• Informacje na temat:

  belgijska literatura

Artykuły na temat: belgijska literatura
 • Koncert muzyki filmowej Michała Lorenca zainauguruje w niedzielę Forte Artus Festival - cykl piętnastu wydarzeń artystycznych ze sfery muzyki, filmu, teatru, literatury i kabaretu. Większość festiwalowych wydarzeń odbędzie się w toruńskim Centrum Kultury Dwór Artusa.

 • ...​W mediach III RP obrodziło tytułami w rodzaju: "Niemiecka prasa przestrzega przed rządami PiS", "Belgijska gazeta zaniepokojona przyszłością demokracji w Polsce", "Washington Post: rządy PiS groźne dla Polski i Europy", i tak dalej. Nic nowego - za poprzednich rządów PiS też byli Polacy takimi informacjami bombardowani, choć może nie od pierwszego dnia, czy nawet - jak teraz - zanim jeszcze się...

 • Ślub z wyższych sfer. Luksemburski następca tronu się ożenił

  ​Następca luksemburskiego tronu książę Wilhelm i pochodząca z belgijskiej arystokracji Stephanie de Lannoy - powiedzieli sobie "tak" przed ołtarzem w katedrze w Luksemburgu.

 • Jako pierwsza zostanie zaprezentowana dramaturgia belgijska. Aktorzy rzeszowskiego teatru zmierzą się z tekstem Marie Henry "Tu leży śp. Michcle Mercier, lat 52". Prezentacje tekstów będą miały(...) dramaturgii innych państw unijnych. Jako następna będzie prezentowana literatura Francji. Wstęp na salę będzie wolny, choć czytania przygotowywane są głównie dla studentów. Dyrektor zaznaczył, że do...

 • Rewolwer, z którego postrzelono legendarnego poetę, sprzedany za ponad 400 tys. euro

  Rewolwer, z którego francuski poeta Paul Verlaine próbował zabić swego kochanka, poetę Arthura Rimbauda w lipcowe popołudnie 1873 r. w Brukseli, został sprzedany za astronomiczną kwotę 434,5 tys. euro na aukcji w paryskim domu Christie's. Wartość broni szacowano na 50-60 tys. euro.

 • "Suche i wilgotne" to najnowsza książka Jonathana Littella, autora powieści "Łaskawe", która wywołała dyskusję o sposobach mówienia o faszyzmie. "Suche i wilgotne" właśnie trafiają do polskich księgarń.

 • Wygrał olimpiadę. Nie musi pisać matury

  Aleksander Płaza z II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Katowicach wygrał IV Ogólnopolską Olimpiadę Języka Hiszpańskiego 2013/2014 - poinformowała przewodnicząca Komitetu Głównego Olimpiady, dr Małgorzata Spychała.

 • Wojciech Pszoniak w monodramie "Belfer"

  Tego pana chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest jedną z najciekawszych osobowości polskiego kina i teatru. Na deskach sceny Zamojskiego Domu Kultury w monodramie "Belfer" wystąpi Wojciech Pszoniak.

 • Szczere wyznania człowieka "Ruskiej mafii" w Polsce lat 90.

  ...", nagrodzony Bestselerem Empiku 2014 w kategorii literatura faktu. Jego doświadczenia, zebrane podczas wojen na Bałkanach, zaowocowały dwoma powieściami, opartymi na wydarzeniach autentycznych: "Gucci...

 • Nobel z medycyny przyznany. Laureatem został Japończyk Yoshinori Ohsumi za... "sprzątanie komórek"

  Nagroda Nobla za... sprzątanie i recykling w komórkach. Komitet Noblowski Instytutu Karolińskiego w Sztokholmie wyróżnił tegoroczną nagrodą Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny Japończyka, Yoshinoriego Ohsumiego. Profesor Uniwersytetu w Tokio otrzymał nagrodę za odkrycia dotyczące procesu autofagii, metody z pomocą której komórki oczyszczają swoje wnętrze z obumarłych lub uszkodzonych elementów.