przez pustynię był Murad Bej, który na wiadomość o planach...

 • Operator izraelskiego filmu "Liban" Giora Bejach zdobył główną nagrodę - Złotą Żabę - na zakończonym w sobotę w Łodzi 17. Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage 2009. W tym roku o to trofeum rywalizowało 17 filmów z całego świata, w tym dwa polskie.

 • Rekordowa fala upałów w Hiszpanii i Portugalii. W weekend nawet 47 stopni C!

  ​Znaczną część Półwyspu Iberyjskiego ogarnęła w czwartek pierwsza w tym roku fala upałów. Według prognoz, w weekend słupki rtęci mają pokazać w niektórych rejonach południowej Portugalii nawet 47 stopni Celsjusza.

 • Fala upałów na Półwyspie Iberyjskim

  Według prognoz w weekend słupki rtęci mają pokazać w niektórych rejonach Półwyspu Iberyjskiego nawet 47 stopni Celsjusza.

 • Trwa "Olsztyńskie lato artystyczne 2009"

  Już dziś o 18. w Galerii Rynek będzie można obejrzeć wernisaż wystawy rzeźby, malarstwa oraz rysunku Zbigniewa Wąsiela i Marka Szczęsnego. W niedzielę o 20. "Olsztyński Koncert Organowy" w Katedrze(...) Tulipan" i "Tuhaj Bej Enej". W trakcie trwania imprezy przeprowadzona zostanie aukcja dzieł sztuki. Kolejny tydzień festiwalu upłynie pod znakiem teatru. Między 14. a 19. września rusza "III...

 • Rekordowe upały w Hiszpanii i Portugalii. Na termometrach ponad 40 stopni!

  Hiszpania i Portugalia przeżywają falę upałów, spotykanych w tych krajach zazwyczaj w środku lata. Temperatura w wielu hiszpańskich i portugalskich miastach przekroczyła w ostatnich dniach 40 stopni.

 • Rekordowe upały na Półwyspie Iberyjskim

  Z powodu fali gorącego powietrza znad Afryki słupki rtęci na termometrach w Hiszpanii i Portugalii skoczyły do 40 stopni. Upalna pogoda ma się utrzymać do czwartku.

 • Zamach w Tunezji. Ostrzeżenie MSZ

  ​"Ze względu na potencjalny wzrost aktywności grup terrorystycznych w Tunezji i zagrożenie zamachami kierowanymi również przeciwko turystom, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wyjazdy do tunezyjskich miejscowości Bizerte, Tabarka, Hammamet, Tunis i Sousse oraz na wyspę Dżerba" - czytamy w komunikacie, który został opublikowany na stronie msz.gov.pl.