• Informacje na temat:

  beksiński zdzisław

Artykuły na temat: beksiński zdzisław
 • Galeria Zdzisława Beksińskiego otwarta w Krakowie

  ...50 obrazów można oglądać w Galerii Zdzisława Beksińskiego, którą otworzyło Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie. W galerii znajduje się wystawa stała, ale w innym pomieszczeniu NCK udostępniło także wystawę czasową rysunków i fotografii artysty.

 • Andrzej Seweryn jako Zdzisław Beksiński. Zobacz pierwszy zwiastun "Ostatniej Rodziny"!

  Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu "Ostatnia Rodzina" opowiadającego o rodzinie Beksińskich. W rolę Zdzisława wcielił się Andrzej Seweryn, a jego syna Tomasza zagrał Dawid Ogrodnik. Obraz trafi do kin 30 września.

 • ​Beksińskiego lęk przed nicością

  ..."Chciałby, żeby istniał Bóg i żeby istniało życie wieczne. Marzył wręcz o tym, bo to, czego bał się od młodości panicznie, to była nicość". O Zdzisławie Beksińskim w 13. rocznicę jego śmierci rozmawiam z dyrektorem Muzeum Historycznego w Sanoku Wiesławem Banachem.

 • Andrzej Seweryn jako Zdzisław Beksiński. Nowe zdjęcia z planu "Ostatniej rodziny"

  W 87. rocznicę urodzin Zdzisława Beksińskiego twórcy filmu "Ostatnia rodzina" opublikowali w sieci nowe zdjęcia pokazujące odtwórców głównych ról. Widzimy na nich m.in. Andrzeja Seweryna wcielającego się w Zdzisława Beksińskiego i Dawida Ogrodnika grającego jego syna Tomasza.

 • Kilkadziesiąt fotografii autorstwa Zdzisława Beksińskiego, jednego z najbardziej oryginalnych współczesnych polskich artystów, można od piątku oglądać w Dolnośląskim Centrum Fotografii Domek Romański we Wrocławiu.

 • Wernisaż fotografii Zdzisława Beksińskiego

  Klub Pod Jaszczurami zaprasza na wernisaż fotografii Beksińskiego.

 • Beksiński i Leto. Nieznana korespondencja

  W 1999 roku Zdzisław Beksiński otrzymuje list od 19-letniego Łukasza Banacha z Bochni. Mimo katorgi, jaką jest dla niego pisanie, odpisuje. Banach, będący dla Beksińskiego źródłem wiedzy o grafice 3D, staje się jedynym jego uczniem, spadkobiercą warsztatu. Fascynująca korespondencja, pokazująca prawdziwego Beksińskiego, wypływa po latach.

 • W Muzeum Historycznym w Sanoku (woj. podkarpackie) powstaje stała Galeria Zdzisława Beksińskiego, które posiada największą kolekcję jego dzieł, liczącą kilka tysięcy obrazów, reliefów, rzeźb, rysunków, grafik i fotografii. Prace potrwają do końca kwietnia.

 • Około tysiąca fotografii artystycznych i dokumentalnych autorstwa Zdzisława Beksińskiego znajdzie się na stałej ekspozycji w powstającej w Sanoku jego galerii - poinformował dyrektor sanockiego Muzeum Historycznego, Wiesław Banach. Galeria ma powstać za rok.

 • Wystawę malarstwa "Zdzisław Beksiński - mroki podświadomości" wypożyczoną przez Muzeum Historyczne w Sanoku do Sandomierza (woj. świętokrzyskie), można będzie oglądać od soboty do 2 września w sandomierskim zamku - siedzibie Muzeum Okręgowego.

Zdjęcia na temat: beksiński zdzisław
Dyskusje na temat: beksiński zdzisław
 • Re: Beksiński i Leto. Nieznana korespondencja

  Owszem to prawda. Dom Beksińskich nie przypominał starego zamczyska z oczekiwań ludzi. Żyli całkiem normalnie, poza tym, że Zdzisław stronił od wychodzenia z domu i wolał gościć ludzi u siebie (oczywiście wolał żeby się wcześniej zapowiadali). Ponad to Zdzisław potrafił wyrzucać swoje frustracje na obrazy, Tomasz tego nie potrafił i jego demony zostawały w nim. Sądzę, że gdyby Tomasz znalazł

 • Zdzisław Beksiński

  - wrota do innego świata...

 • Zdzisław Beksiński

  Cenię Zdzisława Beksińskiego, z to iż pomimo sędziwego wieku, odkrywał coraz młodsze środki wyrazu, pozwalajace na tworzenie sztuki ponadczasowej, lecz pomimo iż uczestniczyłem w kilku wystawach prac(...), a nawet pełne grozy. Śmierć Pana Zdzisława poruszyła mnie, nie mniej jak samobójstwo syna Tomasza kilka lat wstecz, którego arykuły czytałem na bierząco w każdym numerze "Tylko Rocka".

 • Re: Zdzisław Beksiński

  Samuel,to nie są wrota do innego świata,to nasza ciemna strona

 • Mistrz!

  Zdzisław Beksiński to malarski mistrz... Najbardziej oryginalny artysta w Polsce XX w. i początku XXI!

 • Re: Ukazał się album "Zdzisław Beksiński 1929-2005"

  Wielokrotnie odwiedzałam tamtejsze muzeum i za każdym razem stoję przed Jego obrazami jak wryta. Jest w nich coś niesamowitego co wciąga i elektryzuje. Nie potrafię ogarnąć ogromu treści jaką te obrazy w sobie mają. Za każdym razem odkrywa się coś nowego. Jakiś maleńki szczególik który pokazuje dany obraz w nowym świetle. Nigdy nie nasycę się patrząc na te prace.Sanok sam w sobie jest uroczym miastem. Polecam odwidźcie go a na pewno nie zapomnicie długo tej wycieczki.

 • [']

  [']

  Witam wszystkich! Pochodzę z Sanoka z rodzinnego miasta pana Beksińskiego więc dla mnie jeszcze bardziej jego śmierć była tragiczna, gdy się o tym dowiedziałam doznałam prawdziwego szoku jeszcze niedawno byłam na jego wystawie i nawet widziała Go na własne oczy a teraz w jednej chwili zginęła postać tak wybitna. Zdzisław Beksiński był dla mnie wielkim autorytetem jego obrazy zaciekawiają mnie

 • Re: W Bolonii znaleziono najstarszy zwój Tory na świecie

  - przez nich - najpierw syn, a potem - sam, Zdzisław Beksiński, a jego - dorobek artystyczny zaiste znacjonalizowany przez - najehowych, z polandii.... I np. obecnie - w rękach małpiszonów

 • Re: Czy może istnieć druga Ziemia? Tak, jeśli...

  prześledzimy - tragedię w Sanoku, w którym już źle się działo, gdy został zamordowany Zdzisław Beksiński wraz z rodziną, a jego osiągnięcia kulturalne - zajęła mafia narkotykowa, tak obecnie człowieka

 • Re: Zastanawia mnie......

  - 1 Listopada - Zdzisław Beksiński i powiedział do mnie, że narkotyki go zrodziły i narkotyki zabiły. Dlatego dla mnie jest już wiadoma przyczyna Jego tragedii....... Pozdrawiam!!!